Superonline fiber hız yavaşlığı.

Yeni bağlattık, hız testlerinde maşallah 50 mb görüyoruz ama bir dizi dolmuyor, sayfalarda dolaşırken hız yerlerde. Torrent de 1 mb/sn görene kadar göbeği çatlıyor, ne yapabiliriz? Arıyorum buna diyecek sözümüz yok hız testinde hızınız çok iyi diyorlar. :((

1-2 gündür bende de fark edilir düşme ver. genel bi sıkıntı olabilir

  • icim urperiyor  (17.05.14 18:35:32 ~ 18:35:40)
bir de, belki bilgi eksiği de vardır yanıltıcı olmasın. hız testinde gördüğünüz 50 mbit olan bağlantının torrent'teki karşılığı 5 mb olur. 50 mb/sn download hızı beklemeyin.

  • reavelyn  (17.05.14 18:50:19)
baglandıgınız serverlar yavaştır..
youtube da yada daılymoıtıon da bir vidfe seyretmeyı deneyın..

  • jamswety  (17.05.14 19:00:48)
@reavelyn yok öyle birşey. Ben hız testinde 8mbit görüp sonra torrentte 9-10 mbit ile çektiğim çok oldu.

Asıl soruya gelince. @jamswety +1 Server ile alakalı bir durum. Ben dizi izlerken alternatif seçeneklere bakınca kimi çok yavaş kimi hızlı.örneğin şu "zalim bir diktatör" reklamını yayımlayan Rus serverlar yavaş ama vk falan erik gibi kütür kütür.
  • canercuxy  (17.05.14 19:09:25)
@canercuxy dediğin şey bana da oldu, ama ben ondan bahsetmiyorum. dalgalanma olur tabii. ama ekaterina 50 mb bekliyorsa mantıklı oluyor dediğim şey.

  • reavelyn  (17.05.14 19:54:35)
Tabii ki 50 beklemiyorum ama en fazla 700kb -1 mb arası görebilmek de mantikli değil arzu ettiğim rakam 5 mb :)

  • ekaterina  (17.05.14 22:38:12)