Sihirli bir güç

kaybettiğiniz her "şey"i şıp diye bulup size getirse bu sihirli güce her "şey" için tek seferlik 20TL verecek olmanız şartıyla sınırsız kaybetme hakkınız olsa nelerinizi bu şekilde kaybolma garantisine almak isterdiniz?
Kalbimi, aklımı gibi cevaplardansa elle tutulur "şey"ler olursa çok iyi olur bir ödev için soruyorum ne kadar çok cevap olursa o kadar iyi. Çok teşekkürler!!
Mesela alzheimer olup sürekli kaybolan bir yakınınızı da bulup getirebilecek tabi sadece o hayatta olduğu sürece. O kadar da sihirli değil.
Teşekkürler.

cep telefonu
cüzdan ve dolayısıyla içindeki kartlar falan

  • mesa  (05.03.13 23:00:31)
gençliğim, memeleket, yıldızlar gibi cevaplar olmuyorsa pek bi sihri yokmuş.

uydunun kumandası, cd marker kalem, tırnak makası, ocağı yaktığım çakmak.
  • geldiler  (05.03.13 23:01:23)
dişlerimi :)

  • Caaannn  (05.03.13 23:03:39)
20tl'den degerli herhangi birsey olabilir, biraz sacma bi odev olmus sanki.

  • nawres  (05.03.13 23:04:10)
olsaydı: çocuklarım
olsaydı: hayvanlarım
pasaportum
200tl banknot :P
  • neyleyim  (05.03.13 23:06:03)
nawres, evde durduğu yerde duran 30tllik tabureni de 20tl verip garantiler miydin?

  • i-pek  (05.03.13 23:07:35)
araba anahtarı, ev anahtarı, güneş gözlüğü, tarak, bir iki tokam. evet haftada en az 3 gün bunları düzenli olarak kaybediyorum ve oda oda arıyorum.

  • ekaterina  (05.03.13 23:08:11)
ben en ufak bi şey kaybettiğim de bile acayip sinirleniyorum. o yüzden muhtemelen her şeyimi bu kapsamda sigortalatırdım. ama ilk aklıma gelenler:
anahtar,
kimliklerim,
kolyem(ki mütemadiyen düştü mü paniği yaşıyorum. ona 20 tlden çok çok daha fazlasını verirdim)
cüzdanım
AKBİL!
  • fosforlu cevriye  (05.03.13 23:09:50)
cüzdan.

  • sen git ben geliyorum  (05.03.13 23:38:57)
harici disklerim tabiki.
çoğu şey bozulduğunda ya da kaybolduğunda yenilenebiliyor ancak yeni hdd alsan da içindekilerin dönüşü yok...

not: bozulması da kaybolma kapsamına giriyordur umarım, birisi ölünce nasıl kaybettik deniliyorsa birşey bozulunca da denebilir bir bakıma. içindeki veriler kaybolacağından harici disk bozulması da kaybolmadan sayılır. he sayılmıyorsa harici diskimin içindeki veriler derdim yeni hddye aynen tüm veriler gelecekse...
  • ucan spagetticanavari  (05.03.13 23:59:35 ~ 06.03.13 00:02:59)
ucan spagetticanavari, bu sihir verileri desteklemiyor üzgünüm ama hdd olur:)

Bir müze sahibinin müzedeki eşyaları, bir arıcının kovanları falan gibi başkalarının yaşamlarından örnekler de olur.

Tekrar teşekkür ederim cevaplar için.
  • i-pek  (06.03.13 00:26:37)
kitaplarım.
alan kendisiyle birlikte kayboluyor ve geri gelmiyor. en mühimi kitap.

bir de sınav zamanı nedense hep notlar kaybolur. notlarım.

para koleksiyonum. değeri çok fazla çünkü, tekrar yerine konamayacak kadar değerli.
  • leadzeppelin  (06.03.13 00:34:37 ~ 00:34:50)
araba ruhsatı, araba anahtarı, usb bellek, ev anahtarı.

  • hybrid427  (06.03.13 12:02:18)