İnsan neden profil resmini değiştirir?

Merhaba arkadaşlar, sosyolojik bir çözümlemeye katkıda bulunmanızı istiyorum :) bir insan neden profil resmini değiştirir? ayda bir veya iki haftada bir yeni profil resmi yükler?

bunu ben de bi ara biraz dusundum, vardigim en masumane sonuc "takdir edilme, fark edilme ihtiyaci hissettiklerinden" oldu.

  • nawres  (11.06.14 00:23:31)
kendini hep aynı şekilde görmekten sıkılabiliyor insan. benim 4-5 tane döndüre döndüre kullandığım profil fotoğrafım var mesela. birine katlanamadığım an bir diğerine geçiyorum.

  • devilred  (11.06.14 00:23:36 ~ 00:23:47)
Cani istedigi icin olabilir

  • Idonthaveausername  (11.06.14 00:24:25)
(bkz: sik keyfi) buradan güzel sosyolojik çözümleme çıkar işte, kolay gelsin.

  • baba jo  (11.06.14 00:25:09)
Benim çok işim oluyor internette kendimin sürekli aynı resmini görmekten sıkılıyorum, ciddiyim. Ondan değiştiriyorum. Bazen her yönden sapık dadanıyor öyle olunca değiştiriyorum vs..

  • fiber  (11.06.14 00:26:40)
insan güzel çıktığını düşündüğü fotoğrafı varsa değiştirir. çıkarım-tahlil vs. yapmaya gerek yok ya...

  • cemiyetin unlu simasi  (11.06.14 00:33:49)
çünkü, öyle.

  • zam sampiyonu domates  (11.06.14 00:37:15)
1)Canı istediği için

2)Canı istediği için

2)Güzel bi fotosu vs. Varsa dikkat çekmek, beğenilmek istediği için

3)Kız tavlamak için

4)Sürekli ydışı vs. Koyuyorsa ben çok geziyorum vb alt mesaj vermek için.
  • cemlemikonusuyorsun  (11.06.14 00:37:18)
insanın fıtratında bu var. sebep üreme iç güdüsü. kendini beğendirme çabası. çok ezikçe ve gereksizce ama bu da insanın ne kadar ilkel olduğunu gözler önüne seriyor. içgüdülerin önüne geçmek de zor...

  • preldzic  (11.06.14 00:39:46)
amaç o değil mi zaten abi? yoksa default yüzsüz adam resmi de durabilir.

  • Skey295  (11.06.14 00:50:08)
Bende hep merak ederim bu tur seyleri. Bana sorsan, degisiklik olsun diye yapiyorum derdim ama aslinda bence hepimiz begenilmek icin yapiyoruz. Cok guzel, cok yakisikli, cok karizmatik, cok geziyor, cok sosyal falan demeleri icin insanlarin. Dusunsene kimse kimsenin profil resmini gormeseydi kac kisi profil resmini degirtirmeyle ugrasirdi? Birde kendi resmini telefonuna falan wallpaper neden yaparlar cok merak ederim. Hep kendinle berabersin zaten bunun anlami ne?

  • delifaruk  (11.06.14 00:54:27 ~ 00:54:46)
egomuzu tatmin etmek için diyenler adamın dibisiniz. kabul edelim bu gerçeği :D

  • frodox  (11.06.14 01:04:12)
Fotoğrafım güzel çıkmış, sende gördün mü? Görmedin mi? Değiştireyim de gör.

  • cetoxim  (11.06.14 01:41:11)
www.trueactivist.com

beğeni almak,
beğenilmek, takdir edilmek, ilgi çekmek, yalnızlığını gidermek.

bir şekilde sivrilmek-dikkat çekmek, ilgi görmek istemek.
  • dahinnotha  (11.06.14 02:02:36)
güncel olarak onu kimlerin likelayacağını görmek için

  • troll degil  (11.06.14 03:19:27)
geçen sene evlenen 3 arkadaşım bu 1 hafta içerisinde düğün fotolarını koydular yine

bence bu daha bi muamma. haftada bir dğeiştirilmesini anlarım da geçen seneki resim?
  • la noix  (11.06.14 07:31:21)
Çabuk sıkılan bir yapısı vardır. Eğer hayatı da diğer insanlara göre görece hızlı, çevresi sürekli fotoğraf çeken insanlarla dolu ve fotojenik ise, "İyi çıkmışım, bunu koyayım" diye düşünüp, kaç tane like alacağına bakıyor olabilir. Sosyalleşme algısının bir parçası olabilir.

  • aychovsky  (11.06.14 07:37:02 ~ 07:37:38)
yüzyıl önceden kalmış fotoğrafı güncelleme isteği, daha güzel ya da ilginç bir foto varsa elinde onu koyma isteği, yakın zamanda gönül işlerinde hareketlenme varsa dikkat çekme isteği (karşı tarafa muhabbet açmada kolaylık sağlama bir nevi), can sıkıntısı, zaman bolluğu, evlilik, nişan, kına, çocuk gibi önemli olayları paylaşma isteği gibi...

  • merena  (11.06.14 08:54:56)
"Fishing for likes"

  • arnold schwarzeneger  (11.06.14 08:57:39)
  • selam  (11.06.14 12:57:43)