Bu ne terbiyesizliktir ya!

Bir arkadaşım vasıtasıyla tanışıp görüştüğüm bir grup kadınla zaman zaman öğle aralarında buluşup yemeğe filan gidiyoruz. Zaten bu son görüşmem olacak ta.

Dönüp dolaşıp sohbeti bir şekilde arabalarına getiriyorlar. Ay şekerim Mersedesimi sattım da şu modelini alıcam da bilmem ne. Bugün bir tanesi bariz bir şekilde vosvosları küçümser tavırlarla konuştu ve benim vosvosum olduğunu biliyor. Çok kırıldım, bu benim üçüncü vosovosum başka da arabaya binmem dedim o kadar.

Bu ne terbiyesizliktir yaa, sana ne benim arabamdan? Seviyorum biniyorum, ben sana kendimi ispatlamak zorunda mıyım? Senin gibi koca parasıyla da almadım. Daha küçücük çocukken ben bineceğim arabayı seçmiştim. Sen kendine bak, tiptronik vitesi bile kullanamıyosun demek lazımdı.

Bu durumdan rahatsız olduğumu belirtip, bir daha görüşmüycem bunlarla. Benim eşim dostum bana yeter. Abartıyor muyum?

hocam ispatlamak zorunda değilseniz neden bu kadar sinirleniyorsunuz o zaman. he deyin geçin.

  • sanal hayvan  (09.04.15 12:02:08)
sakin ol şampuan sidik yarışına gerek yok. görüşmezsin olur biter.

  • hosein  (09.04.15 12:02:47)
tamam

  • masa penisi  (09.04.15 12:03:50)
bu kadar sinirlenmene gerek yokmuş.
bir daha görüşmezsin olur biter. ne laf anlatabilirsin, ne ortak noktada buluşabilirsin bunlarla çünkü.

  • teritori  (09.04.15 12:04:44)
sakil ol bilader. bu kadar sinirlenirsen amaclarina ulasmislar demektir.

  • baldur2  (09.04.15 12:04:48)
Görüşmüycem zaten ya, altın gününe döndürdüler ortamı.

  • old possum  (09.04.15 12:04:53)
Barkın'a o konuda ben de çok kırgınım.

  • kumulatifvergimatrahi  (09.04.15 12:05:36)
sevimliymiş hörbi :)

sinirlenmene de gerek yok. ben zamanında özel okulda okurken aile arabamızla alakalı böyle muamelelere çok maruz kalmıştım. ama ilk başta utanıyordum, sonra sallamamaya başladım. bir süre sonra alışıyor insan ;)

boşver, kafana taktığına bile değmez. "he" de geç, aynen.
  • loveinaflipbook  (09.04.15 12:05:58)
hep havalardan, ben de iki gundur mikaile saydiriyorum, hatta ilk gun ilk basta karistirip israfile sovdum baya.

guzelmis vosvosun.
  • nawres  (09.04.15 12:08:44)
ben şakayla karışık uyarırdım ama rahatsız oluyorsanız görüşmeyin gitsin ne olacak. Ama kavga etmeye görüşmeyecem demeye gerek yok yarın öbürgün bi ortamda karşılaşırsınız falan. bi kaç gere görüşmelere katılmazsanız zaten çağırmazlar daha.
Ama dersen ki vosvosum benim kutsalım ona laf edeni silerim o zaman tamam :)

  • nuka cola  (09.04.15 12:09:31 ~ 12:10:06)
Ablacım sen alırken bu tarz eleştiriler geleceğini az çok bilmiyor muydun?
Onların alayına karşılık sen de laf soksaydın, abartma.
Ayrıca araban olmasa da otobüse biniyosun diye alay ederdi aynı karakterde insanlar bunun sonu yok, arkadaş çevreni gözden geçir.
  • neferkitty  (09.04.15 12:09:49)
sinirlenmene gerek yokmuş vosvosları sevmeyebilir bi insan. belki senin vosvosun olduğunu unutmustur ya da gıcık biridir ne bilim çok abartmamak lazım. görüşmek dediğin zaten oturup yemek yemekmiş öyle arkadaş değilsiniz sittir et bir daha onlarla yeme olsun bitsin. bi ortamda insanlar birbirlerine laf sokuyorsa orada bulunmanın sana bir faydası yok. senin de orada karsılık olarak laf sokmanın hiçbir anlamı yok koskoca insanlarsınız.

  • neira  (09.04.15 12:12:24 ~ 12:13:08)
vosvos bir felsefedir, tarz meselesidir :)
MErcedes de öyle.
Ya tarzını savun ya da kendi tarzın insanlarla gez.
  • aithra  (09.04.15 12:12:31)
bi sonraki toplantida yuzune kezzap at hepsinin

  • joelskellington  (09.04.15 12:13:04)
Ben onların bindikleri jeepler için "şehir içinde SUV" kıroluk demiyorsam aynı nezaketi ben de beklerdim. Neyse geçti artık sinirim. :)

  • old possum  (09.04.15 12:16:12)
senin domatesine kurban olsun o mersolar.

vosvos otomotivde devrimdir. 65 yıl boyunca üretilen ve hala karayollarında olan bir mercedes var mıymış sor bakalım.
  • robin crusoe  (09.04.15 12:17:45)
domates güzeli seçiyorum seni :) bırak kocalarının cüzdanlarıyla ilişki yaşayan ayaklı makyaj setlerini,hiç aldırış bile etme
hem ucuz vosvos mu kaldı ya alayım alayım diyorum eli ayağı düzgün bir vosvos 10.000 den aşağı değil :/

  • gündüz m  (09.04.15 12:18:08)
Böyle bir güruh var maalsef şirketlerd. Ceplerinde yemek yiyecek paraları yok ama cep telefonu degistirir gibi sürekli ekstra kredi cip arabayı yeniliyorlar. Başka birşey yok hayatlarında çünkü. Sallamayın ya da belirttiğiniz gibi yavastan iliskkiyi kesin, ama sebebini bence solemeyın cunku anlamazlar, hatta cekemiyo derler. Yavas yavas yemege baslakarıyla cıkmaya baslayın. O değil de arabaya aşık oldum ben<3

  • Hersheys  (09.04.15 12:25:31)
Ben olsam yüzlerine kahkahayla gülerdim. Yav araba yarıştıran insanlarla ne diye takılıyorsun ki zaten? Başka nitelikleri yok belli ki.

  • empat  (09.04.15 12:25:41)
bu tarz insanlardan uzak durmak en iyisidir.
tosbağa da pek tatlı bu arada

  • six packsiz  (09.04.15 12:32:10)
Mercedesleri de kesin MErcedes'in ŞAhin'i c180'dir. :D

Ya da B serisi falandır.

10 tane c180'i bi tane Vosvos'a değişmem.

Ben Tofaş Kartal S'le gittim üniversiteye. Bagajına doluşup mangala gidiyorduk.
  • evrenos gazi  (09.04.15 12:35:23 ~ 12:36:07)
o değil de, camiadan yüzlerce erkeğin tiptronik vitese 'tiriptonik' vites dediğini duydum, burada kadın olduğu çıkarımını yaptığım bir yazarın doğru söylediğini görünce gözlerim yaşarmadı değil. helal olsun.

sizin arabada parayla alınamayacak bir şey var. ruh. o yeteer.
  • icim urperiyor  (09.04.15 12:37:29)
neyse üzülmeyin bakın böyle bir şey de var sonuçta (bkz: kocasının penisiyle arkadaşlarına hava atan kadın)
arkadaşlarınızı değiştirin, böyle durumlarda da çok takmayın.

  • spankenstein  (09.04.15 12:58:39)
Tamam

  • rakicandir  (09.04.15 13:31:47)
@Batuhanolabilir, kimse güzel oduğunu iddia etmedi zaten. Vosvoslar "benim için güzeldir" ve şahsına münhasırdır. Çiçek çocuklarından günümüze ayrı bir felsefedir. Anlayamazsınızz :)))

  • old possum  (09.04.15 13:35:24)
ben de olsam sinirlenirdim. bir daha görüşmeyeceğimi düşünerek itin gtüne sokar hırsımı alırdım.

  • inspired by a true story  (09.04.15 13:42:09)
vosvosçuların çok gıcık tipler olmalarını geç şu arabayı sinek gibi ezesim geliyor trafikte.

  • mrthany  (09.04.15 13:46:00)
Evet farklıyız. Ama farklılığın olumlu ya da olumsuz bir şey olduğunu düşünmemiştim. "Benliğimle" de gurur duymamıştım. Hımmm.

  • old possum  (09.04.15 14:01:12)
@mrthany, seni önce döverim sonra youtube'a koyarım çocuk.

  • robin crusoe  (09.04.15 14:10:06)
@mrthany, la bu Vosvosçular sna ne etti gardaşım? :)))

  • old possum  (09.04.15 14:11:52)
fakirlik insanı yorar, kendi denginiz arkadaşlar edinmelisiniz.

  • mrvengeance  (09.04.15 22:52:26)
Kadının seninle dalga geçesi vardı da oradan vurmayı mı tercih etti, yoksa gerçekten araba ile hava atmak mı istedi? Bunu buradan değerlendirmek güç, ilişkiyi sen biliyorsun.

Seninle dalga geçesi vardı ise, geçirelim suratının orta yerine, arabayı aradan çıkarsın.

Ama arabası ile hava atan biri ise, o zaman üzülürdüm ona. Yazık, maddi dünyanın içinde kalakalmış. Daha önce bir duyuruya yazmıştım buralarda. Benim bir iş arkadaşım vardı. Kendi zengin aileden, koca da keza zengin deli gibi. 2004 yılında evlerine 10000'e yakın bir şey giriyordu. Nişantaşı'nda ev aldı zaten. Neyse bu hatunla bir gün pişti olduk biz. Aynı marka değil ama t-shirt'lerin her ayrıntısı aynı. Fırfırına kadar. Ben de gülerek buna "Pişti olduk, gördün mü" dedim. O da "E sen Armani alamazsın ki" dedi, ben de güldüm "Sen de Beşiktaş Pazarı'ndan alamazsın, ne var" dedim. O da kahkaha attı. Zaman içinde de yakın arkadaşım olmadı ama ben onu "O da öyle bir insan işte" diye kabul ettim, o da beni "o da böyle bir insan" diye kabul etti. Kabul etme nedenim de bu oldu, hepimizin övündüğü bir şey var. Bazılarımız kişiliği ile övünüyor, bazılarımız güzelliği ile, bazılarımız hobileriyle. İlla ki kendimizin sevdiğimiz ve dışarı çıkardığımız tarafı var. Onunki de para. Fakirlik nedir, bilmemiş, öyle bir evde yetişmiş. Fakirlik gördü mü garipsiyor, olmuyor yani ona.
  • aychovsky  (09.04.15 23:06:21)
Sırf fakir olduğu için vosvosa binildigini sananlar olduğunu da ogrenmis oldum.

  • old possum  (09.04.15 23:08:31)
Yanlış anlaşılmak istemem, olay fakirlik zenginlik değil tam olarak. Vosvos kişilikli bir araba ve ben de çok ama çok severim. Arkadaşımın bir tane vardı, o kadar çok hor kullanırdı ki çok ama çok kızardım. Sadece şehiriçinde SUV kullanan bir kişinin gözünden olay bu şekilde görünüyor olabilir.

Buna magandalık da diyebiliriz (Şehiriçinde SUV kullanma babında) ya da şu an adını bile koyamadığım başka bir şey de diyebiliriz. İnan, ne denebileceğini şu an bulamıyorum bile.
  • aychovsky  (09.04.15 23:11:33 ~ 23:12:45)
Aycho haklısın olduğu gibi kabul edip he he demek gerekiyor

  • old possum  (09.04.15 23:11:40)
vosvos u olan insandan zarar gelmez derler,
at o insanları çöpe,

güzel araba lan vosvos.
  • basond  (16.04.15 11:59:09)