büyük harf kullanırken shift mi caps lock mu?

selam,

geçtiğimiz birkaç aya kadar Fakyoras123 yazacakken f'yi büyük yazmak için shift kullanırdım. birkaç haftadır istemsiz şekilde caps lock'a basıyorum, f ye basıyorum, sonra caps lock'a tekrar basıyorum.

şirkette bunu yapan birkaç kişi görüyordum "işleri daha ağır yapmak için, bir tuşa basma vaktini kazanmak için yapıyorlardır" diye düşünüyordum. ben de artık "onlar" gibi oldum.

hangi kullanım daha efektif? eğer içimden efektif olmadığı halde caps lock kullanma hissi geliyorsa hayatımda radikal değişiklikler yapmam gerekecek :(

not: ara sıra shift de kullanıyorum, ney göre karar veriyorum bilmiyorum. tam kaybolmadım :)

Bence shift. Çünkü shiftte bir kere basarken caps lock'ta 2 kere basmak zorundasın.

  • ekaterina  (18.05.17 09:41:55)
serçe parmakla shifte basılı tutmaya eriniyorum :(

  • fakyoras  (18.05.17 09:42:38)
tek harf için shift. aslında bir cümleye kadar shift. AMA BÖYLE BİR CÜMLEDEN FAZLA YAZACAKSAM GENELDE CAPS LOCK derken bile shiftle yazdığımı fark ettim. hep shift :(

  • 111111  (18.05.17 09:51:52)
Shift. Capslocku nooblar kullanir.

  • veritaslibertas  (18.05.17 09:52:16)
tek harf bile olsa caps lock kullanıyorum. hatta tik gibi oldu, arada ihtiyacım olmasa bile sol serçe parmak caps locka basıyorum 2 kere.

  • orange coffee  (18.05.17 10:17:55)
shift. ama capslock'la da iş yavaşlatılamaz herhalde.

  • tepedeki psychedelic adam  (18.05.17 10:30:33)
Shift.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (18.05.17 10:32:45)
Shift ^^

Sağ serçe parmak kayıyor oraya içgüdüsel olarak :D
  • chicha  (18.05.17 10:51:01)
Ben hepsi büyük olsa bile shift kullanıyorum. Hem şifrelerde de daha iyi.

  • Adramelekhh  (18.05.17 11:37:54 ~ 11:38:18)
ben de bilgisayarı ilk kullandığım zamanlar shift'i kullanırdım ama sonra ne olduysa caps lock'a geçtim. shift daha kullanışlı bence ama nedense alıştım böyle.

  • nathanieltroy  (18.05.17 11:38:16)
Caps Lock tusuna dokunmayali yillar olmustur.

Shift.
  • luchetti  (18.05.17 11:49:11)
ilk defa shift tuşunun böyle bir işe yaradığını duydum. yıllardır caps lock kullanırım.

  • prens zuko  (18.05.17 11:57:43)
ben de caps lock'u hayatımdan çıkardım. hiç yüz vermiyorum.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (18.05.17 13:45:25)
sözcükte sadece tek harfin büyük olması gerekiyorsa shift, geri kalan her şey için caps lock.
ayrıca capsle yazılan random gülüşün verdiği tadı shiftle alabilir misin? bence alamazsın.

  • evde liyakat kalmamis  (18.05.17 14:11:40)