mat 1 için biri elimden tutsun(ders çalıştırma değil tabi)

salak birisi değilim, hatta zekiyim de yani normal insan gibi, araştırırım ederim falan filan normal bir vatandaşım yani.

şimdi bu mat 2 ye hiç girmiyorum mat 1 den devam edeceğim...

sözel derslerim hep iyidir ezberdir genel kültür vs..

bu arada olay kpss b grubu için.
mat 1 gerekiyor orada ve ben hiç anlamıyorum lan :(

mesela istatistik dersinde de sayısal var, sayısal yöntemlerde de var ama onları yapıyorum, tabi ki onların profesörü değilim ama standart soruları vs yapıyorum, yani sayılarla tamamen uzak birisi değilim ama mat 1 im bir gerizekalı kadar kötüdür...

abi ben yıllardır dershaneye oraya buraya gittim ama mesela lan şu çarpanlarına ayırmada denklemerde o mantığı bir kavrayamadım ya, aslında zor da değil ki, ama yok mesela ortak parantez çarpan falan ben bunu nasıl anlayacağım? bunun hocalarla da alakası yok ki...

ince bir nokta var bir eşik var, o eşiği geçsem belki pratiğe dökeceğim şu matematiği, ama yok... bir yol gösterin bildiğiniz bir video ders anlatım vs neyse her şey olur kitap mitap ama işin o ince kısmını anlatsın,

anladınız mı :(

Anladım. Hesapta iyisiniz ancak basit ilişkileri kurmakta sorun çekiyorsunuz.
Çünkü örneğin integral vesaire tarzı şeyler hakikaten hesaplaması ve görülmesi zordur fakat mat-1 kısmı hatırladığım kadarıyla daha çok ilişki kurmaya ilişkin bir durumdu. Bunun öncelikli olarak en önemli sebebi çok büyük ihtimalle kafanız matematiğe basmasına rağmen size ilkokul ve ortaokulda matematik temeliniz iyi verememişlerdir. Diğer bir sebebi ilişki kurma hususunda zayıf olabilirsiniz.

Bunun için, bu konuda sık örnek çözmeniz gerekmektedir diye düşünmekteyim.
  • sanal hayvan  (19.04.14 01:34:25)
lokasyon bilgisi vereydin, yüz yüze yardım etmek isteyenler olabilir.

ankara da isen yardımcı olurum.
  • grimer  (19.04.14 02:11:48)
Tümay yayınlarınin matematik kitabı var 1-7 diye gider. O kitaplarin konusuna göre kötü olduklarini edin ve bitir. Belli bi eşiği asacagina eminim

  • hosein  (19.04.14 09:41:09)
bazı meseleleri bizzat canlı anlatarak halletmek çok kolay. aynı şeyi yazarak yapmaya çalışınca o kadar da kolay olmuyor. ben de matematikçiyim kendi çapımda. istanbuldayım. eğer isterseniz yardım etmeye çalışırım. duyuru cevaplarını ara sıra geç kontrol ediyorum ola ki mesaj gönderirsiniz de geç görürsem kusuruma bakmayın :)

  • kuul  (19.04.14 15:44:38)