kiralık daire bulmak neden bu kadar zor?

En fazla sıksan 1200 tl çıkar cebimizden. Bu 1200 tl için de anadolu yakasında ulaşımı kolay, depreme dayanıklı bir zeminde ve binada (yani 2000 yılından sonra yapılması şartı), en alt kat olmaması kaydıyla, lüks değil temiz bir ev arıyoruz. ama b-u-l-a-m-ı-y-o-r-u-z.
kafayı yicem, ya takmışlar bi fındıklı mahallesi, bi inönü mahallesi, bi şerif ali. bi nane yok, her yere ters mahalleler. diğer tüm semtlerde şişirilmiş fiyatlar. sahibinden zaten ev yok.
Hazirana kadar bir şekilde taşınmamız lazım. ama çok umutsuzum. mahallenizde bu şekilde bir ev varsa benimle paylaşır mısınız? teşekkürler.

ordaki kilit 2000 sonrası bina olması. 2000 sonrasında o fiyata bulamazsınız.

  • hosein  (16.03.15 15:04:37)
Söğütlüçeşme ve Hasanpaşa'nın girişi kısmına bakın. Hem ulaşım acayip rahat hem de Kadıköy'de.

edit: 2000 yılı sonrası zor evet.
  • whoosie  (16.03.15 15:04:59 ~ 15:05:11)
Bulamazsiniz çünkü kentsel dönüşüm yüzünden bin liralik evler iki bin lira oldu.
Ve kiralik ev kalmadi.
Evi yikilacak olan herkes kiraliklara hücum ediyor.
1200e iki arti bir bulabilirsiniz kucukyali kartal arasında.
Kartala yaklastikca uç arti bir de olabilir.
Ayni hatta E5 yakini olunca düşüyor fiyat.
Yani minibüs caddesinin üstleri falan olabilir.
  • blatta hiberna  (16.03.15 15:06:22)
kaç m2 ve kaç oda+salon bakıyorsunuz?
eğer 2+1 bakıyorsanuz küçükbakkalköyde bulabilirsiniz.

orada oturuyorum 3+1'e 1000 tl veriyorum ama eski kiracı olduğum için. şu anda zor 1200'e benim ev gibi.
  • teritori  (16.03.15 15:10:09)
bizim apartmanda (hasanpaşanın acıbadem taraflarında 2012 yapımı) müteahhitten tutan alt komşularımız 3+1 ara kat daireye 1050 tl veriyor şu anda, biz geçen yaz tuttuk, teras katı 2+1 kaçak kat bu arada :)) 1400.

yani müteahhitten bulmaya bak.
  • bir nick var benden iceri  (16.03.15 15:22:21)
aslında 2000 yılından sonra yapılan evler depreme dayanıklıdır demek doğru değil. 2007 yılından sonra yapılanlar dayanıklıdır. güncel olan deprem yönetmeliği 2007 de ve bu yönetmeliğe uygun yapılan evler depreme dayanıklı olur.

  • platoniclover  (16.03.15 15:24:32)
depreme dayanıklı olayını öncelikle geç derim. ona bakarsak ayasofya neredeyse 2000 yıldır orada. eski binalar çok daha sağlam zemine yapılmıştır istanbulda, asıl 1970-80 yılındakilerden kork derim. yanisi gidip 50 yıllık içi temiz evde depremden yana sıkıntı yaşamazsın. bahariyenin 1 sokak arkasındaki eski ev bildiğin sağlamdır. zaten kadıköy kayalık yer bişi olmaz.

  • joe dalton  (16.03.15 15:30:27 ~ 15:30:48)
hacı, ben de arıyorum. minimum 2+1 lazım bana da. ara kat olsun, 3-5 katlı kardeşlerin yaptığı binalar değil de yöneticilik müessesinin olduğu bir apartman olsun diye kurcalıyorum. bir de 2 kişiyiz, 3. bulmak istemiyoruz. anlaşmakta sorun çıkıyor çünkü. dolayısıyla 900 falan üst sınırımız var. bulunmuyor.

ben de içerenköydeyim. e-5 sınırı olarak bakarsak bostancı köprüsünden kartal yönüne doğru bir adım dahi atmam. içerenköyden de ne fındıklıya inerim, ne kayışdağına çıkarım. ama ev sahipleri dandik dandik evlerine çok yüksek fiyatlar çekiyorlar, yapacak bir şey yok.
  • eys of speyds  (16.03.15 15:32:17)
türkiyenin en büyük kentsel dönüşümü şu an kadıköy bostancı arasında yaşanıyor.
özellikle bostancı,suadiye,erenköy,göztepe,kızıltoprak ve bağdatcaddesi civarları.bizim mahallede 2 ay iciresinde 14 bina yıkıldı en az 20 bina da yapım aşamasında,bu durumda mutahitler kıra paralarını veriyolar ortalama bu kiralar 1800 tl devlet de 700 tl veriyor ettimi sana bir daire sahibinin aldığı kıra parası 2500 tl.1 seneliğine başını sokacak yer arıyor dairesi bitene kadar fiyatlarda uçmuş haliyle uçsa ne olur kiralık daire yokki?
sen 1200 tl ye kümes bulursan atla okullar kapanmaya yakın bu oran dahada artacak.
  • jamswety  (16.03.15 15:59:51)
1200 e ancak 1+1 giriş bulursun. buldun mu kaçırma. 3 ay bile geçmeden 1400 1500 olacak fiyatlar. demedi deme.

  • fukka  (16.03.15 16:34:48)
acıbademde eski oturduğum evin kirası 880di. mis gibiydi yeri.
arkadaşım modada 1200'e oturuyor.

  • achtundsiebzug  (16.03.15 16:53:04)