İstanbul'da Kiralamalık Ev - Avrupa

Selam herkese.

Eskişehir'den İstanbul'a taşınıyorum iş nedeniyle. Nişantaşı'na yakın -ooo demeyin ofisi oraya yapmış adamlar- konumlarda ev bakıyorum 1400 tlye kadar yolu var. İstanbul'da ev konusunda cahilim o yüzden İstinye tarafına kadar baktım internetten. Eşyasız, bahçe ve yüksek giriş katı olmayan -mümkünse en üst kattır, terastır, balkondur olsun-, önü açık, mutfağı-banyosu düzgün bir yer arıyorum. Fazladan 1 tuvaleti veya depo gibi biryeri olursa süper olur. Semtin sakat olmaması -bir kadın olarak eve dönüşte götü kestirmek istemeyük- gerekli.

bu kadar kriter için kira bütçesini yükseltmen lazım.

yenikapı-hacıosman metro hattı üstündeki yerlere bak. osmanbey metro durağında inip yürürsün.

ayrıca çatı ve terası olan üst katlar genelde yazın çok sıcak kışın da çok soğuk olur diye tercih edilmez. çatı katında yaşamış biri olarak tavsiye etmem.
  • merhum  (20.01.15 07:09:27 ~ 07:11:31)
meşrutiyet mahallesine bak. nişantaşına yürüyerek gidersin. istanbulu bilen bir arkadaşın ile gez, aynı mahallede belli sokaklardan sonrası kötü olabiliyor. bende çok iyi bilmiyorum.

ama oralarda 1400'e yazdığın gibi bir yer bulabileceğini sanmıyorum. adamlar utanmasa otopark'a konteyner koyup 1000 liraya kiraya verecekler.
  • safak efendisi  (20.01.15 07:16:07)
1400'e kadar yolu var değil, 1400'den başlıyoum demelisin.
beşiktaş senin için ideal mekan.
istenye ne alaka nişantaşı ne alaka?

o kadar yol gideceksen, sraıyer var daha ucuz.

mecidiyeköy var metroyla geçersin.

ama yaşanacak yer: beşiktaş,
karşıdan gelirim diyosan kadıköy.
  • jimjim  (20.01.15 07:54:02)
kurtuluş a bak muhakkak. sana en uygun adresı orası. ofise de yürüme mesafesnde

  • merkezefendi  (20.01.15 08:49:54)
kesinlikle kadıköy'e bak derim. kurtuluş falan sakat yerler. uzun vadede ''ne iyi etmişim'' diyeceğine eminim.

  • timmie  (20.01.15 08:53:10)
"dikilitaş" diyecektim de oralarda kiralar uçmuş.
1700lere cıkmak gerekiyor galiba orası için.
güzel yerdir,üniversitedeki eski mahallem:)

kurtuluş fln o taraflara girmeyin derimn.

bi de ilan var sahibinden.com'da ama emlakçı foto koymamış çok ama yeni bina,teraslı fln diyor.bi bakın derim.
www.sahibinden.com
konum kısmından binanın yerini görebilirsiniz.
  • demoniclewinsky  (20.01.15 08:56:29 ~ 08:57:14)
Pangaltı'da ana caddeye yakın bu tarz evler bulabilirsiniz.

  • kaset  (20.01.15 10:09:13)
anadolu yakasına bakma, hiç gerek yok

  • emirkulu2  (20.01.15 10:12:08)
kurtuluş son durak ya da dolapdere demedim kurtuluş dedim.

kurtuluş-pangaltı ya hangi mantıkla 'sakın' diyosunuz merak ettim. Kurtuluşu bilmediğiniz belli. İstanbul un en yaşanılası semtlerinden biri.

kadıköy den ulaşı rahat olmaz vvapur+otobüs gerekir. dikilitaş çok yokuş evin barborası yakın olması düşük ihtimal. Kurtluştan ise eğer metro ya yakın bi ev olması takdirde nşantaşı 10 dk sürmez yürüyerek.
  • merkezefendi  (20.01.15 11:54:52 ~ 11:56:55)
ev bulabildin mi? ayni kosullarda levent'teki isime gidebilecegim (ozellikle metro ile) bir yer bakiniyorum. Bilgine..

  • Jimmy Lue  (29.01.15 23:12:32)
Pangaltı- kurtuluş'ta yıllarca yasadım hatta barda garsonluk yaptıgım dönem gecenin bir yarısı taksimden yürürdüm hiç bir şeycikler de olmadı. ama mecidiyeköy bence çok daha güvensiz bir yer. istinye çok uzak kalır hiç düşünme osmanbey kurtuluş bence senin için gayet ideal
edit: kadınım

  • fasulyek  (30.01.15 17:50:10 ~ 17:51:07)
İlgilenirseniz, şişli'de yeni kiraladığım eve ev arkadaşı arıyorum. (kadınım)

  • puhununbet sesi  (17.02.15 14:52:22)
Ortakoyde hazir eve ev arkadasi ariyoruz ilgilenirseniz guncel bir ilan var ilk sayfada

  • lunatique  (22.03.15 20:40:08)
herkese ilgisi için teşekkür ederim. taşınma olayını bir süreliğine ertelemek zorunda kaldım. daha sonra lazım olur diye duyuruyu silmiyorum.

  • rakunzelll  (23.03.15 20:22:09)