Biri 19, diğeri 15 yaşındaki çocuk için kitap önerisi

Bu kitap önerisi biraz farklı ama. Özellikle erkek kullanıcılardan kendilerini o yaşta olduğunu düşünerek öneri vermesini rica edeceğim.

Okuma ve yazması çok az.
Hayatta çok şey yaşamış.
Okuma kültürü bugüne kadar hiç olmamış.

Evet, önereceğiniz kitap bu noktada çok önemli çünkü kendilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz.

15 yaş için ayrı, 19 yaş için ayrı kitap önerileriniz olabilir.

Her ikisi için de küçük prens olabilir.

  • zamanin otesinden gelen seyyah  (20.05.15 12:23:20)
şeker portakalını almayın.
şu saçma sapan sikko kitabı okutmayın.
19 yaşındaki çocuk için güzel bir tarih kitabı alınabilir.
15 yaşındaki çocuk için de birçok türk yazarı var ömer seyfettin gibi bunların kitabu alınabilir.

okunması gerekli 100 temel eser gibi bir şey vardı.
içinden beğenin türk yazarlara ait birkaç tane.
  • yapma volkan  (20.05.15 12:23:55)
15 yaş için Kaçırılan çocuk.

  • ekaterina  (20.05.15 12:29:29)
ben geçen gün kitapçıda dolaşırken "türk yazarlarından çocukluk anıları" kitabını görmüştüm. biraz karıştırdım. hoşuma gitti, insanı sıkmayan uzunlukta ve akıcılıkta aziz nesin, yaşar kemal gibi insanların anıları var. bence hem kitap okumak için, hem de yazarları tanımak için güzel bir kitap.

onun dışında samed behrengi'nin küçük kara balık kitabını henüz okumadım ama çok güzel bir kitap gibi duruyor.
  • chipowski  (20.05.15 12:37:09)
vedat dalokay - kolo

  • mattiadestro  (20.05.15 12:43:22)
iskambil kağıtlarının esrarı. ikisine de olur bence.

  • tepedeki psychedelic adam  (20.05.15 12:46:39)
Kesinlikle küçük prens +1

15 belki anlamayabilir ama 19 kesin anlar.
  • neferkitty  (20.05.15 13:01:05 ~ 13:01:29)
Zıkkımın kökü- muzaffer izgü.

  • orhan tv  (20.05.15 13:27:52)
ya bence hiçbir kitap bu iki çocuğun ilgisini çekmeyecek gibi hissediyorum.
acaba böyle ilk olarak araba temalı bir şeyler mi alınsa? ama ne olabilir?
o yüzden erkek kullanıcılardan fikir istemiştim :)
  • dessy  (20.05.15 13:29:45)
Her ikisine de Stephen King'den Christine'i öneririm. Okurken en heyecanlandığım kitaplardandı. Araba ile ilgili demişsiniz bir de, tam uygun. Yaratıcılık falan gelişsin istiyorsanız King doğru adamdır. Sonra beğenirlerse sırasıyla hangi King kitaplarını okumaları gerektiğini de söyleyebilirim. :)

  • truncus brachiocephalicus  (20.05.15 13:34:22)
Ama arabayla ilgili ne gibi bir kitap alabilirim ki? :)

  • dessy  (20.05.15 13:35:22)
Bu çocukların okul terk olduğunu da ayrıca belirteyim. Yani normalde 15 yaşındaki bir erkek çocuğunun seviyesine sahip değil sanıyorum.

  • dessy  (20.05.15 13:41:55)
polisiye ya da cinayet romanları olabilir belki çok kalın olmayanlarından. kalın olanlar gözlerini krokutabilir belki.
agatha christie olabilir mesela 19 yaşındaki için özellikle?
ya da peyami safa'nın çerez kitapları? cingöz recai serisi mesela bence 15 yaşındakinin ilgisini çekebilir. (cingöz recai serisi server bedi imzasıyla çıkmıştı sanırım, edebi deeğri pek yoktur yani ama kitap okumaya başlamak için güzel bence)
  • mutevazi  (20.05.15 13:50:08)
simyacı diyorum

  • rhan  (20.05.15 16:50:14)
cul vörn

  • melodica  (21.05.15 01:41:58)