Ekşi duyuru 30+ zirvesi

Valla azınlık olduğumuzu biliyorum ama bizim canımız yok mu gençler? Biz de yapalım bir zirve. Haydi hayırlı uğurlu olsun :)

Yer, İstanbul diyorum. Katılım olursa, zaman ve mekanı belirleriz hep birlikte.

Konsept 30+ evet, katılım herkese açık ama sonra vay teyzeler amcalar vardı demeyin, döverim :)

Arkadaşlar anket sonuçlarına göre, zirve 27 Aralık akşamı Kadıköy'de yapılıyor.

Mekan arşatırmasına başlıycam, önerilere açığız.

28+ yapsaniz, biz de gelsek?

  • damdanakan  (11.12.14 16:02:14)
35 üstü bastonlarınızla konuşursunuz ancak nerden bulcan zirve yapcak çoğunluğu. 30 yapaydın ya şunu hay abim/ablam

  • emirkulu2  (11.12.14 16:02:48)
olmaz. emirkulu 35liklerin zirvesine gitmiş dedirtmem

  • emirkulu2  (11.12.14 16:03:33)
Doğru 30 yapayım, yoksa iki, üç kişiyi geçmiycez :)

  • old possum  (11.12.14 16:03:38)
+1'im pek sevgili zevcem ile katılacağım zirve. istanbul için oyumu kullanıyorum.

kulağım duymamış, bir de istanbul'a oy vermişim. old zaten yeri söylemiş. yaşlılık işte :P
  • pisiklet  (11.12.14 16:03:48 ~ 16:18:25)
Eşinizi de getirin, negzel :) Ben de getiririm.

  • old possum  (11.12.14 16:05:02 ~ 16:05:26)
yav 30 ve bekarlar mı yapsaydık şunu. eş meş diyolla :( :P

  • emirkulu2  (11.12.14 16:05:08)
Ahan da geldim. Katılırım. :)

  • aychovsky  (11.12.14 16:05:14)
Ben de katilirim. Şahane olur :)

  • damdanakan  (11.12.14 16:06:16)
kocaeli'de yaparsanız neden olmasın ^^

(ayağıma çağırmıyorum, yanlış anlamayın :P)
  • devilred  (11.12.14 16:07:18)
4 sene sonra gelirim, biryere ayrilmayin.

  • delifaruk  (11.12.14 16:07:19)
gagraya gelirseniz yapalım :( senenin bu zamanı gagra çogüzel olur.

  • namus ninjası  (11.12.14 16:08:18)
kapıda kimlik kontrolü yapılmayacak ise 28.7 ve 29.5 olarak geliyoruz devorgilla the gunslinger ile. :)

kişisek rica: sigara içilmeyen bir yer olsun noolllluuurrrr!
  • kaymaktutmayansicaksut  (11.12.14 16:13:23 ~ 16:38:39)
Katılmaya çalışırım.

  • nereye bu gidis  (11.12.14 16:19:36)
İstanbulsa ben gelirim

  • sormayın bana sen o musun diye  (11.12.14 16:48:08)
beni de sayın yaşlı zirvesine:D

  • hatunun biri  (11.12.14 16:50:36)
nerde ? ne zaman?

  • for the record  (11.12.14 16:51:58)
Kızlardan sonra +30 lar haydi hayırlısı :)

Güzel bir konser olsa da metalciler olarak buluşsak..
  • redeath  (11.12.14 16:52:18)
Arkadaşlar, Beşiktaş ya da Taksim diyorum ne diyorsunuz? Merkezi olması açısından. Ben Çengelköy'den gelcem mesela.

Zamanı da yılbaşından önce mi sonra mı olsun? Gündüz mü olsun, akşam mı? Haftasonu olacağı kesin de. Pazar günü olmasın mesela, yaşlı insanlarız dinlenecez :)

Bakın kahvaltı iyi fikir. Hani pazar olmasın dedim ama olabilir de.
  • old possum  (11.12.14 16:53:48 ~ 16:56:51)
kahvaltı organizasyonu olabilir belki.

  • kakao  (11.12.14 16:54:23)
bu ne ya bedelli askerlik gibi alaksjsk. ben de katılabilirim:)

  • sta  (11.12.14 16:54:27)
taksim vs kadıköy olarak oylayabiliriz bence

  • pisiklet  (11.12.14 16:58:14)
Geçen günkü zirveye gelemedim, buna gelmeyi çok isterim.
Beşiktaş olursa çılgın atarım :)

  • charlesbukowskiineksi  (11.12.14 17:09:59)
Kadıköy olsa?

  • nereye bu gidis  (11.12.14 17:16:44)
her hafta bir adet zirve düzenleyen birisi olarak engin tecrübelerimle gelirim.

bulunmaz eleman olurum. sıkı durun benimle teyze diye dalga geçen tayfa :)
  • mea maxima culpa  (11.12.14 17:17:35)
Avrupa yakası olursa çok iyi olur.

Beşiktaş diyenler için akaretlerde birkaç güzel mekan var.
  • mea maxima culpa  (11.12.14 17:36:32 ~ 18:42:13)
Kahvalti zirvesi olmasa? Haftasonu calisiyorum, aksam zirvesi yapsak çok mutlu olurum.
Gerçekten katılmak isterim.^^

  • damdanakan  (11.12.14 17:40:21)
akşam iş çıkışı olursa daha iyi olur. Beşiktaş ya da metro güzergahı.

  • mea maxima culpa  (11.12.14 17:45:03)
ruhu 30+ olanlar da katılabiliyor mu? swh

  • tescillimarka  (11.12.14 17:49:14 ~ 18:01:07)
cumartesi günü çalışan arkadaşlara, pazar günü akşamı da benim gibi çocuklulara zor olacağını düşünürek, oyum pazar kahvaltısına.

  • pisiklet  (11.12.14 18:12:42)
Tercihim akşam zirvesinden yana. Cuma ya da Cumartesi akşam olsun ki dileyen tüm gece otursun, dileyen şöyle bir uğrayıp devam etsin. Böylece kahvaltıda olduğu gibi belirli bir saatte sıkışmak zorunda kalmasın kimse. Mekan olarak da birbirimize sesimizi duyurabilmek için sesimizin kısılmayacağı, iki kadeh yuvarlarken laflayabileceğimiz ama öyle tepende 3 tane garsonun dikilip gözünün içine bakmayacağı, gayet ortalama sıradan herhangi bir yer olabilir.

Zirvenin konsepti 30+ olabilir ama elbette herkese açık olmalı. Aksi taktirde ortamın geriatri polikliniğine dönme ihtimali var.
  • thracia  (11.12.14 18:29:32 ~ 18:30:35)
istanbul'da olsam kesin gelirdim. ancak şubat'ta orada olacağım maalesef :(

  • lily briscoe  (11.12.14 18:56:49)
25+ yapın olmaz mı:)

  • isadora  (11.12.14 19:06:22)
Olmaz arkadaşlar. 30+ yapıyoruz ama gelmek isteyen gençler de katılabilir tabii kovacak halimiz yok.

  • old possum  (11.12.14 19:40:51 ~ 21:54:40)
89lular kim ki :(

  • seksen9  (11.12.14 19:56:14)
e gelebilirsiniz diyor ki @old possum. gelsin isteyen.

  • mea maxima culpa  (11.12.14 20:00:14)
ama 30+ zirvesi olacak ona göre, sonra biz azınlık kalmayalım.

Adı üstünde 30+
  • old possum  (11.12.14 20:27:51 ~ 20:59:33)
Yavaş yavaş tarihi de konuşmaya başlasak mı?

  • pisiklet  (11.12.14 20:57:10)
Ben Aralık 26, 27 akşamı gibi düşünüyorum ama yılbaşından sonra da olabilir.

  • old possum  (11.12.14 21:01:05)
yılbaşından sonrası daha uygun olur bana. kadıköyde olursa gelebilirim

  • sta  (11.12.14 21:02:45)
O zaman, yer ve zaman hakkında bir oylama anketi hazırlarım. Neticeye göre belirleriz artık. Yalnız yarından önce hazırlayamam. Elimde işler var, arkadaşlar.

  • old possum  (11.12.14 21:06:38)
cumartesi olsun, kadıköy olsun...

  • late viper  (11.12.14 21:08:14)
Avrupa yakası. taksim Beşiktaş, metro güzergahı diyorum. ulaşım açısından.

Kadıköy olmasın biz Avrupalıyız.
  • mea maxima culpa  (11.12.14 21:14:56)
denizli'ye gelin:(

  • yalnux  (11.12.14 21:16:55)
ben de gelebilirim duruma göre.

  • icemint  (11.12.14 21:21:49)
Böyle bir başlıkta bunun lafını etmem tuhaf olacak ama 23'üne kadar finaller var :s ondan sonra olursa ben de katılırım.

  • manuel mandalina  (11.12.14 22:10:12)
Buna ben de gelirim belki. 30'dan gün alıyorum ne de olsa. Eheh

  • m e l t e m  (11.12.14 22:55:09)
@old possum nüfus cüzdanı kontrolü yapacak, haberiniz olsun :)

  • mea maxima culpa  (11.12.14 23:06:06)
ohh bea, sonunda gideceğim bir zirve,
Beşiktaş ne güzel,
Taksim -KAdıköy de olur.
  • michael_knight  (11.12.14 23:10:06)
kalp ve tansiyon ilacı firmaları sponsor olacakmış diyorlar.
doğru mudur? :)

  • titiraprap  (11.12.14 23:10:07)
Ruhumla katılacağım

  • fosforlu cevriye  (11.12.14 23:13:30)
-11 im ile katılabiliyor muyum?

Ciddi soruyorum. Gençlerinkine hiç gitmedim. Bari size geleyim.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (12.12.14 03:14:49)
Gerçi geç kaldım ama anket çok seçmeli olsa olur mu? Çünkü sadece tek bir gün değil, birden fazla günlerde uygunum. Ya da benim için Taksim-Beşiktaş farkı yok. Atıyorum ben X bir tarih seçtim, ama aslında Y günü de uygunum. Başka bir insan da benimle aynı olsun. O da X'i işaretlemiş olsun. Sonuçta X'e 2 oy gitmiş olsun. Başka bir insan sadece Y günü uygun olsun ama Y'nin oyu 1 olarak kaldığı için X seçilecek bu durumda ve sadece Y günü boş olan kişi gelemeyecek ama biz Y günü de uygun olabiliriz belki. Saçmaladım mı, anlatabildim mi, bilemiyorum da engellemeyeyim insanları. Bir de sabah-akşam seçeneği eklenebilir mi?

  • aychovsky  (12.12.14 10:11:28 ~ 10:12:08)
@aychovsky +1

Ben günlerde other seçeneğini işaretleyerek herhangi bir cuma ya da cumartesi akşamı için uygun olduğumu belirtmiştim. Ancak aychovsky'nin dediği gibi bunu detaylandırmak gerekebilir. Anketi çoktan seçmeli yapmak ve akşam sabah seçeneği eklemek sorunu çözer gibi duruyor.
  • thracia  (12.12.14 10:25:25)
oha bütün ünlüler bu zirvede, ne güzel ya keşke hepsi böyle olsa. old possum'dan emirkulu'na, aychovsky'den devilred'e, namus ninja'sından delifaruk'a, mea maxima'sından comptrol'una kadar herkes var. yaştan dolayı katılamıyorum ama gelip bi imzalı fotoğraflarınızı alırım hehe.

duyuru olarak compadrito, neferkity ve fayfim gibi istanbul dışındaki celebrity'lerin uçak biletlerini alalım onlarda gitsin nasıl fikir :D
  • tolga asp  (12.12.14 10:28:28)
Evet anket eksik kalmış bana göre de.

birincisi tarih seçeneği çok fazla, içinden çıkılmaz.

ikincisi yer seçeneğinde taksim anadolu yakasından gelecekler için zor olmaz mı?

kahvaltı mı yoksa akşam toplaşması mı da sorulsa iyi olur.

bu arada hatırlatayım bizim millete fazla seçme hakkı vermeyeceksin, içinden çıkamazsın yoksa :)
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (12.12.14 10:38:09)
@old possum tarihler arasında 7500 seçenek vardı. ben de farketmez yazdım. kusura bakma.

  • mea maxima culpa  (12.12.14 10:41:55)
taksim ve metro güzergahı karşıdan geleceklere uygun.

ancak tabii bir de bir sürü yürümek gerekiyor taksime gelince. hmmm. bilemedim.
  • mea maxima culpa  (12.12.14 10:43:06)
@mea maxima,

herkes toplu taşıma kullanmıyor, veyahut metro güzergahına yakın olmayabilir.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (12.12.14 10:52:12)
ben kendim metro kullanmıyorum ama çoğunluğu düşündüm. bugüne kadar yaptığım zirvelerde insanların metro güzergahını tercih ettiğini gördüm. herkes her gün arabasını yanına almak istemiyor. özellikle tanımadığı yerlerde.

bir de yine tecrübelerimden biliyorum ki böyle ne yapalım-hangi tarih olsun diye internet üzerinde bir sohbet açılırsa bir sonuca ulaşılmıyor. ortaya bir tarih koymak lazım. uygun olan gelir, uygun olmayan başka bir toplantıya gelir. İstanbul gibi bir yerde işi gücü, ailesi olan insanların hepsinin aynı gün aynı saatte bir araya gelmesi imkansız. mutlaka son dakika da olsa gelemeyecekler çıkacaktır.

haftaiçi, cumartesi, pazar ve kahvaltı/ya da akşam tercihleri oylansın. gerisi için bir tarih saptasın @old possum.
  • mea maxima culpa  (12.12.14 11:02:56)
Arkadaşlar aychovsky den yardım istedim, anketi editleyecek. Akşama tekrar girersiniz ankete.

  • old possum  (12.12.14 11:02:58)
Benim de katılasım geldi

  • oldboy  (12.12.14 11:19:30)
Pazar akşamlarını seçenek olarak eklemem mantıklı mı?

  • aychovsky  (12.12.14 11:33:03)
Bir de yeni anket hazırlıyorum da şimdi. mea maxima'nın dediği gibi sadece Cumartesi-Pazar ve sabah-öğlen-akşam'ları oylasak anket daha kısa ve öz olacak, bunaltmayacak sizi ama bir yandan da şu geldi aklıma. Birileri 20 Aralık öğleni uygun değildir de, 27 Aralık'ta öğlen saatinde aynı kişi belki uygundur. Bu hafta hafta da değişen bir şey olabilir. Çoklu seçim yapılabilecek, her tarihin akşam-sabahın olduğu uzun bir listeden seçmek biraz sıkıcı ve uzun olacak ama biraz daha kesin sonuç verebilir gibi.

Ne yapsam, fikirleriniz neler? "Kısa kes" derseniz öyle yapayım, "İnce gör" derseniz de öbür türlü. Ya da iki türlü de hazırlayayım, isteyen istediğini doldursun da, sonradan anketleri birbirinden bilimsel yöntemlerle, katılımcı sayısını en büyük hale getirecek şekilde birleştireyim mi?

Bir de bilgi: Anlayamadığımız teknik bir sorundan ötürü (yaşlılığımıza verin) ilk ankete verdiğiniz cevapları göremiyoruz. Mutsuzuz.
  • aychovsky  (12.12.14 11:41:02 ~ 11:43:59)
bence aychovsky sen o anketi kaldır yeni bir tane hazırla en iyisi :)

  • old possum  (12.12.14 11:53:00)
Bence ince görülsün. Neticede bizler özet geç jenerasyonu değiliz :) topu topu 3-5 soruya cevap vererek kimsenin sıkılacağını sanmıyorum. İnce görülerek herkesin uygunluk tarihi daha sağlıklı tespit edilir. Kısa kesildiğinde bir tarih verilecek ve uyan gelsin denilecek. Bu da aslında diğer tüm opsiyonları daha düşünmeden elemek demek.

Çoktan seçmeli herkes kendine uyan tarihleri işaretlesin. Sabah mı akşam mı olacağını seçsin. aychovsky ankete soğuk füzyon uygulasın. sonuca göre kendini ayarlayabilenler, buyursun gelsin.
  • thracia  (12.12.14 12:06:36)
Mekan konusunu ben organize edebilirim.
ithal ettiğimiz şaraplarla da geceyi renklendirelim diye düşünüyorum.

  • voyage  (12.12.14 12:19:14)
Isinize karisiyorum diye kizmayin ama, coklu oylama secenegi cok daha mantikli degil mi? :))

  • delifaruk  (12.12.14 12:26:21)
Merhaba. Bana atılan cevaplara göre iki anket hazırladım. Birincisi mini anket. Sadece "Cuma akşam - Cumartesi sabah - Cumartesi akşam - Pazar sabah/öğlen - Pazar akşam" cevabı var. Ayrıntılı ankette ise ayrı ayrı gün ve günün zamanı bazında tüm seçenekler var.

Örnek olarak, "Ben her Cumartesi uygunum" diyenler, mini ankette Cumartesi ile ilgili şıkları işaretlerlerse onları her Cumartesi uygun kabul edeceğim. "Ben de normalde her Cumartesi uygunum da arada bir Cumartesi arkadaşın düğünü var" ya da "İki haftada bir Cumartesi çalışıyorum" gibi sorunları olanlar için ayrıntılı anketi açtım. Onlar da ayrıntılı ayrıntılı boş oldukları zamanları doldururlarsa çok güzel olur.

Bu mini anket: www.surveymonkey.com
Bu da ayrıntılı anket: www.surveymonkey.com

old possum'dan bir ricam olacak. Bu anketler cevaplar arasında güme gidebilir. Yukarıya, duyuyuruya açıklama ile birlikte kopyalayıp yapıştırırsan daha rahat görülebilir.

@delifaruk: Birden fazla seçenek seçilebiliyor.
  • aychovsky  (12.12.14 12:30:26 ~ 12:33:41)
@aychovsky aralık'ların ocak olması lazım :)

  • lily briscoe  (12.12.14 12:33:39)
Verilen geri beslemelerle "Fark etmez" seçeneklerini ekledim.

@lily: Yeni yıla geçmeyi reddediyor bünyem galiba :) Düzeltiyorum şimdi.
  • aychovsky  (12.12.14 12:42:45)
İki kişiye göre daha önce çoklu anket dolumu yapılmış bazı zirvelerde. Geri beslemeler sonucu, burada da iki anket olduğu ve mükerrer anket dolumunu önlemek için, nick'inizi de istiyoruz artık.

  • aychovsky  (12.12.14 12:46:46)
bu akşam kadıköyde buluşalım bence ben orda olucam aşaskjs

  • sta  (12.12.14 13:08:46)
yılbaşından sonra olması bence daha uygun. aceleye getirmenın manası yok. katılımın yüksek olması işi daha eğlenceli hala getirir.yer olarak kadıköy yahut taksim olması mantıklı. her ikisi de merkezi yer. herkesi mutlu etmenin imkanı yok! katılmak isteyip yaş sınırına takılanlar olacaktır. kimlik kontrolu yapılacak değil herhalde. kuşak farkını yaşatmayacak yaşta olanların gelmesinde bence sakınca yok.
benim oyum yılbaşından sonraki herhangi bir cumartesi akşamına.

  • skbn  (12.12.14 13:24:34)
bende uğrayacağım muhakkak.

  • bruceandwayne  (12.12.14 13:36:38)
yaşım 29 yerim izmir
nerden baksan bana vurmuyor :(
İzmir'dekiler yapın lan böyle bi zirve :((
  • rakicandir  (12.12.14 15:04:54)
yılbaşından sonraya atmak gelecek insan sayısı için belirsizlik olur.

o kadar uzun zaman sonraya kesin gelirim diyebilmek zor insanlar için.

bu tür organizasyonlarda en uygunu fikir ortaya atıldığındaki hafta sonu değilde bir sonraki hafta sonudur.

hem yılbaşından önce yapın hem sonra n'olmuş hepsine geliriz :)
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (12.12.14 15:05:00)
kendi adıma, yılbaşından önce olacak bir zirveye gelemem, yılbaşı sonrası için ise belki. istanbul'da yaşamadığım için anketlere katılmayacağım, cumartesi akşam iyidir diye buradan belirteyim.

  • devilred  (12.12.14 15:10:33)
haftaya cuma lalezarda yapalım mübarekler cumadan sonra çayın dibine vururuz

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (12.12.14 17:40:27)
+1 mizle gelebiliyor muyuz? İkimizin yaslari ortalaması 30+ oluyor (big joke!!).

  • damdanakan  (12.12.14 17:51:47)
yaz beni de geliyorum.

  • fallthepieces  (12.12.14 18:16:44)
devilred gelmeyecekse ben varım

  • kosun lan mevzu var  (12.12.14 18:18:45)
bu gidişle konser salonu tutmamız gerekecek.

maşallah katılım büyük.
  • mea maxima culpa  (12.12.14 18:46:56)
yer ve zaman netleştiğinde cevabımı değiştirme hakkım saklı kalmak koşuluyla gelirim ben de. :)

  • vejeteryanvampir  (12.12.14 18:48:05)
Gelmeye çalışırım.

  • cedilla  (12.12.14 20:52:21)
Ya nolur buna gelebileyim ben, nolur.
( sizden bi' şey istemiyom, kendime diyom :)

  • charlesbukowskiineksi  (12.12.14 22:40:24)
bursa'da olursa +32'im ile katılacağım zirve.

  • prompter  (13.12.14 09:56:39)
duruma göre eşim duyond ve ben katılabiliriz.

  • basond  (13.12.14 11:49:49)
bu nasıl bir ankettir ya :D her cumartesi uygunum diyenler şuna, yok o cumartesi uygunum ama düğün var diyenler buna yok iki haftada bir cumartesi akşamları uygunum ama sabah çorba içmeye giderseniz eğer katılabilirim diyenler şuna :D

allahım nolur 30 yaşını geçmeyeyim organizasyon bile ne duruma geliyor baksana :D
  • secilmis uye  (13.12.14 11:54:53)
meğer azınlık değilmişiz, ben de onu farkettim :)

  • vejeteryanvampir  (13.12.14 15:34:41)
30a 1 kala ben de varim, istanbula adaptasyon sürecinde yeni yüzler iyi olacak :)

  • nwnd  (13.12.14 20:40:20)
yaşım tutuyor, gelirim.

  • virgul  (13.12.14 21:01:17)
yaş tamam. gelirim.

  • yaramazkediyim  (13.12.14 21:40:03)
gelirim anadolu yakasindaki her ortama tam benlik.bebelerde yok deriz en azindan :)

  • jamswety  (13.12.14 22:07:17)
ben gelirdim ama döversiniz diye vazgeçtim :D

  • divit  (13.12.14 22:24:30)
Ben de gelirim

  • innerbliss  (14.12.14 11:53:33)
Azınlığız diyordum, 130 kişi olmuş neredeyse. Aralarında iki anketi dolduran ve trollemeye gelen insanlar da var. Şu ara biraz yoğuncayım ama Çarşamba veya Perşembe sonuçları çıkarır ve burada yayınlarım.

Veri Madenciliğini bugünler için öğrenmişim meğer.
  • aychovsky  (14.12.14 17:48:12 ~ 17:53:35)
bu sosyal medya içimize o kadar girmiş ki @aychovski like etmek, tik atmak istedim senin yazdığına. kolay gelsin.

  • mea maxima culpa  (14.12.14 17:59:08)
çoluk çocuktan yana sıkıntı olmaz ise gelirim. gelemez isemde mutlaka haber veririm.

  • galahad  (14.12.14 19:58:10)
ulan gelsem mi acaba...gelirim lan.

  • anonymice  (14.12.14 20:00:05)
yalnız öyle böyle değil, 8 yaşındaki bebeler ancak böyle troller. Çocuk gibiler yemin ederim.

  • old possum  (14.12.14 20:15:49)
şunca yıllık sözlük tarihimde ilk defa dişime göre bir zirveye "geliyom" lan ben...
yazın amk :P (heyecan çok yüksek, kalpten gitmeyeydim iyiydi)

  • fempusay  (14.12.14 21:44:23)
ne zirveymiş arkadaş. sabahtan mekanın kapısında çadır kuracağım. yer kalmayacak mübarekler.

  • mea maxima culpa  (14.12.14 21:58:01)
Anketleri az biraz inceleme fırsatı buldum da, bayağı bayağı trollenmiş gerçekten. Hiç nick girmeyenler neredeyse yarısı ve kafadan atılmış (olmayan ve cinsel içerikli benzetmeler kullanılmış) kullanıcı nick'leri de çok fazla. Şu an 150 kişiyi aştı. Nick sorusu sayesinde gerçek kullanıcıları, olmayan bir nick girenleri ve iki anket girenleri ayırt edebiliyorum ama nick sorusu olmadan önce cevaplamış ilk 10-12 kişininkini ayırt edemiyorum; büyük olasılıkla onlar da kesin gelecek kişilerden. Ama maalesef diğer troller ile karışıyor. Son bir rica olarak, nick girmeden anketi dolduranlar tekrar anket doldurabilir mi? Böylece kim gerçekten gelmeye niyetli, kim troll, çözmem daha kolay olacak.

  • aychovsky  (14.12.14 22:07:46)
şuraya gelirim/gelebilirim yazanlar, anket için doldurdum/doldurmayacağım gibi şeyler yazsalar da sahte nick kullanımının önüne geçilse bari, olmaz mı?

  • devilred  (14.12.14 23:29:24)
Yanitladim ben de anketi.

  • nooneatall  (15.12.14 01:14:04)
25 yaşında gösterdiğim için maalesef zirveye katılıp moralinizi bozmayacağım :P

size çok süper eğlenceler <3
  • dessy  (15.12.14 07:55:43)
selam,
ben ayrıntılı anketi yanıtladım geçen hafta, nickimi de yazdım.
mini anketi yaparken henüz nick sorulmuyordu. ama ben yine de yazmıştım (diğer kısmında belirttim yani nickimi) dolayısıyla @aychovsky o 10-12den biri benim. şimdi miniyi tekrar yapamıyorum, cookiedir ipdir vs dolayısıyla. yapabilirim temizleyip de yani gerek yok gibi düşünüyorum.
ancak böyle çok dallandı budaklandı, saçma bir hal aldı sanki.
şimdi "ben sadece 3 ocakta musaitim" diyen biri o gün geldiğinde musait olmayabilir. bugünden bile 20 aralık cumartesi için musaitim dediğimizde o gün gelir gelemeyebiliriz. hele 30+ konseptinde gelirim diyenlerin yarısı gelemez, bu kesin.
sırtımız tutulur, misafirimiz gelir vs :P
anca birinin belli bir tarihte kesin gideceği başka bi yer vardır da o tarihte "gelemeyeceği" kesin olur. ya da mesela benim gibi cumartesileri çalışıyordur, "ben cumartesi gündüz yapılan hiçbir etkinliğe hiçbir şekilde gelemem" diyebilir. ama bu "kesin"ler dahi çok belirleyici olmamalı çünkü şimdi ben böyle dedim diye atıyorum 3-5 kişi cumartesi gündüz isterken sırf ben gelemiyorum diye o vakit yapılmazsa sonra da ben x sebepten gelemezsem hoş olmaz :)
demeye çalıştığım; cevapların çoğu zaten ihtimaller üzerine kurulu ve kesin cevaplar bile çok belirleyici olamayacakken çok ileriye dönük ve detaylı oylamaları anlamlı bulmuyorum.
e mini anket de bunun için var zaten diyebilirsiniz işte ben de mini anket belirleyici olsun diyorum.
ya da en temizi, gelebilirim diyenler bi tekrar söylesinler ne zaman isterler, bu bile şu anketi yorumlamaktan daha kolay olmaz mı?
zaten iyice zorlasak 30 kişi anca oluruz. ben 20yi geçmez diyorum hatta. daha da iyi olur diyorum. bunu da buraya şerh düştüm. haydi bakalım :P

ps: sabah sabah böyle uzun uzun yazdım, kafa dağıtasım vardı hoş görünüz :)
  • icemint  (15.12.14 08:02:48)
@icemint En son zaten "Darbe yapıyorum. Şu gün şu saatte şuraya geleceksiniz! Sen, organizasyonu yap! Sen, gelenler listesini tut! Sen, puf yastığımı sırtıma koy!" diyeceğim. Çünkü hem çok fazla "Uzadı bu iş, gelmiyorum ben" mesajı aldım, hem benim de sıtkım sıyrılmaya başladı ve yaptığımdan tiksinmeye başladım hafiften. Bir yandan da aslında tüm anketlerde tek bir tarih/zaman ve tek bir yer kabak gibi sivrildi.

Bunun dışında, ilk 10-12 kişinin birkaçı özelden mesaj attı, "Ben şunu şunu doldurduydum. Durum böyle" diye.

Ayrıntılı anketin amacı "kesin gelinebilecek" günlerden ziyade, "kesin gelinmeyecek" günlerin çıkarılmasıydı. Düğünü olan, iki haftada bir çalışan ve arkadaşının doğumgünü olan birkaç kişi kesin gelemeyeceği tarihler olunca, ben de "O zaman siz de gelebilecek gibi olduğunuz günleri seçin" dedim. Sonuçta ben de mini anketi doldurdum ama o gün gelince de "Anaa, benim işim çıktı" da diyebilirim. Anketi dolduranların kesin gelecek diye bir iddiası olmayabilir ama en azından kesin gelememe durumunu ortadan kaldırayım demiştim. Tabii ki kesin değil ama daha mantıklı bir veri de düşünemedim.

Yeni anket hazırlayayım, "Oylama devam etsin mi, yoksa gün ve saati lönk diye açıklayayım mı" diye. O kısmında minik demokrasimsi bir şey olsun. :p

Edit: @icemint Sana patlamışım gibi olmuş, hatta gibisi fazla. Öncelikle düşüncelerini herkesin içinde söylediğin, kafandakileri tartışmaya açtığın ve özel mesajla trip üstüne trip atmadığın için çok teşekkür ederim. Sana patlamış olduğum için de özür dilerim. "Kızım sana söylüyorum, gelinler silsilesi, siz anlayın" gibi oldu.
  • aychovsky  (15.12.14 08:15:36 ~ 08:26:35)
iyice yılan hikayesine döndü yani :)

daha önce de dedim bizim millete seçme hakkını vermeyeceksin, lönk diye tarih ve organizasyon vereceksin gelebilen gelir gelemeyen diğer zirvelere kalır.

ben de ne dönek adamım lan? anket yapalım diyenlerden biri de benim :)
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (15.12.14 08:20:49 ~ 08:47:51)
Hakikaten de fazla ayrıntı iyi gelmiyor bize. Achovsky anket analizini yapıp paylaşsın sonuçları bitsin bu çile :)

  • old possum  (15.12.14 08:48:28)
@aychovsky
sivrilen bi tarih varsa ne güzel, anketler amacına ulaşmış. yap darbeni. puf yastığı ben getiririm tamam :)

  • icemint  (15.12.14 08:54:14)
Anket yayınlanmadan evvel yazmıştım, "çok dallandirip budaklanırmadan sadece lokasyon oylaması yapalım, bir de 20 ve 27 aralık cumartesi akşamlarıni oylayalim, konu kapansin" diye. Anket yayınlanınca bir kıymeti kalmadığı için silmistim. Hem organizator arkadaşa fazla ve gereksiz yük binmemis olur hem de birçok kişinin kararsizliginin önüne geçilir bu tur daraltilmis seceneklerle. Hala aynı fikirdeyim.
Bu noktadan olarak, yapılacak darbeyi, faşist komutan ramsey'in şu sözüyle destekliyorum: "We're here to preserve democracy, not to practice it."

  • nereye bu gidis  (15.12.14 11:07:57)
O zaman bana verilen gaza dayanarak darbe yapıp (yine de halkın oylamasını dikkate alarak) diyorum ki 27 Aralık akşamı ve Kadıköy. Çünkü bunlar birinci gelmişti.

  • aychovsky  (15.12.14 11:11:21 ~ 11:12:02)
Kadıköy çok ters bana.

zaten bundan önceki duyuru zirvelerine Kadıköy de olduğu için katılamamıştım.

şu an çok yoğun çalıştığım için gelebilir miyim bilemiyorum :/ zira gidiş geliş çok vakit alacak benim için.

söz veremiyorum.
  • mea maxima culpa  (15.12.14 11:24:39)
Bu durumda ben gelemeyeceğim. Umarım güzel geçer.

Eğer benim gibi Beşiktaş'ta (geniş anlamda, ilçe olarak), bir pazar günü sabah/öğle saatlerinde zirve yapmayı tercih edenler varsa ayrı bir zirve düzenlenebilir. Nasılsa çok talep var diye belirteyim dedim.

Edit: Aslında, gerçekleşecek bir zirve Beşiktaş'ta/Taksim'de ve sabah/öğlen/akşam üzeri saatlerinde olduğu sürece benim açımdan sorun olmaz. Sadece, tanımadığım kişilerle akşam buluşmak konusunda rahat hissetmiyorum. Beşiktaş'a yakınım, Taksim'e uzak sayılmam ama Kadıköy bana çok uzak. Bu soğukta o kadar yol kat etmek beni zora sokacak. Tanımadığım kişiler için böyle bir zorluğa katlanmam mantıklı değil. Kişisel sebeplerim bunlar.
  • m e l t e m  (15.12.14 11:34:38 ~ 14:51:39)
Öncelikle;

www.youtube.com

Bir avrupa yakası oturanı olarak tarih ve yer bana uyuyor. Son dakika değişikliği olmazsa geleceğim.
  • thracia  (15.12.14 11:54:57)
27 aralık - kadıköy bana uyar, +30 değilim o yüzden sanırım bi geçerken uğrarım.

  • in vino veritas  (15.12.14 12:10:24)
ocakta yapın la zirveyi bir de 30 yaş altını almayın :)

  • dimitri iskete  (15.12.14 12:26:03)
27 aralık için yokum diyor, gidecek arkadaşlara başarılar diliyorum.

  • devilred  (15.12.14 12:31:14)
ben de +1imle gelebilir miyim?

  • aeroflot  (15.12.14 13:39:05)
toplantı bu haliyle işi gücü bırakıp 27 cumartesi bütün akşamüstü ve akşamı vaktini alacak şekilde olmuş. ters yerlerden gelecek bizlere ulaşım zorluğu da üstüne.

daha uygun bir saatte 2-3 saat ayırılacak bir şekilde olsa benim için daha uygun olurdu.

50 çeşit seçenek içinde çoğunluğa uyarım dedim ama bu da benim çalışma düzenime uymadı. 5-6 gündür gripten yattığım için işlerim aksadı.
  • mea maxima culpa  (15.12.14 13:52:46 ~ 13:54:25)
abi benden sana bir tavsiye. çok opsiyon sunma. şu şu saatlerde, şurada olacak şekilde yap.

en fazla mekanın özelliklerini sor ankette.

bu işin en temizi de cumartesi akşamı 6-12 arasıdır. işinden çıkmış olur herkes- yarın da tatil insanlar rahatça akşama kadar oturur.

bir de yaşlar da malum :) çocuğu olan falan olur pazar, günü insanlar sıkışmasın.
  • c1b2k3  (15.12.14 13:56:29)
Valla anketteki neticeye göre durum bu arkadaşlar.

Bana da tarih uymuyor . Yer açısından çok farketmiyor, sonuçta Çengelköy'den geleceğim (her yere uzak :)) Çoğunluğa uyamaya çalışacağım ama kesin bir şey diyemiyorum.
  • old possum  (15.12.14 14:00:34 ~ 14:04:11)
Çocuğu olanlar bakımından buluşmanın akşam saatlerinde olması daha zor değil mi ya? Bebek, küçük çocuk varsa akşama bırakıp nasıl gelsinler? Gündüz olsa yanlarına alırlar. Herkesin düşüncesine, isteğine saygım var tabi. Çoğunluğa uygun zaman, yer neyse o olması ideal. Bana uymuyor maalesef. Başka sefere inşallah.

  • m e l t e m  (15.12.14 14:13:34)
@meltem anlaşıldığı üzere çocuğu olan pek kimse yok.

torunlarımızı da getirelim filan diye muzip arkadaşlar tarafından espiri yapıldı ama olay sadece espiri. 30 yaş üstü olmak çoluk çocuğa karışmış olmayı gerektirmiyor.
  • mea maxima culpa  (15.12.14 14:28:13)
@mea Son yazdığımı c1b2k3'nın yazdığı "bir de yaşlar da malum :) çocuğu olan falan olur pazar, günü insanlar sıkışmasın." üzerine, çocuğu olanlar da olabilir diye (niye olmasın?) yazdım.

  • m e l t e m  (15.12.14 14:39:40)
oluuur . +35 halimle katılırım ben de . ama kadıköy olmasın ben yaşlı bi kadınım te oralara gelemem

  • waterhardeningsteel  (15.12.14 15:51:56)
Ben Beylikdüzü'nden geleceğim. Siz, biz işaretlemediysek bu Kadıköy'ü, kim işaretledi yahu? Kadıköylüler çıkın ortaya.

  • aychovsky  (15.12.14 15:55:44 ~ 16:00:12)
Ay ne kastiniz be!!!

Ben Gaziosmanpaşa dan, 7 de isten cikip gelicem. Laf ediyor muyum?

Ben gelirim, beni yazin. Görüşmek üzere
  • damdanakan  (15.12.14 15:57:13)
Kara Murat benim!

Anketi ilk dolduran nick'sizlerdenim. Kadıköy olduğu için gelebileceğim.
  • nereye bu gidis  (15.12.14 16:16:04)
zaten yaşlıyım, o anketi doldurana kadar iyice kırışırım.
o yüzden itirazım yok, dolduranlara uyarım.

  • emirkulu2  (15.12.14 16:19:01)
Bu arada bu kadar insanin kaprisini çekip gik demeyen aychovski te ciddi saygi duydum. Hatta "respect!". :D

  • damdanakan  (15.12.14 19:44:31)
her duyuruda olduğu gibi burada da mı laf sokma anlamadım.

hangi kapris? gelemiyoruz dedik. sebebini söyledik. suç mu oldu?

şu an silinmiş olan ilk duyuruda söylemiştim ben zaten aynı şeyleri. böyle uzun uzun karışık anketler yapılmayıp bir tarih belirlenmesinin daha pratik olduğunu.

bir çok arkadaş bu zirve ilk ve son olacakmış gibi bir düşünce içindeler. başkaları da olur inşallah. uygun olan gelir. başka zaman yine gelmek isterim. şu an küçük kedim gazoz kapağı ile oynuyor.

ben zirve sıkıntısı çekmiyorum. bu hafta iki tane toplantımız var. birincisi bilim kurgu kitap kulübü, ikincisi kitap kulübü için. her hafta toplanıyoruz.

onun dışında sergilere müzelere de gidiyoruz. gelmek isteyenler her zaman gelebilirler.
  • mea maxima culpa  (15.12.14 20:01:28 ~ 20:02:10)
Kapris lafına ben de alındım doğrusu. Gidebilen gitsin, ne güzel işte.

  • m e l t e m  (15.12.14 20:06:52)
yalnızca ikinizi kastetmedim. kızcağızın bir haftadır nelerle uğraştığını görünce bir omuz olayım dedim.
çok gerekmedikçe laf sokmam. life goal imdir.

  • damdanakan  (15.12.14 20:19:50)
nelerle uğraştı? bir anket hazırlayıp okudu sadece.

teşekkürünü ettik. elimizden geldiği kadar yardım etmek isteriz. şimdi ve her zaman.

sanki biraz abartıyor muyuz?
  • mea maxima culpa  (15.12.14 20:21:40)
abartıldı işte, onu diyorum.
her kafadan bi ses çıkmış "anket şöyle olsun, burasını düzeltin, şunu ekleyin"
tavrı çok yapıcı geldi. ben okurken sinir bastı burada. "yapacaksanız yapın mk, amma kastınız" diye triplere girdim.
ayrıca teşekkür etmek istedim.
that's all! :)
  • damdanakan  (15.12.14 20:24:37)
Zirveye yasim tutmuyor, katilmayacagim icin soz hakki sahibi degilim normalde ama dayanamadim simdi.

Arkadas SON DERECE mantikli bir anket hazirladi. Kime hangi gunun uyacagi bilinmedigi icin onumuzdeki cumartesi ve pazarlari ankete ekledi. Bircok kisi birden fazla tarihte muhtemel uygun olacagi icin, bu yuzden mumkun olan en fazla kisiye uyan tarihin secilmesi icin coklu secme ozellikli bir anket hazirladi. 3-5 tane kutucugu uygundur diye tiklemek anketi hazirlayip, sonra sonuclari inceleyip, sonra nikleri kontrol edip ayiklama yapmaktan daha zor degildir heralde. Buna ragmen is uzadi, boyle olmaz, bir yer secin oraya gelen gelsin falan deyip isin tadi kacirildi. Herkes oylamasini yapip gecseydi, geri kalaniyla aychovsky ugrasackti zaten.

Yapilabilecek en mantikli oylama seklini yapmis, geri kalaniyla da ugrasmaya gonullu olmus. Anketi 30-40sn icinde isaretleyip gecmek insanlarin canini sikmis. Ayip.
Soz konusu 30+ zirve duyurusu olmasinin ironisi de var.
  • delifaruk  (15.12.14 20:31:56 ~ 20:32:31)
işte bir de böyle yol üstünde inşaat yapan müteahhit misali herkes akıl veriyor.

şurada şimdiye 50 tane zirve yapıldı. gitmek istediğim ya da istemediğim. bir tanesinin duyurusuna girip de laf sokmadım. ne alakaysa artık?
  • mea maxima culpa  (15.12.14 20:48:18 ~ 20:50:18)
Amanın, üstümden kavga dönmüş. Durumu açıklığa kavuşturayım. Buradaki cevaplarda kapris görmedim hiç. Bazı kişiler de buıradan değil ama özel mesajlarla güzel güzel açıkladılar durumlarını. Anlaşmaya çalıştık.

mea şöyle haklı, gerçekten pek bir şey yapmadım. Anketi milletin isteklerine göre açtım, arada da girip kontrol ettim; o kadardı. Burada da açıktan çok bir şey olmadı. Bu duyuru altından da kapris görmedim hiç. Ama özel mesajlarla (hatta bunların çoğu buradan da değil, sözlükten mesaj atmayı tercih ettiler niyeyse) "O öyle mi olur", "Bu böyle mi olur" diyen birçok eleştiri geldi. Bu eleştirilere "E ne yapayım o zaman" sorusunu sorduğumda da bir kısmından yapıcı cevap geldi, hatta onlarla sonradan da konuştuk. Bazı gelmek istemeyenler de güzel güzel nedenlerini anlattılar. Ama çoğunluktan yapıcı bir cevap almadım; tersine üstüne birazcık daha çemkirme aldım. Bu kişilerin bir kısmı troll'dü; diğer kısmı da gerçekten burada gördüğüm kişilerdendi. Dikkate almadım ama sinek küçük de olsa bu şekilde birtakım mesajlar midemi bulandırdı. Bu sabah tam bir patlama diyemem ama icemint'e cevap olarak içimi döktüm. damdanakan'ın dediklerini ben bu mesajları atanlara yordum. Yoksa, buraya cevap vererek derdini anlatmış herhangi bir kişi ile ilgili herhangi bir alınmışlığım yok; hatta aklıma bile gelmedi.

Organizasyon işi fakir battaniyesi gibi. İki kişiyi almaya kalksan üç kişi dışarıda kalıyor, onları almaya kalksan başka yerden birkaç kişi kaçıyor. Herkesi memnun etmek tabii ki mümkün değil, en azından olabildiğince çok insan olsun dedim. Yani, gerçekten ortada bir şey yokken, her şey sakinken, birtakım kişiler ankete taş attı, 40 akıllı çıkaramayınca böyle oldu.

@comptrol şöyle bir sorun var. Atıyorum sen ol, iki anketi de doldurmuş ol. Başka biri anketi dolduruyor ve nick'e tekrar "comptrol" yazıyor. Onu "unique" yapma özelliği paralı. Bu durumda Hakiki Tosun Paşa kim? Tamam, sen kendi nick'inle doldur da, sen hangisisin?

Yani, şu an "27 Aralık", "Kadıköy" dedim ama kimler gelebilecek, kimler gelemeyecek, bilmiyorum. Yeni bir şeyi de oylatarak uzatmak istemiyorum. Umarım normal normal toplaşıp görüşebiliriz bu veya başka bir buluşmada. Sonra da "Yav, ne biçim, bir türlü olamıyordu o toplanma" diye dalga geçeriz şu günle.
  • aychovsky  (15.12.14 21:44:42)
100 küsür cevapla alakası yok. şu tarihte kadıköyde yapılacak yazıldıktan sonra bir tek ben ve meltem yazdık gelemiyoruz, sebebi de şudur diye. ikimizin de kedisi var zaten. bizden başka bu şekilde yazan olmadı.

üzerimize alınmayacaktık da ya ne yapacağıdık???
  • mea maxima culpa  (15.12.14 23:27:10)
Kadıköy ben yazdım. açıkça söyliyeyim. Kocaeli'nden geleceğim için karşı yaka bana uymuyordu. nedeni bu. ama çok ısrar olursa karşı yaka için ben gelmem, gelene de saygı duyarım. Kadıköy bozulursa da bir şey demem.
dikkatimi çeken bir şey şu: çoğumuz yaşını başını almış insanlarız. güzel bir tartışma olmuş doğrusu. ama sulandıranlar olmuş -ki çoluk çocuğa madara olunmuş deyip ortalığı daha da karıştırayım.

  • fempusay  (15.12.14 23:32:20)
anketle uğraştığı ve sonuçları derlediği için aychovsky bence de teşekkürü hak ediyor.

neticede bu karar bir kişi tarafından alınmış değil, anketin ortak sonucu. dolayısıyla hiç kimsenin bireysel olarak bir belirleyiciliği olmadı. ankette en yüksek oy alan yer ve tarih belirlendi, bitti, gitti, o konu kapandı.
  • nereye bu gidis  (16.12.14 00:13:50)
aa tarih belli olmuş ama ben malesef o tarihte izmite gideceğim için gelemeyeceğim :(

  • sta  (16.12.14 03:13:04)
zirve tarihi-saati belli oldu mu ona göre plan yapalım?

  • dimitri iskete  (16.12.14 10:32:06)
Yer belli ise duyuruya yazarmısınız duyuru altında çok fazla fikir ve tavsiye olduğundan takip etmiyor çoğu kişi

  • basond  (16.12.14 11:29:09)
Kapıda kimlik sorulacaksa gelirim. Ulan kaç yıl oldu mekana girerken kimlik soran yok. İnsan özlüyor ne bileyim. O yaşlarda "Ulan sormasa bari" diyorduk ya şimdi tam tersi işte.
Sorarsınız dimi kimlik?
hı?
sorcaksınız dimi?
  • erty_ksk  (16.12.14 20:47:17)
tam 30lara geçiş varsa beni de sayın \o/ .. varmış ya tamam kör gözümle okumamışım :/
30dan ufaklar +1 bile olsa giremesin ama.

  • avifa  (16.12.14 20:53:26 ~ 20:57:51)
Arkadaşlar, mekan için öneri ve yardım bekliyoruz. Yeni duyuru açaçağız.

  • old possum  (19.12.14 07:19:43)
Duyuru zirveleri Kadıköy'de genelde Zürih Bar'da yapılıyor. Ben bir defa katılmıştım Zurich barda yapılana, yazdı, dısarıda uzun bir masa ayarlamışlardı. Kışın nasıl yaparlar bilmiyorum ama ortamı ayarlıyorlar mümkün mertebe.

  • vejeteryanvampir  (19.12.14 08:48:29 ~ 08:49:02)