Sizce Ergenlerin En Büyük Sorunları?

Soru başlıktadır.

iki farklı yanıtı var sorunun.

ergenlere göre: dünyanın onları anlamayışı ve yalnız hissetmeleri.

yetişkinlere göre: ergen olmaları. çekilmiyor şerefsizler.

not:19 yaşında ergenlikten yeni yeni çıkmış bir erkeğim.
  • canercuxy  (19.09.14 13:29:15)
Ufak sorunları çok büyütüp, 'bu da geçer' diyememeleri.
Saygı göstermeden saygı görmek istemeleri.

  • sadegazoz  (19.09.14 13:32:41)
herşeyi herkesten iyi biliyor olduklarını zannetmeleri. sen biliyosun yanlış bu ama inat ediyor. iki tane çarpasın geliyor suratına ama o da olmaması gereken bişey

  • rock n roll  (19.09.14 13:39:08)
Ergen olmaları.

  • angelus  (19.09.14 13:41:41)
problem ergenlerde değil yetişkinlerde.
hayat ve çevre vura vura düzeltiyor ergenleri. aslında ergenlikte yaşadığımız problemlere bakarsan onlar cidden problem. ilerde takmama nedenimiz onlarla yaşamaya alışıyoruz. problemler düzelmiyor yani.
(hakan günday kitabında çok güzel bir özet vardı bunla ilgili)
  • mvpatakan  (19.09.14 13:43:52)
hayatın hızı yavaş geliyor. Oynadıkları bilgisayar oyunu gibi etki-tepki hızının yüksek olduğu bir çevre ve tabii ki özgürlük istiyorlar. Öte yandan bu özgürlüğün bedelini ödemeye hazır değiller ya da kendileri hazır olsa da dış etkiler (anne-baba vs.) onların bu bedeli ödememesi gerektiğini düşünerek onları frenliyor. Bir de tabii ki bu şartlar altında ileriye yatırım yapmak (para için demiyorum, kişisel gelişim alanında) gibi bir düşünce olmadığı için "yaşadığın sadece bu andır" felsefesindeler.

Çok yanlış değil gibi görünüyor ama hayat (bazen, inşallah) uzun be gülüm.
  • SiyamkedisiZorro  (19.09.14 13:46:10)
Gunumuz ergenlerinin -ki ben de dahilim ucundan- sikilgan ve memnuniyetsiz olmak bence.

Genel olarak her donem ergenlerininse, yalniz hissetmek ve anlasilmamak olabilir.
  • KadifeDevrim  (19.09.14 13:46:24)
Hiçbir bok bilmeyip her boku bildiklerini sanmaları ve çekilmez ergen tribi.

  • kimlanbu  (19.09.14 13:51:44)
kendilerinden yetişkin davranışı beklenirken aynı zamanda yetişkin haklarından da mahrum bırakılmaları. Diğer bir değişle çocuklukla yetişkinlik arasındaki sıkışıp kalmışlık.

  • psmstc  (19.09.14 13:53:48)
karşı cins ilişkileri, madde kullanımı, fiziksel ve duygusal değişimler ve bunlarla başa çıkarken yaşadıkları güçlükler

  • le fate ignoranti  (19.09.14 13:54:17)
Enerjileri var paraları yok
Zamanları var paraları yok
İdealleri var paraları yok
  • arandur  (19.09.14 13:54:37)
yaşından büyük konulara burnunu sokmaları, hem de bir sik bilmeden.

  • geberix  (19.09.14 13:55:13)
Çevrelerinin tahammülsüz yetişkinlerle kuşatılmış olması.

  • sadegazoz  (19.09.14 13:57:10)
hormonlar, sinir ağlarının aşırı hızlı gelişimi, yetişkin vücuduna sahip olunca yetişkin olarak kabul edilme isteği ve bunun sonucunda kendini kanıtlamak için çok bilmişlik.

  • r_u_h  (19.09.14 14:19:20)
Inat, laftan anlamazlik. Bunlar yeter zaten, digerleri onemli degil.

  • delifaruk  (19.09.14 15:26:11)
bi sevişseler rahatlıcaklar.

  • prompter  (19.09.14 16:32:55)