Narsisizm testi

Hepimizde var biraz da, ne kadar var? :)

psychcentral.com

Benim skorum ortalama aralıkta, alt sınırda çıktı.

Şöyle ki:

Your Total: 12

Between 12 and 15 is average.
Celebrities often score closer to 18.
Narcissists score over 20.

Authority: 2.00
Self-Sufficiency: 4.00
Superiority: 2.00
Exhibitionism: 1.00
Exploitativeness: 0.00
Vanity: 2.00
Entitlement: 1.00

Sizinki nasıl?

  • stereoseyfi  (17.07.15 00:12:06)
Ben buna inanmadim. 4-5 soruda cok arada kaldim. Iki sik da cok dogru ve birbirinden bagimsiz geldi. Tekrar bakacagim onlari degistirince ne oluyor diye. Bu kadar alcakgonullu de degilim arkadas, bilmis bilmis dolasiyorum.

Your Total: 8

Authority: 0.00
Self-Sufficiency: 2.00
Superiority: 1.00
Exhibitionism: 2.00
Exploitativeness: 1.00
Vanity: 2.00
Entitlement: 0.00

Edit: Kokledim, 9 oldu. Exhibitionism 3'e cikti. Daha da degistirirsem, ben olmayacak.
Edit: Zaman gectikce daha da silik, hortlak gibi hissetmeye basladim kendimi. Tekrar tekrar yaptim ama 9'u gecemedim.
  • aychovsky  (17.07.15 00:15:17 ~ 00:56:22)
24 çıktı öhhs

  • tmm  (17.07.15 00:21:00)
15, ama bence bu daha cok ozguven testi gibi.

  • yuzır  (17.07.15 00:22:06)
Your Total: 14

Between 12 and 15 is average.
Celebrities often score closer to 18.
Narcissists score over 20

Authority: 5.00
Self-Sufficiency: 3.00
Superiority: 0.00
Exhibitionism: 0.00
Exploitativeness: 2.00
Vanity: 0.00
Entitlement: 4.00
  • mesgul ve huzursuz  (17.07.15 00:50:04)
Your Total: 32

Narcissistic Trait
Authority: 7.00
Self-Sufficiency: 6.00
Superiority: 5.00
Exhibitionism: 4.00
Exploitativeness: 3.00
Vanity: 2.00
Entitlement: 5.00
  • air  (17.07.15 00:52:52)
25le arttırıyorum

i.imgur.com

;_;
  • shotgunwoman  (17.07.15 00:58:28)
Yahu ben kendimi çok mütevazi hissettim sizin skorları görünce. Tabi aychovsky'nin skoru varken benimki yine fazla ama! :D

Ben de tekrar yapayım bakayım, kaç çıkacak.
  • whimsical  (17.07.15 01:01:24)
Endişelenme mdc, seni geçemedim. :) En kasıntı halimle cevapladım, 18 oldu.

Authority: 5.00
Self-Sufficiency: 4.00
Superiority: 3.00
Exhibitionism: 1.00
Exploitativeness: 2.00
Vanity: 2.00
Entitlement: 1.00
  • whimsical  (17.07.15 01:11:44)
Benimki 20, erkek arkadaşımın ki 2 çıktı hala gülüyoruz. Kendime yaparken I am an extraordinary person şıkkını işaretledim sonra da öyleyim değil mi diye sordum boş yere sonuca bakma bence dedi :D

Your Total 2:

Narcissistic Trait
Authority: 0.00
Self-Sufficiency: 0.00
Superiority: 0.00
Exhibitionism: 0.00
Exploitativeness: 2.00
Vanity: 0.00
Entitlement: 0.00

Your Total 20:

Narcissistic Trait
Authority: 3.00
Self-Sufficiency: 3.00
Superiority: 4.00
Exhibitionism: 4.00
Exploitativeness: 1.00
Vanity: 1.00
Entitlement: 4.00

Şu exploitativeness niye 1 çıktı anlamadım ama kimseden bir şey beklemiyorum şıklarını işaretledim hep.
  • ekaterina  (17.07.15 01:25:14)
ekaterina: fantastik bir skor gelmiş! :D

  • whimsical  (17.07.15 01:27:14)
@godosu beklerken: Biz de onun laflamasini yapiyorduk ozelde. Bazi sorulara 'both' ya da 'neither' gibi secenekler verilse ne guzel olur diyorduk. Bu kadar 0-1 olmayaydi keske. O soru benim de icime sinmeyen bir soru oldu.

  • aychovsky  (17.07.15 01:55:59)
godoşu beklerken: Diyelim ki kafana silah dayadılar, ikisinden birini seçmek zorundasın, hangisi olurdu? :D Ben bu şekilde düşünerek yanıtladım.

Ek: Özellikle de şu soruları öyle yanıtladım: 5, 12, 26, 29, 38, 39, 40
  • whimsical  (17.07.15 01:56:04 ~ 01:58:22)
@godosu beklerken: Yonetim Bilimlerinin ilk maddesi der ki iki kisinin oldugu yerde yonetim baslar. Guc bazen birinin elindedir, bazen digerinin elindedir. Dengeli bir iliskide gucun surekli ve duzenli el degistirmesini gerektirir. Yetki ise farkli bir kavramdir. Her yetkili olan guclu olmayabilir ve guc yetkiyi bastirir. Ornegin, parayi guc kaynagi olarak kullanarak rusvet verenler yetki kullanimini engellemis olur. Bu yuzden de guc>yetki... diye baslayip devam ediyor. Burada da sanirim o kabul esas alinmis; yani denge oldugunda da zaman zaman yonetirsin, zaman zaman yonetilirsin. Ornegin, aksam yemeginde ne yenecegi karari ortak olsa bile bu iki gucun surekli el degistirmesinin sonucu ortaya cikmis bir karardir. Sen "Evde yiyelim", karsindaki "Disarida yiyelim" demis olabilir ama ortak karariniz "Bahcede yiyelim" ikinizin de esit guclu oldugunu, hem yonetildiginizi hem yonettiginizi gosterir. Bu alanin bilimleri "ne yonetilirim, ne yonetirim"i cok net reddediyor. Ustune kurulan her calisma "Bir kisi varsa yonetimden soz edilmez, ikinci kisi geldigi anda yonetim kavrami dogar ve devam eder, hic bitmez" diyor. Onlar da bu calismalari baz almis olabilirler.

Belki bunu derecelendirmek daha mantikli olabilirdi. Ornegin 7'lik olcekte ne kadar yonetilip ne kadar yonetmeyi sevdigi sorulabilirdi. Bu kabul ile tam ortayi isaretleyerek aslinda "Yonettigim kadar yonetilirim" dedigi anda "Ne karsimdakini yonetmeyi ne karsimdaki tarafindan yonetilmeyi seviyorum" demis olabilirdi.

Seninle ayni dusuncedeyim de, "Kisilerin bakis acisi bu olabilir" diye niye onlari savundum, onu da ben bilmiyorum. Otobusu de kacirdim, bir sonrakine bineyim bari. :)

@godoşu beklerken'in alttaki cevabına cevap (Ortalığı kirletmeyeyim dedim)
"dışarısı ve ev iki geçerli istek iken bahçe istenmeyen fakat uzlaşarak varılan bir üçüncü şık. iki karakterin de istediği olmuş değil" kısmını şöyle açıklayabilirim: Benim verdiğim örnekte zamanda bir atlama oldu. Yani biri "Evde yiyoruz" dedi, diğeri "Dışarıda yiyoruz" dedi. Diğer cümlede birden bahçede yediler. Şimdi burada şöyle bir durum var. Evet, bütünsel olarak baktığında bir yönetim olmayabilir ama bu zaman içindeki bileşkelerinin toplamı. Yani bu karar birdenbire verilmiyor. Tartışılıyor ve tartışılırken yönetim bir birinin bir diğerinin elinde oluyor. Zamanın sürekliliği içinde yönetim devam ediyor. Örneğin, biri "Hayır, evde", diğeri "Hayır, bahçede" dediği anda bir biri yönetimi eline alıyor, bir diğeri. Ama tersi olsaydı "Tamam, senin dediğin olsun, dışarıda" dese ilki, diğeri de "Yok, senin dediğin olsun, evde" derse, bu sefer de yönetimi birbirlerine devrederek hala bir yönetimden söz ediyoruz. Tabii bu yönetim güçlerinin bileşkeleri en sonda 0'a ulaşmış olabilir ama süreklilik içinde yönetim bir birinde bir diğerinde. Bu "iyi yönetici" olmadığı anlamına gelir ama yönetim kavramının olmadığı anlamına gelmez.

Bu durumda birisi "Yemeğe gitmiyorum" dese ve yemeğe gitmezse, yönetim onun elinde olmuş olur. Çünkü istekler de statik değil, zaman içinde değişiyor. Kişinin de isteği değişiyor. Bu yüzden, o anda ayağını sertçe basıp "Hayır" dediği anda güç onun eline geçmiş oluyor. Kararsızlık durumları da krizden ziyade süreç oluyor.

Demokrasi de benzer bir şekilde tanımlanıyor. Yani büyük resimde demokrasi elde edilebilir ama süreklilik içinde imkansızdır. Yönetimin yönleri ve büyüklüklerinin bileşkesi demokratik de olabilir, başka türlü de.

Anketteki like'ı ise şöyle yorumluyorum: Eğer elindeki gücü kullanman veya karşı tarafa teslim etmen için her türlü uygun şart hazırsa senin doğandan ne çıkar?

Ben optimizasyoncuyum, sayısalcıyım, matematikçiyim. 10 sene önce aldığım dersten hatırladıklarım bunlar :)
  • aychovsky  (17.07.15 02:18:14 ~ 18.07.15 17:58:27)
6 çıktım :(

  • devilred  (17.07.15 02:35:05)
28 çıktı. nereye gidiyoruz şimdi ? psikoloğa mı ?

  • greenshadow  (17.07.15 03:11:58)
16 çıktı.
Not: linki açmadım.
Not: kendim kendime narsizm puanı verdim, kendime torpil geçtim, sevdiğim insanlara torpil geçerim. Kendime de 16 üzerinden 16 puan verdim.
  • bigbadabum  (17.07.15 03:14:33)
Your Total: 6

ozguvenime sicayim :(
  • heygidim  (17.07.15 04:56:38)
Your Total: 10

  • Bysb  (17.07.15 13:06:38)
(bkz: güzel ama ingiliççe)

şerefsiz çıktım, 22.

Authority: 5.00
Self-Sufficiency: 2.00
Superiority: 3.00
Exhibitionism: 1.00
Exploitativeness: 3.00
Vanity: 3.00
Entitlement: 5.00

***

self safişınsi 2 ama authority 5, superiority 3. ruh hastasısın demek oluyo sanırım bu sajhfjsakl. kendine yetemeyen lider mi olur?
  • der meister  (17.07.15 13:38:34 ~ 13:40:07)
@donut: ben tatava yapmasam, o yapmasa o donutlar sana kalmazdı bi daa düşün XD

  • godoşu beklerken  (18.07.15 11:20:54)