İşinizi gücünüzü planlarınızı nasıl takip ediyorsunuz? Yapılacaklar listesi

herkesin bir "yapılacak listesi" vardır mutlaka, yazılı ya da yazısız. işte benimki zaman zaman çığırından çıkıyor ve yönetmekte zorlanıyorum.

siz hangi ekoldensiniz? beyin bedava deyip olayı kafada yönetenlerden mi?
excele worde yazıp ara ara bakanlardan mı?
yoksa biraz daha planlı, organize olanlardan mı?

üçüncü kategoridekiler, siz nasıl yönetiyorsunuz?
evernote kullanmadım hiç, bu derde deva olur mu? alternatifler neler?

bir not kağıdına yazıp cebimde taşıyorum, bazen de telefona alarm kuruyorum.

  • baldur2  (29.08.14 22:42:21)
arada tekliyor ama beyin bedava. kafamdakilerin-yapacaklarımın başka bir yerde kayıtlı durması hoşuma gitmez.

  • ron dennis  (29.08.14 22:42:25)
evernote o kadar da pratik degıl gıbı gelıyor bana.

masa basında işin varsa, yani ofis falan masan varsa; post-it güzel bir olay.

patır kütür yaz yapıştır. işini halledince at çöpe. zaten göze battıgı ıcın bıle ısını yapıp kagıdı atmak ıstıyorsun.

benım en buyuk organızerım post-ıt valla bu aralar.
  • esas itibariyle  (29.08.14 22:42:41)
valla ben önce kafamdan planlıyorum, sonra yazıya döküyorum (elektronik olarak daha çok , yani word vs.), ama iş uygulamaya geldi mi savsaklıyorum. ama yine de sadık kalmaya çalışıyorum %75 olarak.

  • m e b  (29.08.14 22:44:50)
Biri daha sormustu bugun. Google calendar. Hem pc de hem telde bunu kullaniyorum. Mukemmel bence. Google'in dgier hizmetleriyle koordineli calisiyor. Google yazilimlarina hastayim zaten.

  • delifaruk  (29.08.14 22:45:30)
Her hafta başında bir A4 sayfasını ikiye bölüyorum ortadan, yapılacakları sırayla yazıyorum. Yaptıkça da üstünü çiziyorum. En temizi bu.

  • roket adam  (29.08.14 22:46:37)
Cep telefonunda not kağıdı şeklinde "widget" var. Ekrana bir not kağıdı yapıştırıp, onun üzerine yazıyorum, yaptıkça siliyorum.

  • 3200  (29.08.14 22:51:23)
kisa vadeli yapilacaklari post itlere yazip ajandama yapistiriyorum (alisveris listesi gibi) ya da belirli bi günde yapilacaksa (kütüphaneden kitap alinacak gibi) ajandaya yaziyorum. yapilanlarin üstünü ciziyorum. bir hafta icinde hepsi bitmemisse post-iti diger haftaya yapistiriyorum ya da yeni yapilacaklarla birlikte yeni bir post-it yaziyorum.

uzun vadeli yapilacaklar icin (alinacak/aldirilacak kitaplar gibi) ajandamin arkasinda bir listem var, ayni liste yine bilgisayarda note dosyasi olarak mevcut.
  • shi aila  (29.08.14 22:57:31)
Ajandam var, uzun dönemli her şey orada. Haftalık planı da bir tane uzun ince not defterim var, süper bir yapılacaklar listesi defteri. Her hafta tek tek yazıp sonra üstünü çiziyorum.

  • aychovsky  (29.08.14 23:00:29)
Eski işyerinde lotus notes ajandasini kullanıyordum. Şimdi de android telefondaki takvimi kullanıyorum.

  • nereye bu gidis  (29.08.14 23:06:36)
samsung galaxy note 2 > s not uygulaması. kalemle birlikte süper gidiyor.

  • hybrid427  (29.08.14 23:42:06)
samsung s planner widget kullanıyorum, google'la senkronize ediyor otomatik.
bir de google keep kullanıyorum notlar ve listeler için.

  • lily briscoe  (29.08.14 23:45:27)
  • compadrito  (30.08.14 01:07:30)
Her hafta başında Microsoft Project'e yapmam gereken işleri organize ediyorum (şu gün şu kişinin doğum günü partisi var, şu gün şuraya seyahat edilecek, şu gün şu konuda toplantı yapılacak, şu gün şu müşteri ile bilmem ne konusu finalize edilecek gibi envai çeşit konuda). Bu project sayfasının çıktısını alıyorum ve sürekli yanımda tutuyorum. Genellikle 5-6 A4 sayfası uzunluğunda oluyor.

Günlük olarak ise Windows'un sticky notes unu kullanıyorum. Laptopun ekranını sticky notes a ayırdım her gün yapılacak işlerimi bunlara not alıyorum.

Ofiste bir tane asistanım var; ben yurtdışındayken sürekli işlerimi düzenli tutuyor. Bunun dışında da danışmanlık yaptığım işler için internetten virtual asistan tuttum kendime organizasyon bozulmasın diye.

Son olarak, yolda vs. aklıma bir şey geldiğinde evernote ile senkronize kalıyorum.

Bunların hepsini yapmazsam hayatım bombok oluyor.
  • dusunuyorumoyleysevurun  (30.08.14 01:58:02)
ufak ajandalar kullanıyorum, gün/hafta/proje bazında listeler hazırlıyorum, çok önemli ya da acil şeyleri ek olarak whatsapptan kendime yazıyorum (bazılarına beyin gayet paralı ühüh)

  • mayaa  (30.08.14 02:06:31)
Google Keep, ios notifications.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (30.08.14 10:57:40)
gnotes

  • hybrid427  (07.06.15 15:09:20)
Arada bi kağıda deftere yazıp üzerini çiziyorum, ama genelde kafada tuuyorum. Aklıma geleni anında yapmaya çalışıyorum. Beraber çalıştığım arkadaşlarla paylaşıyorum, yeri gelince hatırlatıyorlar.

  • bigbadabum  (07.06.15 15:15:36)
google inbox baya faydalı oluyor. artık önemi olmayan mailleri arşivleyebiliyorsun böylece hala önemi olanlar kalıyor. mailimi her kontrol ettiğimde de onları görüyorum ve aklımda kalıyor.

araya isterseniz to do notları da yerleştirebiliyorsunuz.veya 3-5 gün sonra tekrar hatırlat diyebiliyorsunuz. her şekilde maillerinizi devamlı takip ettiğiniz için 'to-do liste uyma disiplinsizliği' sorunu çözülmüş oluyor.
  • carnal malefactor  (07.06.15 15:18:13 ~ 15:29:56)
  • seytan ayrintida gizlidir  (02.07.15 02:40:49)