bu kadın yaşayan efsane değil mi?

hani herkes bir şeyleri seviyordur da bazı şeyleri daha çok ve daha tutkulu seviyordur ya. ben bunu aşk diye adlandırıyorum ve mesela bi örnek olarak: istanbul'a aşığım. boğazdan geçerken filan gözlerim doluyor. o derece aşığım.

çok da az şeye aşığım şu hayatta ve bu nadir şeylerden biri de christina aguilera. yani cinsel bir aşk değil bu. öylesine hayran olmak ki büyülenmek.

arkadaşlar ben mi abartıyorum? bence bu kadın yaşayan bir efsane. ve kendisini 12-13 senedir hayranlıkla dinliyorum. böyle güçlü ve güzel bir ses bir insandan nasıl çıkar? 9 yaşından beri sahne hayatı olan bir insandan bahsediyoruz. henüz 34 yaşında ama 25 yıllık sahne deneyimi var.

şurada 19 yaşında:
www.youtube.com
dansı, şarkısı, profesyonelliği bu şarkıyı ilk izlediğimde bile büyülemişti beni. mtv'yi açıp dirrty çıksa diye beklerdim. ben çocuktum o zamanlar ama christina da ergenlikten yeni çıkmış bir kızdı.

ve yakın senelerden iki efsane videosu:
www.youtube.com
www.youtube.com (burada 2-3 aylık hamile!)

ya cidden "iyi bir şarkıcı" filan değil, gelmiş geçmiş en iyi şarkıcılar arasında üst sıralarda (benim için en üst) ve de bir işte en iyi olanlar arasında en iyiler arasında bence. hani phelps'in yüzmede iyi olduğudan daha iyi şarkı söylemekte. başkalarının christina'yı nasıl gördüğünü merak ediyorum açıkçası. bu duyuruyu o yüzden açtım.

efsane. ayrıca bence iyi şarkıcı. gırtlağını yediğim. gitti acunla birlikte kutular falan açtı gözümden düştü az bişey ama olsun. "zenci gırtlağını yediğim" oha tutamıyorum kendimi gırtlağını yediğim. hastasıyız ailecek memedalibey gırtlağını yediğim.

  • Tears of Devil  (19.12.14 09:25:15)
sesi çok güzel ama tarzı sevdiğim bi tarz olmadığı için meşhur olmuş klasik şarkıları dışında ilgimi çekmiyor :/

  • washe  (19.12.14 09:29:10)
Değil. Hayatımda hiçbir zaman yer tutmadı, hayatıma hiçbir zaman dokunmadı kendisi. Efsane çok çok iddialı bir söz, yanından yöresinden geçmiyor benim için.

  • devilred  (19.12.14 09:30:17)
www.youtube.com

ayrıca bu dünyadaki hiç kimse bir şarkıyı orjinalinden daha güzel söyleyemez, söyleyememesi lazım. söyletmemek lazım. ama hatun söylüyor abi... şu videoyu izlemeden yok amk ne efsanesi demeyin nolur :(
  • Tears of Devil  (19.12.14 09:33:10)
@tears of devil
adamım sen beni anlıyorsun :)

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (19.12.14 09:39:54)
Öyle, ölünce anlaşılır değeri.

www.youtube.com
  • Lola90  (19.12.14 09:58:28)
anlıyorum tabi şizofren. xtina candır <3

  • Tears of Devil  (19.12.14 10:01:11)
soru: bu kadın yaşayan efsane değil mi?
cevap: değil.

  • sir gawain  (19.12.14 10:05:12)
yaşayan efsane degil.

  • sage  (19.12.14 10:12:52)
ben oldum olası itici bulmuşumdur. çok yapay bir görüntüsü var.

kendi şarkılarını da sevmem ancak sesi ve yorumu gerçekten çok iyi. bence de günümüzün efsaneleri arasında sayılabilir ileride.

www.youtube.com

edit: özetle; kendisi değil ama sesi efsane.
  • m e l t e m  (19.12.14 10:22:18 ~ 20.12.14 13:38:38)
ben de pop müzik dinlmem ama bu kadının sesi, yorumu bence de şahane. pazarlama konusunda britney gibi sadece sansasyon üzerinden yürüyen bir tip değil, daha başına buyruk bir tip, yani dirty zamanındaki imajı da, diğer popçular cici kızken çıkmıştı, şu anki tarzı modeli de çok farklı, bana özellikle son yıllarda, bilerek popüler olanın peşinden gitmiyor gibi geliyor, nicki minaj, j.lo, rihanna hepsi 'booty' ye takmışken mesela, çıkıp da popo ile ilgili bir şarkı yapmaz. daha klasik, 50 ler tarzı bir giyimi var özellikle giderek de o yöne gidiyor, caz blues şarkıcısı olsa şaşırmam.

  • alice practice  (19.12.14 10:35:32)
Bence degil.
Yetenekli ama karizmatik degil. Beni etkileyemiyor.

  • damdanakan  (19.12.14 10:58:59)
bana dış görünüşü çok itici geliyor, aşırı makyajına sapsarı saçlarına bakmaktan hatunu dinleyemiyorum.

aynı şeyi mariah carey'de de yaşadım mesela, hatun düzgündü şarkılarını söylerdi, sonra bir evrim geçirdi meme oldu tamamen, sahte sahte tavırlar böyle ıy.
sahneye çıkarken süssüz olsunlar demiyorum, show business tamam, ama böyle iyi seslerin önüne geçebiliyor görüntüyü çok fazla ön plana çıkarmak.

mesela sade adu gibi örnekler var, kadında muazzam ses var, görüntü var, mütevazılık var, para desen gani. işini iyi yapıp milyonlar tarafından tanınmak imkansız değil hiç. yani christina istese efsane olurdu gayet.
  • lily briscoe  (19.12.14 11:12:33)
Patlama lazım ona. Ayrıca britney de efsaneydi. İkondu. Xtina ikon da değil.

  • phoenixboy  (19.12.14 12:04:05)
bence şarkı söylemekten kastı böğürmek olan bir kadın
genie in a bottle hariç, o güzel.
britniye de poh atmayın, baby one more time'ı çok severim :( güzel sölüyo orda
  • emirkulu2  (19.12.14 12:53:26)
Kilo alıp Akrep Nalan'a döndüğü dönemleri göz önünde bulunduracak olursak, yaşayan efsane değil.

Yaşayan efsane Madonna'dır, Ajda Pekkan'dır. Lütfen. Efsane olmak kolay değil. Madonna hâlen at gibi, (Aguilera'nın annesi yaşındadır belki) Türkiye'deki popçu diye gezinenlerin %90'ı Ajda Pekkan'ın bu yaşında yaptığı şarkılar kadar güzel şarkılar yapamıyor, söyleyemiyor. Nene yaşında lan kadın. Efsane böyle olur.

Christina Aguilera, olsa olsa Adriano olur. Ama efsane Ronaldo'dur.
  • yirmisantim  (19.12.14 13:10:59)
Madonna da ajda pekkan da bence efsane filan değil. Yaşlı olup fit olmakla efsane olmak arasında bi bağlantı kuramıyorum ben. çok uzun yıllardır piyasadalar. bu yüzden herkes onlara efsane muamelesi yapıyor ama allah aşkına christina sesiyle madonnayı 3'e ajda'yı 5'e katlar. hadi madonna neyse de ajda pekkan'ın şarkılarında kalite bile yok.

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (20.12.14 12:03:01)
madonna efsane. üzgünüm. ama efsane.
agu ablanın muhayyilemizdeki yeri ise bir göt sallama ve kısa pileli altından görünen göt lobundan ibarettir. bu konuda da üzgünüm.
ayrıca gördüğüm en itici "seksi" kadın figürlerinde gülşen ve k.kardeşle yarışır. bu konuda hem üzgün hem tepkiliyim.
bence porno olayına girseydi efsane olurdu. ben kendim seveceğimden değil de, bu tipler pornoda iyi iş yapıyor.. diye duymuştum. bi arkadaştan.
  • namus ninjası  (20.12.14 12:15:43)
yav oldu olacak bana da efsane deyin. her şarkıcı türkücü efsane olacaksa işimiz var. aguilera neyin efsanesi allah aşkına.

  • pescador  (20.12.14 12:18:31)
sesi efsane. son 100 yılın en güçlü seslerinden seçilmiş bi kadından bahsediyoruz. yuh artık porno da demeyin. madonna da mayoyla çıkıyor sahneye. britney ile öpüştü hatta. show business yahu. kadın 19 yaşındayken siyah uzun elbiseyle şarkı söyleyecek değildi ya. madonna leş. yaşayan ölü. ses yok. hiç olmamış. bi şekilde ikon olup tutunmuş. ajda pekkan'a değinmiyorum bile. christina ile tek bir alanda dahi yarışamaz.

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (20.12.14 12:49:22)
bazen olmuyor işte. efsane olmak için klibinde isa rolündeki zenciyi ağzından öpmek falan lazım.
benim tercihim yine de donna summer tabii.
macarthur park'tan çok selamlar.
  • namus ninjası  (20.12.14 13:00:55)