kadınlar rahatsız oluyor mu?

erkekler oturduğunda genelde bacaklarını açıyor. testislerden dolayı hani =/ kadınlar bundan rahatsız oluyor mu merak ediyorum. özellikle toplu taşımada bankta vs. kamu alanlarında. amerika da feministler tarafından böyle ilginç bir protesto olmuştu.

Evet oluyorum.

  • ekaterina  (11.08.17 15:22:19)
daha toplu taşıma da böyle oturan kişi benim yanıma denk gelmedi. gelse rahatsız olur iterdim. gerçekten anlamsız. bacağını kapatamıyorsa kalksın ayakta gitsin.

  • elorelia  (11.08.17 15:22:26)
"testislerden dolayı hani =/" - doğru diyorsun bacaklarını ayırmadan oturan erkeklerin testisleri yok.

ben şahsen böyle gidiyorum metroda falan: s-media-cache-ak0.pinimg.com
  • celeron 300a  (11.08.17 15:22:48 ~ 15:23:53)
aşırı bir durum yoksa, rahatsız olmam.

bir kere dolmuştayken, adamın biri 180 dereceye yakın açmaya çalışmıştı, pek sinir olmuştum.
bir kere başıma geldi yani.
  • blatta hiberna  (11.08.17 15:24:54)
Konunun testisle alakası yok yalnız.

  • veritaslibertas  (11.08.17 15:33:02)
Erkeğim, benim de testislerim var. Ama bacaklarımı açarak oturmuyorum.

Her şeyin bir adabı var. Oturmanın da.

Kadınların bundan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Zaten yer işgal etmek oluyor bu. Yanindakini kısıtlamak, sıkıştırmak.
  • MaNOfTheYear  (11.08.17 15:33:54 ~ 15:35:27)
yok canım ne münasebet ( ! )

  • yuvarlanantencereninkapagi  (11.08.17 15:35:29)
erkekler de rahatsız oluyor merak etmeyin, hafifçe bacağımı açıp ittiriyorum bir daha yapmıyor yanımdaki.

  • theconqueror  (11.08.17 15:38:47)
sadece amerika'da değil bir çok yerde eylemler oluyor bu konuyla ilgili. istanbul'da da sanırım afişler hazırlanıp asılmıştı. yani evet, rahatsız oluyor. erkek olarak ben de rahatsız oluyorum. bazı ülkelerde bu yasak ve cezası var.

ben çoğunlukla bacaklarım vücuduma paralel olacak şekilde oturuyorum. kilolu olmadığım için sanırım, bacaklarım arasında yeteri kadar boşluk oluyor. yani başka bir deyişle kendi alanımdayken bacaklarımı yeteri kadar açarak oturabiliyorum.

sadece toplu taşıma ya da kamu mekanları değil, herhangi bir yerde, karşımda tanıdık-tanımadık bir insanın olduğu yerde ayakları fazla açmayı terbiyesizce buluyorum ben. kaba bir görüntü. serkeş, lakayit..
  • dahinnotha  (11.08.17 15:39:11)
evet testis önemli faktör eğer kadınlar giib dizleri birleştireceksek. kendi koltuk sınırlarımı aşmayacak, yanımdakini rahatsız etmeyecek kadar açarım. karşıdakinin ne düşündüğü umrumda olmaz.

  • lazpalle  (11.08.17 15:39:42)
bacak açma kısmının testislerden dolayı olması yalan, kendini kandırma işi. şöyle söyleyeyim. hiposel vardı bende. bir tanesi büyük bir elma hatta greyfurt gibiydi. bir süre onunla yaşadım. öyle bacaklarımı birbirine yapıştırmadıkça bir sıkıntı hissetmiyordum. 5-6 santimetrelik bir aralık yeterliydi, bu hastalık varken bile. tabii evde olursam istediğim gibi yayılıyordum o başka. fakat toplu taşımada böyle bir şey yapmayı, "ay ben rahatsız oluyorum" ile bağdaştırmak saçmalık. toplu taşıma araçları ve kamusal alanlar belli kurallara tabii olan ortak yaşam alanları. bir kişi herhangi bir durumdan rahatsız oluyor diye, başkasının alanına müdahalede bulunmak hakkına sahip değil.

ek olarak feministler tarafından yapılan bu protesto ilginç falan da değil. gayet yerinde ve haklı sebeplere dayanıyor. ben anlamıyorum, diz kapağını yanındakine değdirmeden yolculuk yapmazsa ölecek hastalığına yakalananları.
  • windowsguvenlikduvari  (11.08.17 15:47:11 ~ 15:54:29)
bunun testislerle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. erkeklerin daha rahat bir oturma alışkanlığı var. malum çocukluğumuzdan itibaren, göster oğlum pipini, kapat kızım bacaklarını kodlamalarıyla büyüyoruz. dahası, hem bacaklarını ayırıp, hemde ellerini kenetleyip penislerinin üstüne koyuyorlar ki, diyecek kelime bulamıyorum cidden.

evet rahatsız oluyorum. ben hatta otobüs veya uçakta öndeki koltuğun başlığı üzerinden elini sarkıtan erkeklerede (hiç kadın görmedim böyle, bana denk gelmedi belki) sinir oluyorum. arkadaşım senin alanın belli, öndeki yolcu neden senin elin bilekten itibaren kafasının tepesinde sallanıyorken oturmak zorunda olsun? ben uyarıyorum, biraz toparlanır mısınız diyorum. htta bir keresinde anlamamazlıktan gelen ve ısrarla benim koltuğumun yarısına kadar bacaklarını ayıran kişiye, siz iki kişilik kentkart bastınız sanırım demiştim, inmişti o durakta.

ama ben aynı şekilde 5 kişinin tutunabileceği direğe sırtını yaslayan, durak düğmesini yine yaslanarak kapatan kadın ve erkekleri de son derece saygısız buluyorum.
  • Phoebe  (11.08.17 15:47:13 ~ 15:51:36)
Evet oluyorum

  • balpolen  (11.08.17 15:49:43)
Evet oluyorum, ayağımla itekleyip düzelttiriyorum. Şimdiye kadar hep toparlandılar itiraz edene denk gelmedim.
Zaten alan kısıtlı bir de böyle yer kaplanması terbiyesizlik oluyor.
Bunun mazereti olamaz düzgün oturabilen erkekler de var neticede.
  • mutekebbir  (11.08.17 15:55:02)
Aşırı rahatsız oluyorum. "Yoo toplu taşımada yanıma oturan tanımadığım adam bacaklarını benim kişisel alanıma rahat rahat uzatabilir" diyen bir kadına da denk gelmedim henüz.

edit: (ama ben aynı şekilde 5 kişinin tutunabileceği direğe sırtını yaslayan, durak düğmesini yine yaslanarak kapatan kadın ve erkekleri de son derece saygısız buluyorum.) +1
  • kobuzchu kiz  (11.08.17 16:04:47 ~ 16:07:54)
yanımdakini rahatsız etmeyecek kadar çok dar olarak açarım ben bacaklarımı. ama karşımda kadın yada erkek farketmez birisi varsa bileklerimi, kolumu o civara yaslarım.

  • silah taciri  (11.08.17 16:13:20)
Evet oluyorum.

  • mutlusismankedi2015  (11.08.17 16:16:54)
Biz de memelerimiz var diye kollarımızı açarak mı oturalım?
Türkiye'de de ciddi olarak dile getiriliyor bu rahatsızlık. Benim yanımda böyle oturan olursa tanımasam da uyarıyorum ''biraz toparlanır mısınız'' diye.

  • megalomaniac  (11.08.17 16:25:43)
ben oluyorum. isteyince bacak bacak üstüne atabiliyorlar. toplu taşımalarda yayılmaları ve 90 derece açmaları hoşuma gitmiyor. herkesin bir alanı olmalı.
büyük saygısızlık.

  • buiret  (11.08.17 16:50:37)
Yalnizca kadinlar degil ben de rahatsiz oluyorum. Herkesin bir koltugu var, ben de tum koltuguma otumak istiyorum. Yoksa benim de iki tane tasagim var.

  • Traveller  (11.08.17 16:57:46)
Erkek halimle ben de rahatsız oluyorum. Testis sadece bahane. Keşke bizim memlekette de katı kişisel alan/personal space olayı olsa. Gereksiz fiziksel yakınlık çok fazla var.

  • cinsi kisi  (11.08.17 17:17:26)
Ben denge kuramayan insanların böyle oturduğunu düşünüyorum. Bacaklar kalçaya dik şekilde oturuş en temizi. Tabi bacaklar yeterince inceyse bence en düzgün oturuş şudur;

s-media-cache-ak0.pinimg.com
  • alperz  (11.08.17 17:41:17)
bacağı bana değiyorsa rahatsız oluyorum. değmiyorsa problem yok.

  • pinkpeony  (11.08.17 17:59:08)
şuraya bir bakalim önce

www.google.com.tr

testislerin kafam kadar degilse, bacaklarini öyle acip oturmak icin mazaret degil. ama benim testislerim viaarrr diyenlerin de testisinden başka bir şeyi yok demektir hayatta, kurur da biz de kurtuluruz onlar da.
  • eriksatie  (11.08.17 18:05:47)
"Vay hayvan vay" diyorum.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (11.08.17 18:07:04)