İsminizi seviyor musunuz?

Fazla duyulmamış bir isminiz mi var? Yoksa klasik isimlerden mi?

Değiştirmek ister miydiniz?

umrumda değil. nötrüm yani.

  • paulie walnuts  (05.06.14 17:31:46)
çok rastlanan bir ismim var,seviyorum ismimi.

  • rock n roll  (05.06.14 17:32:24)
fazla duyulmamış bir ismim var, ama sesli iletişimde daha klasik birkaç isimle karıştırılabiliyor, dolayısıyla genelde yazılı iletişime de hatalı şekilde yansıdığı oluyor... : )
ancak hayır, değiştirmek istemezdim.

  • inscrutable  (05.06.14 17:32:42)
nadir bulunan bi ismim var. seviyorum ismimi.

  • justinho26  (05.06.14 17:33:37)
ben sevmiyorum ya. çok klasik. iki ismim var bir de, liseden beri sadece ilki kullanılıyor. ikincisini kah birleşik yazıyorlar kah ayrı yazıyorlar, her yerde sıkıntı. ilkini beğenmesem hani kullanabileceğim bir ikinci isim de değil, ilkine ekleme gibi. ilk ismim dondurma, ikincisi soslu fıstık gibi düşün. ilki yoksa ikincisi de anlamsız oluyo insanlar için.

bi derdim yok aslıdna ismimle. yabancılar için telaffuzu kolay, ne bileyim klasik olsa da çirkin değil, hem çocuğa hem dedeye gider ama çok klasik işte yav. UNKNOWN ARTIST gibi hissediyorum kendimi, hiçbi özelliğim yok. soyadımı ailemden bağımsız olarak çok seviyorum ama, halbuki onun da hiç karizması yoktur.
  • pescador  (05.06.14 17:35:03 ~ 17:36:00)
can
cok guzel, vucuduma falan da uyuyo.

  • hjarteblod  (05.06.14 17:35:23)
çok rastlanan bir ismim var, daha orjinal bir şey olsun isterdim.

  • alaimisema  (05.06.14 17:35:39)
Nickte durduğu gibi adım caner. Sıkıntı yok benim için. Ne Ahmet, Mehmet gibi çok sık ne de berker, çınar gibi çok az var.

Sadece şu evlendirme programında "caner ve tülin" olduğu zaman dalga konusuydum. "Tülin nerde caneeeer" diyen amcalardan geçilmiyordu. Sonrasında şu it caner kafada bardak kırınca bardak şakaları boy gösterdi.

Zannediyorum ki birisinin ismini sevip sevmemesi o isime sahip diğer insanlarla da ilişkili :)
  • canercuxy  (05.06.14 17:35:41)
baya baya nadir bulunan bi ismi var. telefonda genelde bi kaç kere tekrarlamama rağmen yanlış anlaşılıyor, bunun haricinde sevdiğimi söyleyebilirim.

  • yilki ati  (05.06.14 17:38:44)
orijinal bir ismim yok, "aaa anlamı ne?" diye sorulmaz. düz çünkü. ama çok da rastlanan bir şey değil ama az da rastlanan bir şey değil. memnun muyum dersen, kişiliğim onunla tanımlanmış, o yüzden memnun olmak zorundayım. çok düşündüm daha güzel bir ismim olur muydu diye, ama o zaman ben olmazdım. o yüzden bulamadım daha ilgimi çeken bir isim :)

  • pokerface  (05.06.14 17:38:51)
severim ismimi değiştirmek istemem

  • basond  (05.06.14 17:39:42)
benimki de nadir isimlerden. memnunum.

  • mattiadestro  (05.06.14 17:40:01)
seviyorum. cok nadir rastlanan bir ismim var.

istemezdim.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (05.06.14 17:40:47)
sirf miras ugruna konmus bir isim.
turkiyede ki en cok kullanilan 3 erkek isminden biridir belki.

  • kutsalbok  (05.06.14 17:41:32)
www.ismididikle.com bi didikleyin. duyulmamış bir ismim yok. seviyorum ismimi, değiştirmeyi düşünmedim hiç.

  • ekmek arası  (05.06.14 17:43:08)
klasik değil ama çok orijinal de değil. adımı seviyorum kendime başka bir ismi bu kadar yakıştıramam doğrusu.

  • kuzey li  (05.06.14 17:43:31)
üç ismim var. bir de soyisim.

memnunum isimlerimden. üçünden de.

ilki dedemin ismi. eski isimlerden. ilkokuldayken arkadaşlarım o ismimi söyleyince dalga geçtiklerini sanırdım.

orta ismim, ki genelde onu kullanırım alışkanlık olarak, melih, nötr olduğum bir isim. rahatsızlık duymadım.

üçüncü isim tahmin edilebilir, genelde diğer isimlerin yanına koyulan tarzdan. zaman zaman onu kullandığım da oluyor.

18 yaşımı bekledim sürekli isimlerimi sildirmek için. aileme çok kızardım. sonrasında aksine üç isimli olmak fikrini sevdim. isimlerin biri modern biri geleneksel biri ise her çağa uygun modda olduğu için seç beğen al modundayım. ayrıca akılda kalıcı oluyor ve birileriyle tanışırken sempatik oluyor. ismimi söylemekle muhabbete başladığım çok kişi oldu (selam ben bora deyince gerisi gelir zaten'e döndü bu cümlem. ama aynen öyle durumlarla karşılaştım bir çok kez)
  • dahinnotha  (05.06.14 17:44:15)
ismim her 120 kisiden birinde, soyadim ise her 1500 kisiden birinde, göbek adim her 2000 kisiden birinde.

sonra wiillii niye mail alamiyor? ayni isim göbek adi ve soyadda sair var alan adlari vs bile alinmis. severim ben de niye herkes seviyor?
  • wiillii  (05.06.14 17:45:02)
@ekmek arasi benimkini bulamadi. yokmus veritabaninda ama sadece 30bin kisi varmis veritabaninda normal bulamamasi bence.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (05.06.14 17:47:47)
sevmiyorum.
klasik sayılmaz.
değiştirmek istemem.
  • icemint  (05.06.14 17:54:39)
Klasik denemez ama bir aralar bayagi moda olmustu. Populer sayilir ama yine de seviyorum. Degistirmek istemezdim.

  • 1a2b3c4d  (05.06.14 18:00:24)
biraz tiki kız adı olsa da seviyorum evet.

  • mellifica  (05.06.14 18:01:19)
sevmiyorum
ama yeni tanıştıgım ınsanlara soyledıgım zaaman "ne guzel ısmın varmıs" dıyolar
sevmeye basladım.
eskııden degıstırmeyı dusunuyodum artık duusunmuyorum.
  • en_birinci  (05.06.14 18:04:12 ~ 18:04:29)
@babamasoliimbananickaldirsin 30bin isim de az değil aslında ama senin ismin baya duyulmamış bişey heralde :)

  • ekmek arası  (05.06.14 18:05:46)
çok da rastlanmayan bir ismim var. seviyorum ismimi.
zamanında "ramazan" konacakmış da, abim araya girip dönemin gs'li bir futbolcusunun isminden koymuş. iyiki de öyle yapmış

  • lesmiserables  (05.06.14 18:05:54)
Popüler kız isimlerinden.
Seviyorum.

  • Lim5  (05.06.14 18:06:18)
(bkz: isim.avi)
evet, ama çok kolay hatırlanan bir isim, herkes benim ismimi (soyadımla birlikte) hatırlarken, ben kimsenin ismini hatırlamıyorum, ayıp oluyor.

  • yalnux  (05.06.14 18:09:07)
Gizem benim adim, memnun oldum :> eh isim iste

  • Idonthaveausername  (05.06.14 18:12:36)
Nickim ismim benim. Babalar gününde doğduğum için konmuş.

  • armagan  (05.06.14 18:14:20)
klasik. çok seviyorum. kızım olursa onun da adı benim ismim olacak hatta.

  • benoyledemekistemedim  (05.06.14 18:15:56)
ortalama bir isme benzeyen (tek bir harf farklı) çok nadir bir ismim var. bu yüzden hep yanlış anlaşılıyor. hatta uzun bir dönem uğraşmaya üşenip diğer ismi söylediğim bile oldu. beni o isimle tanıyanlar var :) bu yüzden güzel isim olsa da ismimi sevmiyorum, sorun yaratıyor çünkü.

  • kül  (05.06.14 18:17:22)
bu konuyu hic dusunmemisim. demek ki rahatsiz etmemis beni ismim. degistirmezdim herhalde. ilk ismime sahip insanlarla tanistim, ama ikinci ismime sahip birisiyle hic karsilasmadim. bir de ilkiyle birlestirince enteresan bir emir cumlesi kurulabiliyor. ailemle dalga gecerdim ne sapik insanlarmissiniz, nasil bir mesaj yuklemissiniz ismime diye.

  • John Finn  (05.06.14 18:18:20)
daha adaşıma rastlamadım sana öyle söyleyeyim.

  • Golgi  (05.06.14 18:23:04)
İsmin klasık isimlerden değil hatta doğduğum dönemde oldukça nadirdi, 90 ortalarında bir artış gösterdi, şimdi yine aşağıya giden bir popülerliği var.(edit: binde 0,03'müş benimkinin yaygınlık oranı)

Çok seviyorum, değiştirmesi asla düşünmem.

Bu arada kardeşimin isminden de başka kimsede yok diye biliyorum.
  • kaymaktutmayansicaksut  (05.06.14 18:24:19 ~ 19:46:24)
1990-2000 yılları arasında zengin kesim arasında çok moda olmuş bir ismim var. hiç fakir bi adaşıma rastlamadım. bi orta direk ben varım sanırım. sözlükte adımı arattığımda da diğer insanların ismimle lgili görüşünün de böyle olduğunu gördüm. ona rağmen seviyorum ismimi. kulağa çok kibar geliyor. bi ara anlamı yok yeaa ne biçim isim hüff demiştim de sonra farkettim ki batı avrupadan devşirilmiş bir isimmiş. öyle kabullendim ben de.

  • duydukduymadıkdemeyin  (05.06.14 18:40:55)
91 dogumlu her 10 turk gencinin 5ine konulan cinsten bi ismim var. evet ismimden nefret ediyorum.

  • camiroquay  (05.06.14 18:44:13)
duyulmamış bir ismim var.. öyle ki tanıştığım kimsenin daha önce bu isimle tanıdığı biri olmamış.. çok severim..

  • chatrefhill  (05.06.14 18:46:47)
severim aslında ama ülkücü adı gibi adım var. ben ne kadar marjinal, komüniist ateiiist teröriiiiist bir insan da olsam bağırıyor adım "benim anam babam milliyetçi" diye. :/

ama isim soyisim uymumumun hastasıyım, seviyorum, değiştirmek istemem.
  • mutevazi  (05.06.14 18:50:27)
klasik isimlerden biri ismim. ama severim değiştirmek istemem.

  • uzunuzunilgi  (05.06.14 18:51:02)
türkiye'de 10,952 tane benim ismimden varmış o ismini didikle sitesi öyle diyor. ismim bana pek bir şey ifade etmiyor ama çok insan ne güzel ismin var der niyeyse dediğim gibi bana bir olayı yok gibi geliyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.06.14 18:52:13 ~ 18:52:53)
duyulmuş olması önemli değil de ismimi babamın koymuş olması dolayısyla sevmiyorum. babamı da sevmem zaten.

  • sirt kasiyici  (05.06.14 18:57:09)
68,846 tane benim ismimden varmış. epey varmış ama benim iki ismim var ve benim ismime sahip tanıdığım/arkadaşım/akrabam yok. memnunum da isimlerimden. değiştirmem sanırım bu saatten sonra.

  • kırmızıkaşekaban  (05.06.14 19:14:36)
80-90'larda doğanlar için popüler isimlerinden, memnunum gayet. Soyadım da Türkiye'de en çok bulunanlardan, epey ortalama oldukları için memnunum.

  • loralynn  (05.06.14 19:18:34)
duyulmamış bir adım yok ama ben seviyorum çok kısa ve soyadımla fazlasıyla uyumlu.

  • legolasin son oku  (05.06.14 19:34:40)
ismim klasik değil ama bilinen normal bi isim işte.
ne seviyorum ne sevmiyorum.
ad-soyad uyumum güzel.
değiştirmezdim herhalde, kalsın napak.
  • lily briscoe  (05.06.14 19:41:03 ~ 19:42:04)
yaygınlık oranı binde 3.7 ymiş.

  • indescribable  (05.06.14 19:43:03)
Kesinlikle degistirmem.hatta kizim olsa onada koyardim ismimi.

  • brnbrs  (05.06.14 20:22:50)
Ad ve Soyad kombinasyonum kesinlikle eşsiz ve mükemmel uyumlu. Üstelik her iki adım da çok anlamlı. Daha iyi olamazdı. Evlatlarımınki benimki kadar iyi olamayacak.

  • yirmisantim  (05.06.14 20:41:19)
kim ne demek isterse onu desin bence bize. ismim fena degil, ama isittigimde yadirgiyorum: "aaa! benim isimim bu... haaa! tabii, ya... oyle..."

  • o da olur  (05.06.14 20:42:29)
bilinen ama çok kızda karşılaşmadığım bir adım var. seviyorum da.

  • kirazıseviyorum  (05.06.14 20:44:37)
Hastasıyım.

  • battal gemalmaz  (05.06.14 20:45:04)
ilk ismim muhtemelen dünyada tek. 2. ismim eh işte, severim.

  • blossom  (05.06.14 20:52:08)
basligi altinda 100'e yakin entry var.

bir de bu isimli insanlar genelde zeki ve firlama olur derler :D

bir de yayginlik orani binde 3.5 civariymis. turkiye'de her 300 kisiden birinde bu isim varmis.

hayatta degistirmek istemem, hastasiyim.
  • osuruklu  (05.06.14 21:02:25 ~ 21:04:51)