yapılması gereken işe başlayamamak

selam,

yapmanız gereken, zamanında yapmamanız sonucunda başınıza iş alacağınız, sıkıntıya gireceğiniz bir işi bunu bile bile yapmadığınız, sırf düşünmemek için başka saçma sapan işlerle uğraşıp zaman geçirdiğiniz oluyor mu?

her gün yaptığım şey. tekrar tekrar sezonlarca dizi izlemenin başka bir açıklaması olamaz.

  • kahin ahtapot paul  (17.12.14 12:03:53)
  • backpacker  (17.12.14 12:04:45)
kapi +1

yalnız mühim olanları ertelemeye bi tarafım yemiyo da, vakti olanları biraz şeedebiliyorum.
malum iş hayatı, korlar kapının önüne :S

hatta şöle bişi var ki üzücü
i.imgur.com

sonuç: duyuru bize para ver
  • emirkulu2  (17.12.14 12:08:52)
  • Domuz  (17.12.14 12:11:10)
her zaman. ocak başına kadar bitirmem gereken bir şey var mesela, uğraşsam iki günümü ancak alır, kasımın son haftasından beri yarısının yarısını ancak yaptım. üstelik hayati bir şey bu yapmam gereken.

  • devilred  (17.12.14 12:11:40)
benim hep yaptığım şey o.mesela şu an bile. çok da zararını gördüm hala da görüyorum.
neyden kaçıyosam hala...

  • gis  (17.12.14 12:15:30)
erteleme sanatı, john perry'nin bir kitabı var aklıma o geldi. senin gibi yapmamak için başka işler yaparak önemli şeyler başardığını anlatıyordu.

  • sayns  (17.12.14 12:18:03)
"Allah´a dayandım!" diye sen çıkma yataktan...
Ma´nâ yı tevekkül bu mudur Hey gidi nâdan!
Ecdâdını, zannetme, asırlarca uyurdu;
Nerden bulacaktın o zaman eldeki yurdu
Üç kıt´ada, yer yer, kanayan izleri şâhid:
Dinlenmedi birgün o büyük nesl-i mücâhid.
Âlemde "tevekkül" demek olsaydı "atâlet´;
Mîrâs-ı diyânetle yaşar mıydı bu millet
Çoktan kürenin meş´al-i tevhîdi sönerdi;
Kur´an duramaz, nezd-i İlâhîye dönerdi.

"Dünya koşuyor" söz mü Berâber koşacaktın;
Heyhât, bütün azmi sen arkanda bıraktın!
Mâdem ki uyandın o medîd uykularından,
Bir parçacık olsun, hadi, hiç yoksa, kımıldan.
Ensendekiler "leş" diye çiğner seni sonra;
Ba´sin de kalır ta gelecek nefha-i Sûr´a!
Çiğner ya, tabî´î, ne düşünsün de bıraksın
Bir parça kımıldan, diyorum, mahvolacaksın!
Dünya koşuyorken yolun sütünde yatılmaz;
Davranmıyacak kimse bu meydana atılmaz.
Müstakbeli bul, sen de koşanlarla bir ol da.
Maziyi, fakat yıkmaya kalkma bu yolda.
Ahlafa döner; korkarım, eslafa hücumu:
Mazisi yıkık milletin atisi olur mu

Ey yolcu, uyan! Yoksa çıkarsın ki sabaha:
Bir kupkuru çöl var; ne ışık var, ne de vaha!
  • fayfim  (17.12.14 12:18:58)
(bkz: procrastination)
turkcesi kaytarmak. muhim bir tez yazma isiyle ugrasacakken buradayim. hatta aralik sonuna dek ilk 30 sayfanin bitmis olmasi lazim. bir aksilik sonucu ilk 10 sayfadan sonra konu degistirmem gerekti. bir yerden baslasam gerisini affetmeyecem de , neyse ben biraz daha konu arastirayim.

  • manimani  (17.12.14 12:22:36)
kayratıcı olmanın bi güzelliği var yalnız, belirtmeden geçemicim sevgili duyurudaşlarım:

pratik insanlar olmamız. evet. yımırta kapıya sıkıştı mı benden ala rapor hazırlayan yoktur mesela. o kafa artık x500 güçle çalışmaya başladığından mı, yoksa adrenalin bağımlılığı mı bilemedim. eminim siz de öylesinizdir. o tezler son günde gökten inmiş gibi yazılıverirler.

buna güvenmesek zaten nası kaytarcaz dimi ehe
  • emirkulu2  (17.12.14 12:25:56 ~ 12:26:26)
Halledersem zengin olabilecegim bi is var. Sen hesap et iste

  • icim urperiyor  (17.12.14 12:33:06)
oluyoru bırak, hayat tarzım o olmuş durumda neredeyse, ama sevemediğim işlerde

  • delicevat  (17.12.14 12:33:42)