2. Geleneksel Duyuru Yılbaşı Hediyeleşmesi - part 2

herkese selamlar :)

bir önceki duyuru artık cevap dolup taştığı için, etkinliğin geri kalanını bu yeni duyuru üzerinden götürmek daha rahat olacaktır.

İlk duyurunun linki için (git: 868788)

yine belli başlı maddeleri ekliyorum...

:ZAMAN ÇİZELGESİ:
☑ 27 Kasım - 5 Aralık --- Katılım için bildirim süresi
☑ 4 Aralık gecesi --- Katılımcı listesinin yayınlanması (bu aşamada isminizi kontrol ediniz; sizi eklemeyi/çıkarmayı unuttuysam lütfen acilen bana bildiriniz)
☑ 5 Aralık gecesi --- Katılımların kapanması, çekiliş ve sonuçların duyurulması
☑ 5 - 19 Aralık --- Eşler ile temasa geçilmesi, ilk kontaktın kurulması
☑ 5 - 31 Aralık --- Hediyelerin temini, gönderilmesi/verilmesi (artık herkes nasıl ve ne zaman uygun görürse)

:ANKET SONUÇLARI:
- Hediyelerde belli bir Alt Limit olsun mu? - "Olsun" (%64)
- var ise Alt Limit öneriniz (gelen önerilerin ortalaması) - "19,90TL"
- Hediyelerde belli bir Üst Limit olsun mu? - "Olsun" (%57)
- var ise Üst Limit öneriniz (gelen önerilerin ortalaması) - "60,90TL"
- 2 veya daha fazla Hediye almak ister misiniz? - "Hayır" (%69)
- Hediyenizi vermek için eşinizle buluşmak ister misiniz? - "Belki" (%58), ardından da "Hayır" (%23)

:ÇEKİLİŞ SONUÇLARI (alfabetik):
a darkness coming - brotha b
a gun and a pack of sandwiches and nothing - mirty
a perfect lie - hurma
abomoi - malwethiel
acccra - aguilas negras
adam - montreal
aeroflot - sormayın bana sen o musun diye
aguilas negras - pandispanya
akare - Ruprect
amelie poulain - hayattan sikilan adam
animalman - a darkness coming
anneboleyn - bir nick var benden iceri
april12th - suicides underground
arockm - su olsam ates olsam
arras - balpolen
asabi - icemint
asuncion - old joe
atmaca.ged - cmshn
avifa - erty_ksk
aychovsky - missarchitect
aylakadam - avifa
bacchante - sayns
balpolen - bass solo take one
barix - ibomiu
basond - a gun and a pack of sandwiches and nothing
bass solo take one - kingbulva
battal gemalmaz - organikdusler
bedbed - buhebu
ben smyrna with bpd - trumanshow
bh. - mustancigano
bi sey dicem - kaptan maydanoz
bilmemnehaldeyim - atmaca.ged
bir nick var benden iceri - the coolest dude
bluebey - tuborg yesili
bouraque - onraltn
brotha b - eolian
bruceandwayne - the silent enigma
buff - dolaysiz tumlec
buhebu - anneboleyn
burberry - aychovsky
burchak - immortal
burgazteam - optum kib bye
burka - exist is pretty
buz parcasi icindeki balik - burchak
buzzlightyear - solemio
cadi iren - manuel mandalina
canercuxy - female demon
capitatum - n3tw0rk3r
chachachablues - keshdurden
charlesbukowskiineksi - bruceandwayne
chichionai - ground
cingenepembesicakmak - onlyefeken
cliquot - fraise
cmshn - asuncion
compumaster - old possum
Coyote - burka
dahili meddah - GreyFever
damdanakan - charlesbukowskiineksi
delifaruk - facebook
delirten - bi sey dicem
demirlisomya - klasikko
dieselsingle2 - guglicio
discopolice - papillon7
diyanet takvimi - soda
dolaysiz tumlec - minyatur dev
douchebag - m g
Dr_Stat - reyals
dragon1653 - bouraque
drystedb efficacious - xasuo
dusmanimizkindirbizim - buzzlightyear
duygaa - demirlisomya
e_rsin - aeroflot
eeqlaehuje - jesus fucking christ
eksi sozluk e bir daha geldim - compumaster
empty man - yapma volkan
eolian - inatci caylak
erty_ksk - delifaruk
exist is pretty - animalman
EXXE01 - aylakadam
facebook - dieselsingle2
fakyoras - zikardo
fallopian - Coyote
farrytikki2 - bilmemnehaldeyim
fayfim - dragon1653
female demon - Sheridans
fengari - labanon
fraise - in vino veritas
gkk - in god we trust all others we audit
GreyFever - MiraTaurus
ground - cadi iren
guglicio - Phoebe
hatsatse - a perfect lie
hatunun biri - hobareyy
hayattan sikilan adam - ufukcel
hobareyy - kaufman
hotfail - spadæs
hurma - fallopian
ibomiu - saklisecilmemis
icemint - m e l t e m
ilkistan - delirten
immortal - drystedb efficacious
in god we trust all others we audit - koyundabeslenenyilan
in vino veritas - acccra
inatci caylak - burgazteam
indescribable - ne desem bilemedim
isadora - hatunun biri
jesus fucking christ - fengari
jimjim - seksen9
kahin ahtapot paul - onexey
kakao - kitap arasında kalmış silgi tozu
kanzavuri - gkk
kaptan maydanoz - adam
kaufman - Tears of Devil
kegums - lcha
keshdurden - twelfth
kingbulva - douchebag
kitap arasında kalmış silgi tozu - zibidigibi
klasikko - dusmanimizkindirbizim
kompisko - tizi reftar olanin payine dagmen dolasir
koyundabeslenenyilan - tantunisultansüleyman
la noix - arockm
labanon - orta buyuklukte bir ulkenin krali
lamira - arras
lcha - bh.
loveinaflipbook - jimjim
lunedor - la noix
m e b - isadora
m e l t e m - yirmisantim
m g - asabi
malwethiel - e_rsin
mancinik - prompter
manuel mandalina - sustum
mchslmdnc - vernonj
minyatur dev - tiny penny
MiraTaurus - chichionai
mirty - bluebey
missarchitect - buz parcasi icindeki balik
monkey - tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz
montreal - prhn
mustancigano - oldboy
n3tw0rk3r - pike
ne desem bilemedim - diyanet takvimi
ne istedigini bilmeden aglayan cocuk - discopolice
neferkitty - okyanustaki depresif ruzgar
new day new life - sagittal
okyanustaki depresif ruzgar - hatsatse
old joe - monkey
old possum - theworldismine
oldboy - va
onexey - bacchante
onlyefeken - shi aila
onraltn - new day new life
optum kib bye - april12th
organikdusler - mancinik
orta buyuklukte bir ulkenin krali - loveinaflipbook
pandispanya - wilhelmwasmuss
papillon7 - kanzavuri
paranoyak senarist - cliquot
Phoebe - true2701
phoenixboy - lunedor
pike - bedbed
prhn - barix
prompter - kompisko
reyals - akare
ron dennis - washe
ruhi mucerret - farrytikki2
Ruprect - buff
sagittal - fayfim
saklisecilmemis - canercuxy
sayns - damdanakan
seabird - phoenixboy
seksen9 - battal gemalmaz
senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine - hotfail
Sheridans - neferkitty
shi aila - mchslmdnc
soda - chachachablues
solemio - zam sampiyonu domates
sormayın bana sen o musun diye - basond
spadæs - ruhi mucerret
sta - m e b
su olsam ates olsam - kegums
suicides underground - ne istedigini bilmeden aglayan cocuk
sustum - sta
tahtelbahir - ilkistan
tantunisultansüleyman - vonkhar
Tears of Devil - EXXE01
the coolest dude - amelie poulain
the silent enigma - tahtelbahir
theworldismine - kahin ahtapot paul
tizi reftar olanin payine dagmen dolasir - ben smyrna with bpd
tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz - empty man
true2701 - eksi sozluk e bir daha geldim
trumanshow - vincent
tuborg yesili - Dr_Stat
twelfth - indescribable
ufukcel - duygaa
va - cingenepembesicakmak
vernonj - lamira
vincent - senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine
vonkhar - seabird
washe - yemrem
wilhelmwasmuss - paranoyak senarist
xasuo - abomoi
yapma volkan - kakao
yemrem - dahili meddah
yirmisantim - ron dennis
zam sampiyonu domates - burberry
zibidigibi - eeqlaehuje
zikardo - fakyoras

!!!gözümden kaçan, eklemeyi veya çıkartmayı unuttuğum kimseler varsa lütfen bana mesaj ile bildirsin, listeyi düzenleyeyim!!!

ÖNEMLİ: bundan sonra yeni gelişmeler için lütfen bu duyuruyu takip ediniz, eklemeleri ve uyarıları bu duyuru üzerinden bildireceğim!

yavaştan isim listesini açıklamanı rica etsem çok mu abartmış olurum :)

  • seksen9  (03.12.14 22:22:41)
Valla beklemekten ağaç oldum ya tez canlı olmak zor azizim

  • indescribable  (03.12.14 22:31:52)
@loveinaflipbook

halen katılınabiliyor mu? eğer katılım alınıyor ise ben de ismimi yazdırmak istiyorum.
  • the coolest dude  (03.12.14 23:52:14)
beni de yazın.

  • klasikko  (04.12.14 00:03:53)
Ben de katılmak istiyorum, yazın beni de.

  • paranoyak senarist  (04.12.14 09:50:39)
me too, please :)

  • arras  (04.12.14 12:17:16)
Ben de varım beni de alın.

  • minyatur dev  (04.12.14 13:38:16)
200 kişiyi gectik mi?
Ayrica kargo sirketi anlasmasi olayi vardı o ne oldu? Ilgilenen var mi?

  • bluebey  (04.12.14 14:07:20)
@bluebey, tam 200 oldu son haliyle. az sonra katılanların listesini açıklayacağım. kargo kısmı hüsran, sanırsam ve malesef indirim olamayacak :\

artık seneye çok öncesinden bu hazırlıklar yapılmaya başlanırsa belki ayarlanılabilir. gerçi yine hala bir kargo şirketinde çalışan birileri var ise, içeriden belki yardımcı olabilirler.
  • loveinaflipbook  (04.12.14 20:00:16)
KATILIMCI LİSTESİ eklendi ▲

lütfen listeyi inceleyin; katılacaksanız nickinizin listede olduğundan, katılmayacaksanız da olmadığından emin olun :) gözümden kaçan, eklemeyi veya çıkartmayı unuttuğum kimseler varsa da lütfen bana mesaj ile bildirsin, listeyi düzenleyip son haline getireyim.
  • loveinaflipbook  (04.12.14 20:10:45)
maşala bu nası bi rekor katılımdır böyle:)

  • icemint  (04.12.14 20:53:49)
yav çalıştığı iş yerinde kargocularla haşır neşir olan kimse yok mudur ki? bir el atın be. az buz değiliz sonuçta. sayemizde kargo firmaları bayram edecek.

  • the silent enigma  (04.12.14 21:05:35)
yoğun bir katılım olmuş. umarım herkes hediyesini gönderir :)

  • sta  (04.12.14 21:36:43)
size hediyeler hazırladım :/
beni de yazın

  • guglicio  (05.12.14 00:48:00)
'm e b' adli kullanici ucmus bu arada.

  • John Finn  (05.12.14 05:40:18)
bu saatten sonra compumaster bir algoritma yazsın da rasgele seçim olsun

  • ibomiu  (05.12.14 11:10:23)
@john finn o arkadasin ucmasi allahin emriydi zaten:)

  • delifaruk  (05.12.14 12:39:28)
I want in...

  • old joe  (05.12.14 14:50:15)
Istiyorum bebek!

  • ground  (05.12.14 14:54:47)
Yurtiçi kargo bizi evde bulamıyor bence onlara hic bulasilmamali.

  • burchak  (05.12.14 14:56:06)
i am in :)

  • zam sampiyonu domates  (05.12.14 15:34:50)
douche, yurtiçi'ni ben sizin için aradım ama cık, olmuyor kampanya gibi bir şey - farklı gönderen/alıcılar olduğu için.

  • dessy  (05.12.14 15:52:08 ~ 15:52:38)
Ee cekilis ne oldu?

  • delifaruk  (05.12.14 16:03:56)
selamlar,

bir işim çıktığından dolayı işten geliş sürem ve diğer işlerimi ayarlayamadım. çekilişi bu gece geç bir saatte yapıp buraya ekleyeceğim :\ umarım kusuruma bakmazsınız, yarın sabah uyanıp konuya baktığınızda %99 çekiliş sonuçları ile karşılaşacaksınız :)

tekrar özür diliyor, helallik istiyor ve tek tek alnınızın çatından öpüyorum!
  • loveinaflipbook  (05.12.14 17:21:42)
Beni de yazın.

  • immortal  (05.12.14 17:57:23)
ben de katilirim :)

  • fakyoras  (05.12.14 18:13:57)
AY HADİ İNŞALLAH

  • reyals  (05.12.14 18:20:23)
ben geri geldim, bu sebeple adımı silmeyin lütfen.

  • m e b  (05.12.14 18:36:51)
Yeğenim çekilişi farketmiş; ifşa edeyim kendisini :)
Coyote olarak değiştirelim çekilişteki ismini:)

  • charlesbukowskiineksi  (05.12.14 19:38:09)
Süre dolmadıysa beni de yazın.

Yalnız hediye göndermek için açık adres vermekten başka bir yol var mı ? O işi nasıl hallediyorsunuz merak ettim.
  • kegums  (05.12.14 20:23:52)
@kegums, kargo subesine göndermesini istersin.

  • ufukcel  (05.12.14 20:26:17)
kargo şubesi+1

  • isadora  (05.12.14 20:32:12)
Dolmadıysa beni de alın :D

  • seabird  (05.12.14 21:10:28)
yetişebildim miiiiiiiii? beni de yazın.. mesaj attım.

  • farrytikki2  (05.12.14 22:50:25)
ayyy heyecanla bekliyorummmmm

  • sheridans  (05.12.14 23:50:44)
ben de heyecanla bekliyorum ^^

  • tuborg yesili  (05.12.14 23:57:11)
Bende yazilmak istiyorummm

  • keshdurden  (06.12.14 01:20:32)
ÇEKİLİŞ SONUÇLARI eklendi ▲

arkadaşlar selam, evet sonunda o heyecanla beklenen an geldi. lütfen listeyi yine bir kontrol ediniz. herkesin dediği gibi ekleme ve çıkartmaları yaptığımı düşünüyorum. umarım bir eksik/fazla yoktur, ama var ise bile lütfen yine tarafıma bildiriniz.

herkese hayırlı olması dileğiyle :) bir sonraki güncellemeye kadar esenlikle kalın! :)
  • loveinaflipbook  (06.12.14 03:24:24)
@loveinaflipbook, zahmetin için teşekkürler! ayy çok heycanlı :))

  • manuel mandalina  (06.12.14 08:14:50)
ben 2 kişiyle eşleşmişim 2 kişiye mi hediye alıyoz şimdi anlamadım? :D

  • neferkitty  (06.12.14 08:35:15)
@nefer, sen okyanusa alıyorsun, şeri sana alıyor.

  • manuel mandalina  (06.12.14 08:47:21)
@loveinaflipbook teşekkür ederizzzz. hepimiz noel canavarı olduk sayende :)) ayy çok eğlenceli

  • sheridans  (06.12.14 09:11:17)
12 tane nick alınca hepsi birbirine çıkmış :/ 7 tanesi de sözlük hesabıydı üstelik. kendime ismimi ve adresimi vermek istemiyorum :( malum ne yapacağım belli olmaz.

  • seksen9  (06.12.14 09:44:22)
Dragon1623 ve sagittal bana ulaşın:d

  • fayfim  (06.12.14 09:55:56)
Avifa
Delifaruk
yeşillendirin bi zahmet ya, p.tesiye kadar mobildeyim... Konuşalım şu işi ;) haftasonu halledelim..
  • erty_ksk  (06.12.14 10:13:34)
Female, bence fazla on yargilisin. Benim sozluk hesabim da var, yillardir bu nicki kullandigim icin duyuruda degistirmek istemedim mesela. Madem oyle sen de sozluk yazarlarini toplasaydin sadece ki yazarlarin hiçbiri güvenilirlik testinden gecmiyor, 10 tane entry ile sozluge aliniyor. Bu yazar-kullanici ayrimi bana çok sacma geliyor.

Neyse, hediye almaya cikmak icin sabirsizlaniyorum ben :)
  • fraise  (06.12.14 10:37:18)
ben dondurmaya bile tavım:

supermizah.com
  • neferkitty  (06.12.14 11:03:06)
şimdi duyurucuların oyuyla bizim oyumuz bir mi?

:(
  • calzoncillos  (06.12.14 11:21:40)
e hadi biriniz "tanımadığın insana hediye almak" başlığını açın artık :))

  • sheridans  (06.12.14 12:31:54 ~ 16:08:22)
eksisozluk.com başlığı açtım (bkz: Sheridans )'a hediye ediyorum istemiş :))ironi gibi aöa olsun içimden geldi

  • tulaywitch  (06.12.14 14:05:37)
@ female
önyargılı olma lütfen ben de ik görünüyorum çünkü sözlükteki hesabım uçtu bu nickle devam etmek istedim. Sözlükte de devam ediyorum. Lütfen böyle şeyler deme alınıyorum kırılıyorum :(

  • indescribable  (06.12.14 14:18:23)
@tulaywitch teşekkür ederimmmm :)) pek mi bi uyumlu, güzel, seveceniz biz bu sıralar. işte yeni yıl ruhu! tüm yılımız böyle geçer umarım :)

  • sheridans  (06.12.14 14:42:30)
sözlük amele kaynıyor, millet hala "ayy bana yazar çıksaydı, bu hediyeleşme es arasında kapalı olsaydı" diyor.

  • namus ninjası  (06.12.14 15:39:42)
ciddi olamazsınız.

  • yapma volkan  (06.12.14 15:59:40)
şöyle yapabiliriz aslında. sözlük yazarları internet kullanıcılarına sözlük hesaplarını hediye etsin. böylelikle biz de sözlük yazarı olalım. yazardan yazara hediyeler olmuş olsun.

  • sheridans  (06.12.14 16:07:38)
ağzımdan şimdi küfür çıkacak vallahi.

kim bu sözlük yazarı-internet kullanıcısı muhabbetini yapıyor yahu?

arkadaş girip sözlüğe bakın yazarların zeka yaş ortalaması 15'e düştü. hala sözlük yazarı olmakla övünen dingiller kaldı mı cidden?

biri geyiğine bu lafı ortaya attı varsayıyorum.
  • yapma volkan  (06.12.14 16:10:05)
İş bu noktaya gelip,çekilişler yapıldıktan sonra ben de ikya alıcam pek adil değil ama napalım diye açıklama yapmak hoş değil.Konuyla ilgili bir endişeniz varsa baştan dile getirirsiniz ki getirenler oldu ya da hiç katılmayabilirsiniz. Bana kesin sözlüktan biri çıkar diye mi bu zamana kadar beklediniz. Bu ve diğer her türlü ayrım hiç hoş değil ve bu işin ruhunu bozuyor cidden.Kimin güvenilir olup olmadığını buna göre mi belirleyeceksiniz. Bu ortamda herkes iyi kötü bir şeylere katkıda bulunuyor.Sözlük yazarı olunduğu için ayrıcalıklı hissetmek de ilgin bir durum.Kaç tane mülakattan sınavdan geçip yazar olunabiliyor acaba? Açıkçası bu biraz ayıp olmuş.
Not: Evet,ikyım ve başka bir nickle sözlük hesabım da var.

  • isadora  (06.12.14 16:21:38)
öyle deme isadora ben bana çıkan yazarı evinden aldırcam mesela. tc kimlik numarası ile kredi çekcem. ismiyle fake facebook ve twitter hesabı açıp sevgilisine süncem. her gün arayıp telefona hoh yapcam.

ik olmanın hakkını vermem lazım. tam bir pislik çıkcam.
  • seksen9  (06.12.14 16:58:56)
@seksen9 beni makul şüpheli görüp gözaltına almazlar di mi? İkyım ya:((

  • isadora  (06.12.14 17:03:08)
Vivident in extra extra naneli sakızı var 7 tl onu çiğne öyle hoh yap. Hem ne demişler nane çeker sarımsak iter. Kıps

  • indescribable  (06.12.14 17:05:18)
bu arada bana hediye alan kişi dışında da hediye almak isteyen olursa iletişim bilgilerimi verebilirim hurfjıdsk

  • sta  (06.12.14 17:17:57)
@sta yazarsın tabi sana almayacaklar da kime alacaklar?

hatta sadece internet kullanıcıları yazarlara alsın. kimse ik'lere almasın. hani yazarsınız ya. sözlükte yazıyosunuz ya. tabi bilgilerinizi paylaşmak isterseniz :(
  • seksen9  (06.12.14 17:25:43 ~ 17:26:07)
Seksen9, biz birbirimize gonderelim, sonucta sagimiz solumuz belli olmaz, rezil olacaksak birbirimize olalim :(

  • fraise  (06.12.14 17:30:41)
Fraise +1

  • indescribable  (06.12.14 17:31:27)
@fraise gönderelim :(
yıllarca bir sözlük yazarından hediye alma hayalini kurmuştum halbusi :( beni yazarlığa kabul etmediklerinde insanlara güven verebilmek için duyuruda yazarlara yardımcı oldum hep. googlea sorabilecekleri şeyleri bile googlea kendim sorup cevap verdim :/ beni dövdüler abla dedikleri zaman pezevenklerin elinden gittim aldım.

olsun yine de canınız sağolsun. helal olsun :( hem seksen9 kim ki?
  • seksen9  (06.12.14 17:43:05)
Arkadasin baslattigi tartismaya uzuldum acikcasi. Ben hediye alacagim kisiyle iletisime gectim bile. Benim sozluk hesabim yok, olsun diye de hic denemedim bile. Buraya da arada birine yardimim dokunur ya da aklima takilan bir soruna cevap bulurum diye nadiren bakiyorum. Ne onemli bir ayrinti, ne buyuk prestijmis yazar olmak. Insanoglu ilginc.

  • soda  (06.12.14 17:43:10)
Arkadaşlar ortada bir kişinin yazdığı yanlış bir söylem var. Lütfen siz de bu konuyu daha fazla kurcalayarak ayrışmayı derinleştirmeyin. Burada sırayla o yazarın düşüncesinin yanlış olduğunu söylememiz hiçbir amaca hizmet etmiyor. Bu güzel organizasyon hatrına ve ayarlayanların emeğine saygı için bu seferlik hoşgörü gösterin ve tartışmayı daha da büyütmeyelim lütfen. Yeni duyurular olur belki diye cevap sayısı artınca girip bakıyoruz hepimiz, bu tartışma uzar giderse önünü alamayız. Yeni bir mağduriyet yaratmayalım lütfen. Sevgiyle kucaklıyorum sizi..

  • kegums  (06.12.14 17:52:09)
Daha önce böle bişey olmus ve haberim yok.katılırım

  • smokee  (06.12.14 17:57:26)
@kegums kusura bakmasın da ik'lere ismimi vermek istemiyorum hiç güvenmiyorum diyemez katıldıktan sonra. duyuruyu açan arkadaş da ik. güvenmiyosa gitsin sözlükte başlık açsın ya da burdan internet kullanıcıları görsün'ü tıklamadan kendi ayarlasın. resmen canercuxy'yi gömmüş. ki canerin nasıl biri olduğunu bilen daha çok kişi vardır. sheridans ona güvenip adını adresini veriyo da ona noluyo?
gayet de büyütürüm yazdığı şeyi. sınırını bilsin bi zahmet.

  • seksen9  (06.12.14 18:03:30)
eyyamgüderlik gibi olmasın ama hepimiz şeridansız. şaka lan. kegums da fevkalade haklı. ayrıca sözlük amele gaynıyor. burayı beyenmeyen de bişına gitsin.

  • namus ninjası  (06.12.14 18:06:34)
Arkadaş heralde 10 seneye yakın süredir burdayım, ik olduğum ,çin hiç bu kadar aşağılanmamıştım, gideyim bi' kenarda çömüp ağlayayım.
Valla alındım.

  • charlesbukowskiineksi  (06.12.14 18:13:42)
İk lar gelin ya bizde ayrı çekiliş yapalım sözlük hesabı olanlar gelmesin hıh

  • indescribable  (06.12.14 18:18:33)
hasiktir kaçırmışım :'(

  • kahve kokusu  (06.12.14 19:25:35)
Etkinligi düzenleyen arkadaş bile ik neyin ayrimini yapiyorsunuz simdi :) cogu yazar da ik olarak burada ayrica.

  • bluebey  (06.12.14 19:28:03)
hep bir tartışma, hep bir kavga. yahu ne çok seviyorsunuz gürültüyü.

  • zam sampiyonu domates  (06.12.14 19:34:03)
yanlış anlaşılmaya müsait bir şey yazmışım, hediye alacağım insana mesaj atıp kötü bir şey düşünmediğimi anlatmama rağmen olay değişik boyuta ulaşmış.
yanlış anlaşılma için hepinizden özür diliyorum.

  • female demon  (06.12.14 21:19:02)
ahahahaha
m e b - isadora

  • kahve kokusu  (06.12.14 21:34:28)
arkadaşlar ben olayın bu noktaya geleceğini düşünmemiştim. hiç hoş olmadı. büyüsünün bozulmasını hiç istemiyorum. hala da hediye alacağım kişi için heyecanla düşünüyorum :)

ancak @female yanlış anlaşılmanın benden kaynaklandığını düşünüyor. ve bu durum beni üzdü. ne çok üzüldüm yahu bugün. ben kimsenin yanlış anlayacağı birşey yazmadım. kimseye de birşey demedim. female eğer o yorumu buraya yazmasaydı kimsenin de bu tavrından haberi olmayacaktı. her neyse... sorunu kendi aramızda çözdüğümüzü düşünüyorum. olayın daha fazla uzaması da hiççç hoş olmayacak.

sevgi pıtırcığı halimize dönelim artık! yeni yıl yeni yıl yeni yıl yeni yılll herkese kutlu olsunnnn :)
  • sheridans  (06.12.14 21:35:24)
Ben de eglence olsun diye yazdım özür dilerim

  • indescribable  (06.12.14 22:00:12)
Süper oldu hoş oldu, ik es elele hep beraber tribune :)

  • minyatur dev  (06.12.14 22:30:14)
bişi dicem. Hani karşılıklı olmayacaktı bu iş.

zikardo-fakyoras
fakyoras-zikardo.

Yanlış görmediysem bi tek bizde böyle. Şikayet ettiğimden değil de neden acaba merak ettim.
  • zikardo  (06.12.14 22:43:08)
@zikardo

size karşılıklı denk gelmiş. yani şu tabloya bakıp nasıl anlamıyorsunuz.
ilginç vallahi.
  • yapma volkan  (07.12.14 00:43:36)
@loveinaflipbook

sağlıklı bir şekilde hediye alışverişi için şöyle bir yönerge kullanalım:

1)hediye alacağımız kişiye msj ile haber verip kargoyu şubeye mi ev adresine mi veya iş adresine gönderilmesi hususunda bilgi alma.

2)(isteğe bağlı) alacağınız hediyenin nasıl bir şey olmasını sorabiliriz. kitap,cd vs.

3) son olarak eğer bize hediye alacak kişi msj attıp bizden bilgi almıyorsa büyük ihtimal duyuruyu seyrek takip edip heyecan olsun diye çekilişe katılıp unutan bu arkadaşların hediye alacağı kişiler arasında tekrar çekiliş yapılması için loveinaflipbook a msj atmaları. (mesela belli bir tarih(aralık 20) kadar msj gelmeyen kişiler arası tekrar çekiliş)

benim nacizane fikrim bu, tabi geliştirmelere müsait :))
  • mrthany  (07.12.14 13:45:28 ~ 13:46:09)
@zibidigib
mevzu love'dan çıktı artık (ellerine sağlık bu arada)
bundan sonrası herkesin kendisine kalmış.
  • icemint  (07.12.14 13:54:20)
Zibidigibi nin 3.maddesi +1

  • indescribable  (07.12.14 14:34:46)
Zibidigibi nin 3.maddesi +1 diyorum ben de.

  • a gun and a pack of sandwiches and nothing  (07.12.14 16:32:47)
Zibidigibinin ucuncu maddesine ben de katılıyorum. Böylelikle cekilis sonunda kimse uzulmez.

  • fraise  (07.12.14 16:45:08)
zibidigibi 3+1

çünkü benim hediye almam gereken kullanıcıya çekiliş belli olur olmaz mesaj attım fakat halen geri dönmedi. ha 2 gün çok uzun bi süre değil tabi ki, ama 20 aralık güzel bir tarih.
  • drystedb efficacious  (07.12.14 16:46:31)
Zibidigi 3. madde +1

  • yemrem  (07.12.14 19:29:27)
Zibidigibi nin 3.maddesi +1

ne hediye alacağım kişiden (mesaj atmama rağmen) ses var, ne de bana hediye alacak kişiden bir ses çıktı. öyle el elde baş başta bekliyorum :/
  • fengari  (07.12.14 20:50:21)
madem telafi çekilişi için 20'sine kadar beklenmesin. yeni kişiye hediye seçimi, alımı, gönderimi derken vakit yetişmez. en geç bu cuma olsun mesela, 12si gibi..

bir de 2. maddeye katılmıyorum. öyle olunca sipariş olur, süprizi kalmaz bence.

çok şükür benim alıp vereceğim kişilerle vakitlice iletiştik, hepimiz çok mes'uduz ^<^ tekrar teşekkürler sevgili organizatörümüz <3
  • manuel mandalina  (07.12.14 21:29:29)
Female demon bazı durumlar sonucu benden hediye istemediğini bunun yerine bir yetim çocuğa almamı istedi. bunu yapmayacağımı belirttim. Yani varsa bu durumda olan birisi ona hediye almak istiyorum. Biri bu konuda bilgilendirebilir mi?

  • canercuxy  (07.12.14 21:39:25)
*************************************************************************

arkadaşlar selam,

çekilişi yapıp yayınladıktan sonra ilk kez girebiliyorum duyuruya, o yüzden geç gördüm yazılanları. ben de bana çıkan jimjim'e yeni mesaj atabildim, hemen telaşa kapılmayın lütfen. ben çekiliş sonuçlarını cumartesi sabaha karşı 04:30'da ekleyebilmişim. haftasonu programı olanlar için belki girmek mümkün olamadı. şu anda da benim telaşım var mesela, yarın seyahate çıkacağım ve bavul vs hazırlamaya çalışıyorum. arada zorla girdim fırsat yaratıp, organizasyon sahibi olmasaydım belki bu kadar çaba da harcamazdım girmeye aşırı telaşımdan ötürü (birtakım problemler de çıktı işlerimle alakalı, bayağı bayağı telaştayım). ama başım rahatlayınca (yarın, öbür gün) mutlaka girerdim.

biraz bekleyin, şu önyargınızı da yenin çok rica edeceğim. yeterince konuşuldu sanırsam bu olaylar artık. yine mesaj gelmeyen, iletişime geçilmeyen arkadaşlar var ise bana ulaşsınlar, onlar için de birlikte düşünelim ve yeni bir çözüm arayışına girelim. ama daha şimdiden böyle vesvese yapmayın, lütfen.

herkes güzel bir etkinlik olmasını istiyor, ama aranızda organizasyonun sahibi olduğum için en çok da ben. kimsenin mağdur olmaması için de elimden geleni yapacağım, beni tanıyanlarınız ve/veya güvenenleriniz var ise, lütfen bu laflarımı ciddiye alınız.

yani özetle: sizleri seviyorum, ama telaş yapmayın lütfen. panik yok, süper hediyeleşmeler! ^_^

NOT 1: konuyla ilgili bir sıkıntısı olan varsa lütfen direkt mesaj yoluyla bana ulaşsın; duyurunun altını daha fazla tartışma alanına çevirmeyelim. bu duyuru burada hep kalacak, sonraki benzer etkinlikler için kötü örnek teşkil etmesin.

NOT 2: yarın itibarıyla 1 haftalık bir seyahate çıkacağım. önümüzdeki cumartesi gecesine kadar duyuruya çok sık giremeyebilirim. ama yine de günde en az 1 kere kontrol edip durumla ilgili gelişmeleri takip etmek/müdahil olmak için zaman ayırmayı planlıyorum. bu süre zarfında benden gelecek güncellemeler veya attığınız mesajlarınıza cevaplar geç gelirse, şimdiden özür dilerim, kusuruma bakmayın.

*************************************************************************
  • loveinaflipbook  (07.12.14 21:44:50)
Hediye alacagim kisiye mesaj attim
Bunun disinda buradan hediye isteyen uc bes kisiye daha
Cam sakizi Coban armagani hediye gonderebilirim :)

Cevap yazmaniz Yada mesaj atmaniz yeter
Sevdim ben bu isi :)
  • sormayın bana sen o musun diye  (08.12.14 00:54:57)
şimdi hediye alacağımız kişiden ad soyad adres mi alacağız, ben vermek istemesem nolur. bunun başka yolu yok mu?

  • mrthany  (08.12.14 06:31:16)
çok hoş eşleşmeler var listeyi okurken kıkırdadım eheheh.

  • emirkulu2  (08.12.14 08:25:02)
Çok hevesli kişiler var hediyeleşmeyi çoğaltmak isteyen. Varım diyorum
ayrıca haberleşelim lütfen

  • indescribable  (08.12.14 10:03:30)
Vincent öyle deme ayıp ama :( şu noktadan itibaren biraz sanal şeysinden çıkıyosunuz artık

  • emirkulu2  (08.12.14 11:26:59)
hediye için eşleştiğim kişiler dışında hediye almak isteyen, ya da karşılıklı hediyeleşmek isteyenler varsa mesaj atması yeterli, benim de hoşuma gitti bu olay :D

  • discopolice  (08.12.14 15:01:27)
bağlamalı bacım üzülme ben sana alırım istersen. evelallah bugüne bugün bissürü kadınız şurda, kamillere kalmadık hıh

  • emirkulu2  (08.12.14 15:03:24)
üzülme tabi. sen de bana ne istiyon alim sana. tığ işi yapıyodun sen, renkli tığlar var ondan alimmi sana <3 yattığın yerde yaparsın :)

  • emirkulu2  (08.12.14 15:42:51)
Ayrıca hediyeleşmek isteyen gençler
ne yapıyoruz?

  • indescribable  (08.12.14 17:31:10)
Ben hediyeyi aldim bile.

Bu hediyelesme isi boyle gidecekse, buna ozel bir site yazarim ben bir iki aya.
  • compumaster  (08.12.14 18:59:14)
yaz compu, redditgifts benzeri bir şey...
wishlist falan dolduralım^^

ama şu duyurunun mobil versiyona da bi el at. hiç yakışmıyor. o kadar da mobilden giriş var...
  • icemint  (08.12.14 19:18:53)
yap compu abi. beni de mod yap.

  • seksen9  (08.12.14 19:26:47)
biz böyle üçlü bayan olduk benim açımdan asddfds. o değil de listede hoşlanmadığım bir kimse varmış. çıksaydı skandal olurdu benim için. şimdilik tek tesellim o ama iletişime geçtiğim neferkitty ve hediye alacağım hatsatse çok sevimli hoş kimseler gibi, totalde şu an için hayal kırıklığı yok. ha bierkeğehediye almak her zaman daha kolaydır bence.2015 bana değişik sinyaller atıyor ama hadi kısmet diyelim. xoxo.

  • okyanustaki depresif ruzgar  (08.12.14 23:40:44)
@compumaster sen duyurunun mobilini düzelt ben her ay sana hediye alıyım :(

  • sheridans  (09.12.14 10:43:26)
Ok, herkese bira ismarlarim. Ne yazik ki Seattle'da yasiyorum, burada zirve yapiyorsak hemen geleyim. Bir sonraki Turkiyeye gelisim belki 2015 Eylul, belki 2017 falan.

  • compumaster  (09.12.14 20:17:00)
@compu duyurunun mobiline edit ve arama istiyoruz duy sesimizi. iyi seneler

  • kegums  (09.12.14 20:53:24)
ne msj atan var nede msj cevap veren biraz daha bekleyelim bakalım bu arada benim 3.öneriyide dikkate alalım.

  • mrthany  (10.12.14 13:23:11)
yurtiçi kargonun mobil uygulamasını yükleyenler kampanyalarım sayfasında %25 indirim kodu var onuda kullanabilirsiniz...

  • mrthany  (10.12.14 13:28:16)
bazı arkadaşlar iletişim bilgilerini tam vermek istemeyebilir şu şekilde halledebilirsiniz.

İsim artı yanlış soyisim (atıyorum aynacı yerine ayrancı gibi) + kargo şubesi verin.

Kimlik ibrazında ise soyadının yanlış yazıldığını söylersiniz.

Hem karşı taraf şubeden alacak sekilde göndrim yaparsa ücreti daha düşük ödemiş olur.
  • mrthany  (10.12.14 14:22:06)
şimdi benim hediye alacağım kişi gayet buralarda ama bana alacak kişi mevcut değil gibi, ben birine daha hediye alayım ama biriniz de bana gönderin lan :(

  • koyundabeslenenyilan  (11.12.14 09:18:58)
aman tanrım iki gün girmedim duyuruya, neler dönmüş. sanırım artık çok geç:/
değilse beni de yazabiliteniz var mı listeye? :)

  • shubulubapshubaptishaluva  (11.12.14 11:07:59)
Benide ekle
Yiğido

  • gündüz m  (11.12.14 13:50:41)
kaçırdık galiba.

  • mega idea  (12.12.14 14:49:01)
yeniler de kendi aranızda eşleşin işte.
3 kişi yazmış.
şubu megaya, mega gündüze, gündüz de şubuya alsın.
oldu bitti.
  • icemint  (12.12.14 14:54:03)
bana uyar diğerleri uyar diyorsa kabul.

  • mega idea  (12.12.14 23:51:34)
Lunedor'a hediye alacak kisiden de ne ses var ne seda. Unuttu mu ki acaba burayi :/

  • fraise  (13.12.14 02:30:29)
süper bi fikrim var hediyelerin parasını bana verin tsk nın güçlenmesinde kullanayım ya da yeni eşleşmede bi kız çekin bana kurada

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (13.12.14 02:33:36)
bu neymiş biz kaçırdık mı

  • heidifener  (13.12.14 02:41:11)
*************************************************************************

Dostlar selam!

var mı hala kendisine mesaj gelmeyen, kendisi mesaj atmayı unutan, işlerinden ötürü dalıp aklından çıkan kullanıcılar? 5 Aralık tarihinin üzerinden 11 gün ve 2 haftasonu geçti. hala birbirinen bir merhaba'yı esirgeyen hediye eşleri var ise, bu işin samimiyetinin (ve aynı zamanda ciddiyetinin) farkına varsınlar dilerim.

bu konuda sıkıntılı, endişeli olanlar var ise lütfen bana mesaj yoluyla ulaşsın. gerekecekse bir çalışma içine girelim.

*************************************************************************
  • loveinaflipbook  (16.12.14 07:39:32 ~ 07:44:05)
Bendeniz naçizane hediyemi göndermiş bulunmaktayım bile.

  • minyatur dev  (18.12.14 15:59:52)
bana hediye alan yok mu
aşk olsun çık kırıldım üzüldüm :(

  • kahve kokusu  (20.12.14 12:45:21)
@bi sey dicem
ilkistan alıyor delirtene.

  • icemint  (20.12.14 13:57:01)