Galatasaray Lisesi vs İstanbul Erkek lisesi

Arkadaşlar ikisi arasında kararsız bir öğrencim var sayısal yetenekleri fazla ben İstanbul Erkek diyorum mezun arkadaşlar bir destek çıkıverin malum çok büyük bir karar...

ben galatasaray diyorum ama neden desen bir şey diyemem. annen mi baban mı gibi bir şey.

  • a darkness coming  (08.07.14 10:40:03)
Tabiki Galatasaray.

  • joe dalton  (08.07.14 10:41:01)
Gsl. Daha köklü daha büyük ekol daha iyi yerde.

  • sen git ben geliyorum  (08.07.14 10:41:18)
galatasaray abi her türlü.

  • hermann karl hesse  (08.07.14 10:42:17)
Almanca mı Fransızca mı? Yapmak istediğin meslek ne ileride? Bu meslek için hangi dil sana daha çok yardımcı olur?

Ör: mühendis olacaksan, otomotiv sektörüne gireceksen Almanca, ne bileyim hukuk okuyacaksan, Fransızca.
  • pandispanya  (08.07.14 10:46:48 ~ 10:48:09)
ileride ne yapmak istediğine göre değişir, ama zeka olarak sayısal ağırlıklı ise istanbul erkek'i seçmeli.

  • md hus  (08.07.14 10:48:07)
istanbul erkek.

  • enkolaykullaniciadi  (08.07.14 10:50:10)
istanbul erkek

  • chemical dependency  (08.07.14 10:52:43)
isim olarak imaj olarak gsl öndedir ama alacağı sayısal ağırlıklı eğitimle istanbul erkek.
mühendisim, iş hayatında epey iel'liyle karşılaştım ve birbirimizi kollarız da. gsl mezunu 1 veya 2 kişiyle karşılaşmışımdır maksimum.
iş hayatında da almanca fransızca'dan epey geçerli bir dil, o yönde katkısı olur. yurtdışına gitmek istiyorsa da almanya'da inanılmaz teknik üniversiteler var. he tabi ki gsl kötü anlamına gelmez bu, oradan da çok iyi noktalara gelebilir.
çocuk bu iki okula da girebiliyorsa hayatı kurtulmuş zaten. hangisini seçerse başarılar diliyorum.
  • sleth  (08.07.14 10:56:07)
Galatasaraylilar cemiyetten yiyor. Kendi akranim tanidiklarimin yuzde 80i vasat insanlar. Misal kitap okuma aliskanligi olmayan gsl lisesi mezunu olsa nolur?
Ama yurtdisi universite egitimi icin ve ic sinav muhabbeti icin gidilebilir.
Ielliler saglam egitim aliyor. Onlardan da birkac vasat tanidim ama genelde daha zeki insanlardi.
  • ay nov kung fu  (08.07.14 11:01:12)
içine hangisi siniyorsa onu seçsin, bu iki okul arasında bir yanlış, bir doğru karar yok.
kendimce: sayısal yeteneğinin yüksek olması alman ekolüne biraz daha sıcak bakmamı sağlıyor. istemesi durumunda özellikle teknik alanlarda almanya'da sağlam bir lisans eğitimi alabilmesi açısından abitur diploması, yani istanbul erkek lisesi arkadaşa çok kapı açar.
ama böyle bir şey söylemek için daha çok erken, henüz daha da şekillenecek, öğrenecek, değer hiyerarşisi oluşturacak bir genç beyin var karşımızda. belki öss'nin (gerçi lys oldu di mi lan) amına koyar, belki sat'ye girer amerika'da okur, kimbilir.
  • inscrutable  (08.07.14 11:01:33 ~ 11:02:07)
Sayısal yetenekleri iyi diye İEL'e yönlendirmek bence mantıklı değil. Daha sınavdan yeni çıkmış ilköğretim mezunu bir insan. Görüşleri değişir, başka alanlara ilgisini keşfeder vs vs.

  • Şahin  (08.07.14 11:06:37)
her ikisi de universite gibi okul.

iel i tercih ederdim. ama gs ye de bos degilim
  • exlibris  (08.07.14 11:10:31)
almanca, mühendislik falan mı, o zaman direkt iel.
Ha yok sözelcilik, entellik, fransızca falansa direkt galatasaray.

Ben İEL'de okurdum mesela hiç düşünmeden.
  • roket adam  (08.07.14 11:13:47)
Istanbul erkek.

  • yine ve yine  (08.07.14 11:25:08)
iel öneririm. gsl ye göre analitik zekası yüksek daha fazla insan bir aradadır. Ayriyeten okuldan atılmak daha zordur ve yatılı olacaksa yatakhane kültürü daha güzeldir(ikisinin de kıymetini ilerde anlar).

  • yakuza123  (08.07.14 11:43:44)
ilk bakışta gsl gibi duruyor ama iel boru değil. yamuluyorsam düzeltin lakin üniversite başarı ortalaması en yüksek okul iel diye biliyorum. bu vesileyle zamanında iel yerine kabataşa giden kafama da köpekler işesin ayrıca :(

  • kuul  (08.07.14 13:11:30)
iel.

  • ayk  (08.07.14 13:30:47)
iel mezunu oldugum icin gsl hakkinda fazla bilgim yok ama hangisini secerse secsin yanlis yapmis olacagini düsünmüyorum.

genel olarak arkadaslarin dedigine katilsam da, bizim okuldan cikan sözel/esit agirlikci kadar eminim gsl'den de sayisalci mezun olmustur.

ikisi de cok iyi okullar neticesinde. iel hakkinda sormak istedikleriniz varsa cevap vermeye calisirim.

simdiden hayirli olsun ögrencinize.
  • ben de  (08.07.14 13:42:14)
sevgilimin kız kardeşi halen iel'de okuyor. hayatının en harika zamanlarını geçiriyor anladığım kadarıyla ve mezun olduğunda türkiyenin üni. sınavına girmek zorunda değil, almanyadan mezunmuş gibi bir alman üni.sinde okuma hakkı var. bişey deniyor ona ama unuttum. ayrıca kişinin fikri değişir de mühendislikle hukuk arasında bir karara genelde varılmış olur belirli döneme kadar.

  • shubulubapshubaptishaluva  (08.07.14 13:47:27)
arkadaşlar ilginiz ve fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum... öğrencime hepsini aktaracağım her şey için çok sağolun

  • alpicann  (09.07.14 01:34:40)