Ekşi Duyuru Projeleri mi yapsak ne?

yahu elimizdeki iş gücünü ve diğer kaynakları daha organize ve bir amaç (yada amaçlar bütünü) için kullansak fena olmaz mı?

mesela bak, ilk aklıma gelenler;

- uzmanlık isteyen bölümler için, yardımcı olabilecek uzmanlar veritabanı (mesela hukuk, doktor vs, dışarıya kapalı olabilir)

- spesifik konularda sorulan soru ve cevapları derleyip arşiv listesi yapmak

- duyuruda en sık sorulan sorular (istatistiksel sıra ile değil, gözleme dayalı) ve cevapları listesi yapsak

- bir de yazarların kendi aralarındaki iletişimini (isteyen yazarlara tabiki) artırıcı şeyler olabilir

kısaca birbirini kollayan, yardım eden, organize ve çıkar amaçsız bir topluluk/ahali* oluşturmak sizce nasıl fikir olur?

not: üstteki maddeler sonsuz sayıda genişletilebilir ve düzenlenebilir

edit akbayram: üstte şuanda duyuru, lütfen düşüncelerinizi belirtmekten çekinmeyiniz. ayrıca modlara da teşekkür ediyorum.

Örgütleniyor muyuz?

Yaşasın EKŞİDP/C
  • raskolnikov2  (07.01.14 00:05:47)
önce şu intihar teşebbüsünde bulunanları engellemeye yönelik bişeyler yapılsın, bu ne arkadaşlar? düzgün insanlar azaldıkça ortaya güzel bişey çıkmaz burdan...

  • loveinaflipbook  (07.01.14 00:07:00)
mantıklı.
edit: madem uzmanlıklarımızı yazıyoruz:

video kurgu, tanıtım filmi, jenerik vs. yaparım.
video ve fotoğraf çekimi de yaparım makinemle.
  • y e k  (07.01.14 00:10:22 ~ 08.01.14 09:08:12)
Mantıklı insanlar buraya rahatlamaya geliyor eğer gönüllü bir uzman ekip yaratılırsa herkes için kazan kazan durumu olur

ilk öneri için uzmanlık alanı ekleyeyim ;
Avrupa Birliği , lojistik , Uluslararası diğer örgütler , Diplomasi ( alt başlıkları dahil ) , siyasi sistemler , ülkeler (sorunları dahil) ve enerji ile insanlığın temel kaynakları(bütün enerji kaynakları ,ihtiyaçlar ve sorunlar dahil)

Hobi olarak da bir uzmanlık alanı yaratılabilir aslında
  • colorwithnotexist  (07.01.14 00:13:06 ~ 00:19:03)
modlarda iş bitecek bence. hatta bunu üste sabitleyip biraz beyin fırtınası yapabiliriz, ortaya baktık güzel şeyler çıkıyor, o zaman e hadi başlayalım deriz

  • we miss freddie mercury  (07.01.14 00:14:13)
Şükela bir fikir, yanlız kim uğraşacak. Düşündüm de...

  • zbrs  (07.01.14 00:21:04)
bence o nickin sonunda duran ''es'' in kaldırılması en büyük projelerden olur.

yıllarca duyurunun ekmeğini yedim ama hala o ''i'' yi görünce sinir oluyorum... burada büyüdüm len ben! :(
  • Thunderbirds  (07.01.14 00:22:47)
modlar ne der bu işte? biraz tepede tartışsak mı ha?

  • we miss freddie mercury  (07.01.14 00:32:57)
özellikle ilk iki madde çok çok iyi olur.

  • halitkin  (07.01.14 00:36:34)
ekşi duyuru veteriner veritabanı da düşünülsün he.

  • groundhog day  (07.01.14 02:02:00)
SÜper fikir, katılırım kendimce.

  • aychovsky  (07.01.14 08:13:11)
yapalim,

basliklari belirleyip arsivi nasil yapacagimizi belirleyelim,

informatik gibi poster-rehber'ler hazirlamaya baslayabiliriz.

madem gonullu insanlar var duyurunun modlari kabul etmezse de kendi imkanlarimizla yapabiliriz/kurabiliriz.. oyle olursa onemli olan ne tip bir board olacagi.
  • idexo  (07.01.14 08:25:59)
ben de nacizane muhasebe, ik ile ilgili bildiğim kadarıyla destek verebilirim.

  • kafa koparan manyak  (07.01.14 11:31:01)
modlar falan yok sanırım hiç okuyanlar, bari olumsuz da olsa bir şeyler yazsalardı

  • we miss freddie mercury  (07.01.14 15:14:48)
abi bana bi kız bulun ne isterseniz yapıcam. ciddiyim.

  • baldur  (07.01.14 15:17:49)
Bende elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim, "tapu ve kadastro" konusunda,taşınmazla ilgili sorunlar da olur.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (07.01.14 15:22:01)
modların bazılarına mesaj attım, bakalım geri dönüş bekliyorum. tek umudum bir şeyler yapılması yoksa bu haliyle burası çok da albenili, insanları yardıma yönlendiren bir yer değil. işlevsellik önemli.

  • we miss freddie mercury  (07.01.14 16:17:40)
Bence de çok iyi bir fikir.

Pek bir uzmanlığım yok ama yardımcı olabileceğim şeyler vardır tabi ki
  • aguilas negras  (07.01.14 16:19:32)
trol faktörünü unutuyorsunuz.

  • vfgerty  (07.01.14 16:20:25)
@vfgerty trollerden arındırılmıs olacak. daha denetimli ve organize bir yer yani amaç

  • we miss freddie mercury  (07.01.14 16:22:41)
her zaman destek vermeye hazırım hatta bölgesel bazda bıle yapabılırız mesela
ANKARA,İSTANBUL,İZMİR vb. tarzında

  • jackies  (07.01.14 16:23:06)
uzmanlıklara ayrılan bölümler olayı çok hoşuma gitti. ben de varım.

  • robin crusoe  (07.01.14 16:25:44)
ilk iki öneri ve ek olarak bölgesel bazda +1
çok iyi olur.

  • uzunuzunilgi  (07.01.14 16:28:14)
ben gönüllü olurum.

  • utkucbkc  (07.01.14 16:33:31)
yds dersleri veren bir ingilizce öğretmeniyim. bu alanda yardımım dokunabilir. hatta yazarak zor olabileceği için bu konuda "tele-yds" bile yapabilirim. oha!

  • letheavendangered  (07.01.14 16:36:12 ~ 16:36:35)
Somut olarak şurdan başlayalım, şunu yapalım diyen var mı.

Duyuru açıp sabitlenmesini mi isteyeceğiz, yoksa siteye 3-5 satır kodla modül mü ekleyeceğiz.
  • zbrs  (07.01.14 16:40:51)
fikir güzel, ama o işler öyle olmuyo be hacı.

  • icim urperiyor  (07.01.14 16:49:18)
Bana finans, ekonomi, vergi, borsa, muhasebe, banka, denetim, petrol, enerji, excel , çeviri tag'lerini ekleyebilirsiniz.

  • [silinmiş]  (07.01.14 16:49:45)
arsiv icin bir sekme olabilir, gonderiler/sorular/duyurular da belli sayida kimse -eklenecek bir arsiv butonuna- tiklarsa arsive gider.

info gibi bir sekme acilip buraya "sik sorulanlar" icin infopicler, posterler, okunmasi/bakilmasi gereken "temel bilgiler" arsivlenebilir.

chat yazarlarin iletisimini guya artiracakti fakat kullanilmiyor galiba. yerel olarak ne olabilir henuz aklima gelmiyor..

gonullu danismanlik edebilecek kimselerin iletisim bilgileri sari sayfalar seklinde duzenlenebilir. bunun da islerligini henuz hayal edemiyorum,

her durumda istismar ve trollere karsi onlem alinsa iyi olur.

ek olarak: gonulluluk iyi guzel, fakat isin icine para girerse bence duzen daha cabuk yozlasacak. o yuzden kumbara fikrine sicak bakmiyorum.
  • idexo  (07.01.14 17:13:49 ~ 17:32:38)
ekşi duyuru birbirini kollayan, yardım eden, organize ve çıkar amaçsız bir topluluk/ahali* zaten.

bunu farklı gruplara ayırmak yerine ekşi duyuru kategorilere ayrılabilir. bu zaten çok konuşuldu daha önce.

ama dediğim diğer proje fikirleri güzel. "ekşi duyuru blog" gibi bişey de derlenebilir belki. ya da yeni bi sekme de yerini alabilir.

compu bişeylerle uğraşıyodu en son. ne oldu bilmiyorum ona.
  • ermanen  (07.01.14 17:38:49)
o değil de bana iş bulun lan!

duyuru, iş arayanlara yardımcı olsa şükela olmaz mı?
  • bu nick tam yirmi alti karakter  (07.01.14 18:29:10)
soru çözme veritabanı da olabilir. derslerle alakalı olan sorulardan bahsediyorum.

  • hohoya  (07.01.14 18:37:24)
İsim isim şu üye bu işlerden fevkalade anlamaktadır falan gibi bir index de olusturabilir. Bazen öyle spesifik şeyler soruyorumki cevabı bırak mesaj atıp o ne diyenler oluyor. Ben de mecburen siliyorum duyuruyu.

  • Solem  (07.01.14 18:51:38)
Eğitim/kariyer planlama ile ilgili fikir grubu oluşturulabilir. -bununla ilgili çok duyuru açılıyor zaten- Mesela benim gibi çevresi çok da geniş olmayan, önünde güzel örnekler olmayan hevesli ve atılgan gençler daha doğru adımlar atmış olur.

  • armagan  (07.01.14 18:59:34)
Ayrimcilik degil de hepimiz kendimizi tagleyebilsek guzel olur. Mesela yazar arama motorunda taglere gore arama olsun, ben oraya z yazdiysam, z ile ilgili sorunu olan adam oraya tagi yazarak beni gorsun. Bu taglerinde modlar belirlesin yani seks, am vb gibi amacinin disina cikab tagler troller tarafindan kullanilmasin diye.

Bir de burasi bi temizlense guzel olur. Troller ucsun, sorusunu yanlis baslikta acan ucurulsun, mesela gonul isleri gozuksun diye soru seklinde acanlar direkt ucurulsun.
  • kegums  (07.01.14 19:01:27)
1. bu iş için gönüllü çalışabilirim. ( çok vakit ayrıyorum buraya, siteye hakim olduğumu düşünüyorum)

2. buradan çizim konusunda yardım isteyen bir çok kişiye çizim yaptım/ yardım ettim.

böyle bir yardımlaşmanın yürütücülüğünü yapabilir/ çizim konusunda destek isteyenler için bir çizim bilenlerle birlikte yardım edebiliriz diye düşündüm.

aynı şekilde çok sık karşılaşıyorum matematik soruları çözümleri konusuna. bu alanda da çalışma yapabilirim ben.

duyuru <3
  • disardayim  (07.01.14 19:07:53 ~ 19:08:56)
Yani bir bakıma stackXYZ (xyz yerine overflow, exchange falan koyun) gibi olsun deniyor ? Soruların yanında üyelerin de etiketi olacak.

Ben varım bilgisayar, linux bunlar konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım en kötü beraber öğreniriz.
  • rastocasdelay  (07.01.14 19:39:10)
merhaba, fikir çok hoş.
ben şöyle bişey demişim/düşünmüşüm bir süre önce, eğer 4. madde ile harmanlar ve bunu duyuuru bazında düşünürsek güzel bişeyler çıkabilir, tabi dahil olanların çabası ve vakti gerekiyor illa ki.

bahsettiğim şey şu:

www.eksiduyuru.com

"böyle bişey yapsak: "dayanışma ağı"
selamlar;
bunu veya benzerini yapan(lar) var mı bilemiyorum:

internet üzerinde veya başka bir şekilde interaktif bir veritabanı oluşturduk diyelim, ve kullanıcıları var veritabanının kendi bilgilerini istedikleri miktarda veren, feysbuk minvalinde. yalnız merkeziyetçi veya kurumsal bir yapı olmayacak.

birisi profilinde diyor ki:
- ben istanbulda yaşıyorum, aç açıkta kalan, yolda kalana, yolcuya kapım her zaman açık, evim müsait, otele falan gitmeyin bende kalın.
bir diğeri:
- ben bilecikte yaşıyorum, x y z derslerinden A seviyede ders verebilirim.
- ingilizce biliyorum haftada 2 saatimi ayırıp isteyene öğretebilirim.
vb. vb.

ama bunların temel şartı herhangi maddi bir karşılık talep edilmeyecek olması veya bunun sembolik düzeyde kalacak olması.

oluru var mıdır? varsa nasıl olur, fikirlerinizi alabilir miyim?"
  • dafaiss  (07.01.14 19:54:06)
varım diyorum

  • jimjim  (07.01.14 19:55:44)
elimden geldiğince tabiki varım.süper olur hatta.

  • justinho26  (07.01.14 20:38:34)
matematikçiyim destek olmaya hazırım.

  • rodeocu  (07.01.14 20:49:00)
bence de cok iyi bir fikir, ben de bir avukat olarak hukuki konularda yardimci olmak isterim.

(bkz: avukat olduğunu söylemezse ölecek hastalığı)
  • imla kilavuzu  (07.01.14 21:06:40)
teknik konularda ben de destek olmak isterim.

güzel fikir.
  • va  (07.01.14 21:13:56)
arkadaslar yarın 9 da sınavım var, yarın öğlen-akşam gibi tepedeki sabitlenen duyurumu editlemeyi ve detaylı şekilde duyurunun işlevi konusundaki sıkıntılarımızı ve önerilerimizi topluca yazmak istiyorum. burada önemli olan duyurunun üstte kalmaya devam etmesi ve modların (computemaster ve diğerlerinin) - yaparız abi bir şeyler ya - gibi bir söylemde bulunması güzel olur. bunun sonucunda kafaları biraz daha ısıtır, aklımıza daha güzel şeyler gelir hem.

  • we miss freddie mercury  (07.01.14 21:17:13 ~ 21:17:58)
Avukatlık doktorluk vb. Konular dışında ki uardımcı olabileceğim tüm konularda yardıma hazırım bende.

  • Sskywalkeremre  (07.01.14 21:24:32)
yukarıda bir arkadaş demiş, insanlar birbirine ucuza-bedavaya yardım edebilir(ev, ders, ulaşım vs.), başka bir arkadaş da demiş ki internet üzerinde bir kütüphane yapılabilir diye. Aklıma gelenler şunlar;

-Kütüphane fikri çok güzel ama yayın hakkı cart curt ordan bişeyler girmesin ? ya da ben mi yanlış anladım ders kitabı falan koymayacak mıyız ?

-Diğer muhabbetler(barınma, ders vs.) için karma gibi bir sistem olabilir aslında, trolleri engellemek için(bir oranın altına indiğinde daha fazla istekte bulunamaz[ya da bu çok sert oldu destek vereceğe uyarı da verilebilir bu troll olabilir diye]). Sistem bir bakıma bir kaç sitenin(couchsurfing, blablacar) birleşimi gibi gözüktü yalnız şu an tekrar baktığımda.
  • rastocasdelay  (07.01.14 21:54:01)
trolleri yakalayıp dövme konusunda birleşebiliriz. :)

ehehe onun dışındaki konularda da yardım hazırım. takipteyim.
  • mea maxima culpa  (07.01.14 22:14:18)
Türkçe-İngilizce-Rusça-Kısmen Fransızca ve Almanca arasında tercümelerde yardımcı olabilirim. Ayrıca Rusya ile alakalı soru/sorunlarda yardımım dokunur.

  • bad boy for life  (07.01.14 22:26:07)
amac dedigin gibiyse, yani cemaate baglamaksa, ben kutum kucuk hissediyorum, size hayirli isler.

ama bunu biraz cevirip stk benzeri bir sey yaparsak, yani resmi ya da degil toplumsal projeler odakli olacaksa, yaz beni. hatta projelerimle gelirim, organizasyonu yuklenirim.

edit: @mea maxima culpa, dogrudan duyuruyu acan kisi ile konusmusum, eksiduyuru aliskanligi iste pardon. cemaat derken gercek anlamina, we miss freddie mercury'nin "birbirini kollayan, yardım eden, organize ve çıkar amaçsız bir topluluk/ahali" tanimina refere ediyorum.

edit2: kelimeye takilmayalim hakikaten. iyi/kotu seklinde bir yargim ya da ithamim yok. sadece boyle bir organizasyonda ortak amac olarak gonlumden birey yerine toplum gecer ona dikkat cektim esasen.
  • f_d  (07.01.14 22:29:33 ~ 08.01.14 00:34:34)
Acıkögretim ve örgün öğrencilerine hukuk,muhasebe,vergi,iktisat dersleri anlatabilirim onun dışında bir sözlükçü olarak elimden bi bu birde sosyal projelere yardım dışında elimden bişey gelmez,genel bir kanıya tam yoğunlaşsak aslında süper olur

  • smokee  (07.01.14 22:40:45)
kim kiminle ne konuşuyor, kime cevap veriyor, cemaat lafı ne?

  • mea maxima culpa  (07.01.14 22:45:40)
elimden geleni yaparım.

  • basond  (07.01.14 23:03:23)
yurt dışından bir şey getirmek isteyene, (dünyanın her yerinden ) pasaport falan kaydında(genelde), ingilizce çeviride ve ekonomi ile ilgili konularda benim yardımım dokunabilir

  • maltalı  (07.01.14 23:09:05)
Herkes kendi tagını yazıyor ama bunun içim bir süzgeç yok. bu duyuruya gelip CTRL+F yapılsa bile nokta atışı ile ilgili kişiye ulaşılıyor.

- Profillere aramalarda çıkacak şekilde, filtre yapabilecek düzeyde ilgili olduğu alanlar, uzmanlık alanları, şehir, sunabileceği imkanlar şeklinde bir düzenleme yapılabilir.

İnternetin her türlü karanlık dünyası ve ormancılıkla ilgili kişilere yaz panpa.
  • zbrs  (07.01.14 23:23:58 ~ 23:47:42)
Tekstil e beni yazabilirsiniz

F_d cemaate bağlamak derken bunun nesi kötü , eğer yaptığın iş doğruysa nesi kötü bunun cemaati aklamiyorim demek istediğim,

Ben burda dün bir bölge de otel açmak için illa tanıdık mi olması gerekiyor dedim, o tanıdık olsa yada bu konu yardımcı olucak biri olsa sonrasında ben o işi kurup para kazandığım da burda açılan x'e yardım ediyoruz kampanya sina yardım etsem neresi kötü ?
  • kreider  (07.01.14 23:53:41)
@f_d ve @mea maxima; benim ağzımdan cemaat yada ona benzer bir kelime ne buradan ne özelden çıkmadı :) hatta onu kastedici bir şey de söylemedim. bu sanırım f_d nin kendi içerisindeki çıkarımı. çıkarımı refere gösterdiği yer olan benim yazımdaki bölümde, cemaat gibi bir yapılanma* değil, kollektif, çoğulcu, faydalı bir yapı oluşturmaydı.

ekleme: cemaat lafına takılmamak lazım. kavramların içi de boşaldı son yıllarda zaten. konuya odaklanmamız en iyisi.
  • we miss freddie mercury  (07.01.14 23:56:01 ~ 08.01.14 00:02:02)
Öncelikle buraya herkesi almayın. Artık davetiye mi yaparsınız ne yaparsınız bilemem.

İş güç arayanlar olduğu gibi çalışan arayanlar da oluyor. Çalışan arayan öncelikle buradan birini bulmaya çalışsın. İş ilanları yasak diye biliyorum, artık başka şekilde olur.

Bazı illerde gönüllü veya sponsor bağlantılı maaşlı veteriner klinikleri kurulabilir. Bunun yanında "evcil hayvan bakma ustaları" bir şekilde kendi illerinde hayvanseverlere yardımcı olabilir. Bilgi verilebilir, eğitim verilebilir. Şu an daha çok hayvanlara yuva bulma şeklinde oluyor.

Yerlere çöp atmayın artık. Eşşek kadar insanlarsınız.
  • grgn  (08.01.14 00:04:00)
@we miss freddie mercury cemaat gibi iş ve eş bulunuyorsa çok faydalı bir oluşum olur :P çok da adam toplarız.

ben fikri genel olarak beğendim. elimden gelen bir şey olursa katılmak da isterim. özellikle sivil toplum etkinlikleri, hayvanlara yardım gibi konular süper olabilir. birlikten kuvvet doğar. arkadaşların diğer yazdıkları da çok güzel. bir çok insan yararlanabilir.

misal ben de haftada 1-2 saatimi ayırıp ingilizce ya da tarih-edebiyat gibi konularda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardım edebilirim.
  • mea maxima culpa  (08.01.14 00:04:27)
kafanizdakileri toplarlayin benimle iletisime gecin, yazilim olarak neye ihtiyac oldugunu degerlendirip ona gore bir sey yapalim. Tagging falan gelebilir. ben siteyi epeydir tekrardan yazmaya calisiyorum, gorsel olarak %90 aynisi olacak ama yazilim acisindan cok daha genisletilebilir ve guzel bir halde olacak, onunla birlikte voting, tagging tarzi seyler getirmeyi dusunuyorum. benimle iletisim icin compumaster (a) eksiduyuru com

  • compumaster  (08.01.14 00:19:05)
madem bu kadar konusunda uzman var, çeşitli yazılan yazıldığı bir alt site açılabilir?

veya isteyenler bir araya gelerek bi blog kurabilir. topluluk adı altında organize bir şekilde yazılırsa güzel sonuçlar çıkar
  • raskolnikov2  (08.01.14 00:27:34)
varim.

  • crazy frog  (08.01.14 00:38:33)
uzman dediysek hiçbirimiz bir alex değiliz, yanlış anlaşılma olmasın :)

bir toplantı yapılabilir. ya da toplantılar. Türkiye çapında dalga dalga yayılan bir oluşum. breh breh breh!
  • mea maxima culpa  (08.01.14 00:41:27)
duyuru'da son zamanlarda gördüğüm en güzel ve anlamlı başlık bu olabilir. fikir mükemmel. ingilizce konusunda yardım edebilirim falan denmiş. çok iyi olur, çok da güzel olur. seve seve katılırım. yapabileceğim herhangi bir durum olursa da yardımcı olmak isterim.

  • lionel andres  (08.01.14 02:58:50)
akademi kursusunun baskanligini bana verin, saka bi yana, gezi ve doktora gibi konulardaki uzmanliklarimla yardima hazirim.

  • halanne  (08.01.14 03:03:17)
bence uzman belirlemek yerine compumaster'ın dediği gibi tagging üzerinden gidilebilir. herkes için de çok daha kolay gelişir. hem insanlar zamanla yeni uzmanlıklar geliştirdiğinde de takip etmesi kolay olur, sürekli bir liste güncellenmesi gerekmez...

önerim şu: tagging üzerinden duyuruyu açan kişi belli kalıplar içinde tag'lerini eklesin. sonra bu sorulara cevap verenler ve tik alanlar (ya da duruma göre en yüksek voting alanlar) o tag üzerinde yavaş yavaş puan almaya başlarlar. ve bu puanlar üzerinden Tag başına sıralama olur.

mesela ben, IT tagi ile açılmış sorularda çok tag aldıysam, üye bilgileri sayfamda, "uzmanlık alanları" diye bir kısmında IT tagi geçebilir, hyperlink şeklinde de olabilir mesela bu tagler. mesela soru altındaki tagler de hyperlink olursa. IT tag'i ile açılmış bir sorunun altındaki "IT" tagine tıklandığında, o tag için en yüksek puan toplamış -atıyorum- 10 kişi listelenir, "IT konusunda en uzman 10 kişi" gibi bi başlık altında...

sözlükteki hashtaglerin mantığı gibi aynı yani, umarım yeterince açık olabilmişimdir.

ne çok tag demişim, pardon.
  • loveinaflipbook  (08.01.14 07:20:52 ~ 07:22:37)
elimden gelen yardımı yapmaya hazırım.

  • kara olmayan inci  (08.01.14 07:26:00)
alın beni de içeri

  • neferkitty  (08.01.14 08:12:14)
kapalı bir topluluk gibi düşünülürse, işyerleri hakkında değerlendirme yapan bir küme kurulabilir.

  • srht  (08.01.14 08:57:53)
Beni de yazın elimden geldiğince desteklerim.

  • Nocturne  (08.01.14 09:07:05)
güzel fikir. faydalı olur. kamu personeli sorunlarına yardımcı olmaya çalışırım da asıl işim bütçe. özel bütçeli idarelerin bütçe problemlerine pek denk gelmiyorum duyuruda ama olsun. :)

  • jaaaccckkk  (08.01.14 09:08:11)
bu söylenenler kullanıcıların taglenmesiyle büyük oranda çözülebilir gibi. bir de belki her kullanıcının yanında ya da kullanıcıya ait taglerin yanında daha detaylı yardım etmeye gönüllü olduğuna dair küçük bi işaret vs. olabilir. yoksa beni de alın demelik paralel bi ekşi duyuruya gerek yok sanırım di mi?

  • tepedeki psychedelic adam  (08.01.14 09:16:06)
Ekşi duyuru'nun asıl amacının bu olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar burada çok vakit geçiremesem de, genel itibariyle kanım troll varlığının beni en çok burada rahatsız ettiğidir.

Tag'leme çok iyi fikir bence. Bir Quora tandansı yakalanabilirse ne mutlu.

Ar-Ge, proje yönetimi, IT ve elektronik mühendisliği (spesifik olarak sinyal işleme) konularında katkımı yapmak için hazırım.

Ekleme: İngilizce çeviri, redaksiyon ve gönüllülük konularında da katkı sunabilirim.
  • dusunuyorumoyleysevurun  (08.01.14 10:02:12 ~ 10:04:11)
troll'leri de bu tagleme imkanıyla işaretleyebilirsek aslında güzel olabilir. kullanıcı info'sunda not olarak yazabilir "trollümsü" falan gibisinden...

  • loveinaflipbook  (08.01.14 10:09:37)
loveinaflipbook,

troll olduğu açık olan bir kişi aldığı çoklu hesaplarla kendisini aksi yönde tagleyebilir, bu trol kız ise onu destekleyecek bir çok kullanıcı bulabilir.

bunun gibi etkili, hayatından duyuruyu çıkarırsa çok fazla kaybı olacak ve amacı için her yol mübah trollere ne yapmalı?
  • [silinmiş]  (08.01.14 10:29:45 ~ 10:30:22)
Psikolog olarak beni de sayın.

  • jesterdvine  (08.01.14 10:36:29)
@douchebag orada da belki oylama sistemi devreye girebilir. ama senin de dediğin gibi, eğer bir sürü fake hesap ve yandaş desteği olursa, oylama sistemi de hiçbir işe yaramaz o zaman...

  • loveinaflipbook  (08.01.14 10:56:11)
varım.

avukatım. özellikle marka-patent ve tasarımlara ilişkin hukuki konularda yardımcı olabilirim. her ne kadar hukukun diğer alanlarında biraz pratiksiz olsam da, o konularda da yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

onun dışında ankara (özellikle de çankaya ilçesi) ile ilgili sorularınızda yardımcı olmaya çalışırım.
  • starborn  (08.01.14 11:18:37 ~ 09.01.14 14:04:54)
bi ara efsane fikir vardı bununla birleştirilebilir,

prntscr.com

www.eksiduyuru.com
  • basond  (08.01.14 12:23:48)
arkadaşlar bir toplantı yapılsa, bir faaliyet düzenlense, dersti, yardımdı, sivil toplum hareketiydi haydi şunu yapıyoruz denilirse hiç bir troll gelip katılmaz.

ben filanca geçen sevgililerim, cinsel hayatım, dayımın hastalığı ile ilgili hikayeler uydurmuştum ehe mehe diye kendini ortaya atamaz.

ya bunlarla ciddi şekilde uğraşanlar zaten işe yaramaz, asosyal ve ezik insanlar zaten. hiç birisi gerçek hayatta karşınıza geçemez.

ama olay internet üzerinde kalırsa troller her zaman olur.
  • mea maxima culpa  (08.01.14 12:38:46)
bu tip yararlı şeylerle gelenler oldu daha önce de. kimsenin yüzüne bakılmadı. reklam diyeceksiniz, para diyeceksiniz ki ancak dikkatler çekilsin.

ayrıca şuyum buyum diyerek datmini bırakın da, yarar sağlayacaksanız database vs. üzerinden olursa olur buraya yazmakla değil :)
  • dogumgunundecevrimdisiolanadam  (08.01.14 12:56:57)
hukuk. varım.

  • ground  (08.01.14 13:15:44)
Boyle olmaz bu is, birimiz secsin digerlerini, oyle ben varim diyen herkesi almayalim. Kimin gruba dahil oldugunu da disardan kimse bilmesin, illuminati olalim.

  • de jure  (08.01.14 13:20:51)
daha başlamadan moral bozmayın arkadaşlar. böyle şeyler yapıldı kimse gelmedi filan demeyin.

ben boş boş oturacağıma ihtiyacı olan 1-2 arkadaşa yardım edebilirsem, hasta bir köpeği iyileştirirsek bile önemli bir şeydir.
  • mea maxima culpa  (08.01.14 14:00:37)
ben de antalya'da avukatım. avukatlık ve antalya ile ilgili konularda yardımcı olmaya çalışırım seve seve.

  • nerdeyim ben  (08.01.14 14:02:13)
Eskişehir'deyim. İstatistik, akademisyenlik ve bisiklet konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

  • Dr_Stat  (08.01.14 14:05:29)
bence herkesin kendi ne yapabileceğinden ziyade, tag'leri belirleyelim liste olarak. insanlar uzmanlıkları neyse kendi taglerini eklesin. sonra eğer benim düşündüğüm (yukarıda belirttiğim) yöntem mantıklı gelirse, bir veritabanından tagler atanır.

@we miss freddie mercury
istersen duyuruda insanların belirttiği uzmanlık alanlarını tek tek liste yaparak duyuru kısmına editleyebilirsin. böylece büyük bir liste oluşur yavaş yavaş.

yalnız tagleri çok detaya inmeden verelim ki, bu sefer de insanlar tag bulutu içinde kaybolmasın. mesela duyuruya gelen 3. cevapta y e k'in bahsettiği konuları video prodüksiyon, kurgu ve fotoğraf şeklinde özetleyebiliriz...
  • loveinaflipbook  (08.01.14 14:11:52)
Görsel efect ve animasyon dalında beni de yazın.
-3ds max
-Vray
-Autocad
-Photoshop
-After Effects
-Premiere
-Boujou
-Pf track
-Realflow
-Profesyonel Fotoğrafcılık

Ve sayamadıgım diğer programlar ile yanınızdayım sevgili kardeşlerim.
  • 3dillustrator  (08.01.14 14:40:27 ~ 14:43:35)
Tag ve vote sistemi çok mantıklı.

Yazıldımı yukarıda bilmiyorum hızlıca gözattım sadece ama mesela her kullanıcı kendisiyle alakalı tagler belirlese ve anasayfaya girdiğinde tüm duyuruları görebildiği gibi o ilgili taglerin kümelendiği bir bölüme de ulaşabilse sağ frame de ya da tepede. Böylece öncelikle kendisinin fayda sağlayabileceği konulara yönelebilir tektek duyurulara göz atmadan.

Ve bir de belirtmem gereken doğru yer burasımı bilmiyorum ama mobil versiyonun ciddi ciddi yenielnmesi gerekiyor. Lütfen kimse yanlış anlamasın ama kullanılabilirlik gerçekten çok kötü.
  • Sskywalkeremre  (08.01.14 15:46:51)
çok da iyi olur çok da hoş olur.

müzik prodüksiyonu, enstrüman (davul ve gitar), sunum (proje,ödev vs.) mevzuları için soruları yanıtlayabilirim hâliyle insan istiyor ki müzik bölümü olsun.

hadi hareket gelsin biraz duyuruya!
  • nodrap  (08.01.14 16:29:46 ~ 16:37:03)
canlıya geçebilirse çok süper fikir bence de, daha önce de bu tarz fikirler geldiğini hatırlıyorum ben de, geliştirilebilirse çok efektif olur.

cevaplara hızlıca göz attım, voting ve tag mantığı en akla yatan ve en uygulanabilir olanı diye düşünüyorum ben de.

yazıldı mı bilmiyorum ama kişiler kendileri tag ekleyebildiği gibi cevap verdiği kişiler tarafından da taglenebilse veya bu tagler üzerinden kişiye oy verilebilse daha da kolaylaşır sanki işler. aynı şekilde voting sistemi lafından, verilen cevapların sadece soruyu soran kişi tarafından değil tüm kullanıcılar tarafından oylanabileceğini anlıyorum, bu cevap işe yarar/yaramaz şeklinde. öyleyse çok iyi olur bu uzun süredir gerekiyordu bence hatta.

son olarak da kişilerin cevap verdiği kategoriler ile de taglenmesi durumu bayağı bi toparlayabilir, atıyorum adam çoğunlukla teknik bilgi ve sinema sorularına tikli (tek kıstas tik olmasa da olur sonuçta hala tik kullanmayı bilmeyen/önemsemeyen insanlar var) cevaplar vermiş, o kişiyi teknik bilgi ve sinema konularında tagleyebilir sistem otomatik olarak. ya da en azından tag önerisi gelebilir bu kişiye veya bu kişi için.

ya son olarak demiştim ama aklıma bir şey daha geldi, kullanıcılara sözlükteki gibi not alabilsek de çok iyi olur. aklımızda tutmak zorunda kalmayız kim kimdir diye.
  • in vino veritas  (08.01.14 18:04:28)
tarihçiyim. destek olurum.

edit: ilkokul/lise tarihçisi değilim merak etmeyin :D
  • insomni4c  (08.01.14 20:08:35 ~ 20:09:20)
@hayat aklini konusacak bir filozof üret.
istanbul.

  • baldur  (08.01.14 21:00:15)
Ben de varım, edit : sigortacıyım.

  • osculus  (08.01.14 21:00:29)
noldu, uzmanlık bölümleri oluyo mu şimdi? okuyamadım...

reklamcıyım ben de.
  • robin crusoe  (08.01.14 21:24:26)
Herkes uzmanlık alanı olayını demiş ama zaten duyurunun olayı bu. Birisi kategorilere bir soru yazar, o konuda fikir sahibi olan kişiler de buna cevap verir. Neden duyuru içinde duyuru gibi bir sisteme gidilsin ki? Bunun kime ne faydası var?

Proje yapılsın ona lafım yok, atıyorum burada da limon gibi bir eklenti kurulsun ama zirveler oturup muhabbetten ziyade ortak ilgi alanlarında iş/proje yapmakla alakalı olsun.

Karmaşık sistemlerin tutacağını sanmıyorum. Vay efendim herkes kendine ve başkasına tag girsin, o tagler oylansın falan. Bunlar yalan işler. Millet cevaplara tik atmıyor bir de böyle alengirli işlere girmek hayal olur. Bu sistemi çok kişi kullanmazsa hiç sağlıklı sonuçlar çıkmaz.
  • onexey  (08.01.14 21:24:54)
ingilizce çeviri, orta dünya, fantastik edebiyat (özellikle tolkien), roman yazma konuları, sürdürülebilir yaşam, survival, tarla-köy hayatı gibi konular, genel olarak felsefe konularında yardımcı olabilirim. her zaman aktif olmasam da gördüğüm gibi müdahale ederim :)

  • thracian  (08.01.14 21:42:50 ~ 09.01.14 21:26:41)
yalnız olay "sadece" internet üzerinde kalmasın lütfen.

tagleme, oylama filan bunlar hep sanal şeyler. troll meselesi halledilmedikçe iş yaramaz. çok ciddi konularda yazıldığı zaman bile troll denen yaratıklar olaya dahil olabiliyorlar.

duyuruda, internet üzerinde zaten herkes birbirine yardım ediyor. bence olay reel ortamda buluşup ciddi proje yapabillmek.
  • mea maxima culpa  (08.01.14 22:07:33)
duyuru zaten bu amaclarin bircoguna hizmet ediyor. bence organize olmak istiyorsaniz, mahallenizden baslayin, okulunuzdan vs. sanal degil, canli canli.

bu arada I miss fm.
  • dnznc  (08.01.14 22:48:04)
-yazarlar ozel mesaj ile sinirsiz iletisim kurabilirler.
-istatistiki bilgi, arsiv ihtiyaci varsa, proje yapmaya gerek yok.
-uzmanlar zaten burada, zamani enerjisi izin verdigi surece, her seye cevap veriyor, duyuru zaten 'bir bilene sorayim' ic gudusuyle isliyor. sonra teknik olan her sey samimiyeti azaltacaktir, insanlarin birbirine olan guveni azalirsa, duyuru serseri yuvasina doner.
vs.vs.

burada benden daha 'uzman' bir dolu uzman vardir, ancak bir proje yapilacaksa nasil bir yol izlenmesi gerektigi bellidir.

once amac olmali.sonra hedefler belirlenmeli. araclara karar verilecek. kaynaklar gozden gecirilecek. takvimi vs. yogun calisma gerektirir bu isler.

ustelik proje yapmis olmak icin yapilmaz. eksiklikten, ihtiyactan bir fikir dogar.
o halde;
*nedir eksiduyurunun eksikleri? eksiduyuru kapsaminda bize yetersiz gelen, iyilestirmek istedigimiz ne var?
*ben ne kadar dahil olacagim? neden?
*kaynaklar neler? insan, zaman, bilgisayar, yol, elektrik, su,, cay, kahve? para pul?
*kimler aktif gorev alacak? kimler dolayli gorev alacak
*denetimi kim saglayacak? ozdenetim mekanizmasi nasil olacak?
*ne kadar zamana ihtiyacimiz var? programimiz nasil olmali?
  • dnznc  (08.01.14 23:10:39 ~ 23:13:41)
www.zumbara.com anlattıgınız şey bu değil mi? fikir süper bu arada umarım çalışır

  • thujone  (08.01.14 23:14:10)
bir şekilde hayata geçmesi, sanal kalmaması lazım. misal yukarda reklam olarak görüyorsunuz çok güzel düşünmüş arkadaşlar topluluklar için internet sitesi yapmışlar. çok beğendim. tıkladım ama yarısından fazlası sadece internet üzerinden kayıt olmuş insanlar herhangi bir gerçek hayat aktivitesi yok.

böyle bir şey olmasın.
  • mea maxima culpa  (08.01.14 23:19:30)
Psikolog olarak ben de varım. Ayrıca ea, sözel ve dil bölümü öğrencilerine üniversite ve bölüm tercihi konusunda fazlasıyla yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

  • silverleaf  (08.01.14 23:21:49)
arkadaşlar, compute master ile direkt iletişimdeyim, detaylıca bir rapor yazıyorum. istekleriniz özellikle çok önemli benim için, düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşın lütfen. yazılanlar içerisinden de hiçbir detayı atlamıyorum, ortaya güzel şeyler çıkması için çabalıyoruz, stay tuned :)

  • we miss freddie mercury  (08.01.14 23:37:37)
harika fikir. buradaki insanlardan hayatımı derin ölçüde etkileyen yardımlar gördüm. elimden ne geliyorsa yaparım.

işsizim çok bi' uzmanlığım yok ama ekonometri ve photoshop konusunda yardım edebilirim belki.
  • leadzeppelin  (08.01.14 23:59:27)
ben de varım.

işini bilen memurlar listesi yapalım mesela, torpilimiz falan olur kamuda.
  • sttc  (09.01.14 00:09:28)
evet beyler, bayanlar; oldukça uzun, kapsamlı ve detaylı bir rapor yazdım ve computemaster'a ilettim. yazarken ve yazmadan önce de burada yazılanlar kadar bir o kadar daha yeni şeyler ekledim. Sizlerden geri dönümler oldukça da eklemeler yapacağım oraya zaten. ciddi bir kodlama ve tasarım değişikliği olabilir istekler doğrultusunda, ancak sonuç olarak dediğim gibi, buraya yazılan her şeyi dikkate alarak ve atlamadan rapora ekledim, sizlerden de artık neler yapalım, nasıl yapalım sorusuna daha çok kafa yormamızı rica ediyorum. iyi akşamlar.

  • we miss freddie mercury  (09.01.14 00:14:48)
Öncelikle varım.

Ancak kullanıcıların kendileri ait uzmanlık alanlarıyla direkt dahil olmaları yerine belirli taglerde aldıkları puanlarla o konuda "uzman" achievement'ını almaları gerektiğini düşünüyorum. Mesela bir örnek şu anda edebiyat okuyorum, uzatıp son senemde iktisat bıraktım ve tutup da "mikrodan anlarım" yazmam pek de doğru olmazmış gibi geliyor. Eğer o konularda verebildiğim cevaplar belirli bir faydaya ulaşmışsa o sıfatı hak etmeliyim.

Sokakta yapılabilecek etkinlikler, sosyal projelere ise baştan beri varım. Elimden geldiğince katılmaya çalışırım işi gücü ve parası olmayan bir insan olarak.
  • thor odinsson  (09.01.14 00:27:34)
Ben de varım gençler :) sanat-resim-grafik vs konularında elimden geldiğince paylaşırım :)

  • mymissingstars  (09.01.14 00:38:20)
Aslında çok güzel bir sistem ortaya çıkabilir. Ben biyoloji özellikle evrimsel biyoloji alanındaki sorularda yardımcı olabilirim hatta alanımla çok da alakalı olmayan bilimsel sorularınız için açıp literatür tarar, makale okur yine yardımcı olmaya çalışırım. Öğrenci aç halimle maddi projelerinize cebimdeki son 5 - 10 lirayı atar hatta Ankara içi bir durum olduğunda fiziksel olarak da elimden geleni yaparım.

  • rexex  (09.01.14 00:54:04)
işsiz bir doktor olarak bolca zamanım var. mesleğimle ilgili yardımcı olabileceğim bir şeyler olursa ne mutlu bana. veritabanı oluşturuyorsanız beni yazabilirsiniz.

  • fayfim  (09.01.14 01:12:01)
hukuk alanında yardımcı olabileceğim proje. ama işlemez onu söyleyeyim.

  • dahili meddah  (09.01.14 08:32:03)
işsizlik konusunda da insanlar çok dertli bu aralar. o konuda bişeyler yapılabilir mi bu şekilde dersiniz?

biliyorum hukuksal problemler var direkt iş ilanı gibi duyuru açmakta, ama iş arayanlar bildirdiğinde meziyetlerine göre yapabileceğimiz bişeyler olmalı.

çalışan herkesin şirketinde 1 İK personeli ya da İşe Alımla ilgilenen biri vardır muhakkak (istisnalar hariç). bu İK personelleri birbirlerini de tanırlar genelde. böyle bir networkleri zaten hali hazırda var yani...

bunlara nasıl iletebiliriz, ya da nasıl ulaştırabiliriz iş arayan arkadaşlarımızın CV'lerini, durumlarını vs?

bu konuda beyin fırtınası yapsak süper olur bence...

mesela, direkt bir "iş arıyorum" kategorisi mi olsa? bu kategoriye özel olarak da dosya upload imkanı verilse, insanlar cv'lerini yükleseler siteye. ilgilenebilecekler de indirseler falan. çok mu karışır işler bu durumda?

bu konuda başka fikri olan?
  • loveinaflipbook  (09.01.14 09:52:13)
bilgisayardan biraz anlarım. inşaatta büyüdüm. boya ve alçı işlerinin ustasıyım. bi de kemancıyım. bu üçü bi arada çok saçma oldu farkındayım ama yapabileceğim bişey olursa buralarda ya da az ötelerdeyim.

  • syangela  (09.01.14 10:03:09)
Her şey çok iyi güzel de okuduklarımdan biraz tüm bunların sanalda kalmasından yana bir eğilim seziyorum. Bence ilk etapta çok kalabalık olunmasa bile duyuldukça büyüyüp kocaman bir grup haline gelebilecek bir potansiyel oluşturulabilir.

Burada da örnek verildiği üzere kişiler uzmanlık alanlarına göre ayrılır, gönüllüler belirlenir ve tüm Türkiye'de bir ağ oluşturulabilir.

İşin teknik kısımlarını bilmem ama yardımdan örnek verirsek eğer Türkiye'nin her yerinde yaşayan, sisteme dahil uzmanlar ve gönüllüler, belirleyeceğimiz bazı kıstaslara göre saptanan yardıma muhtaç kişilerin bilgleriyle ilgili bir veri tabanı oluşturulur ve misal; 'zonguldak ilinde çöp evde yaşayan milli boksör' için zonguldakta yaşayan kullanıcılar bilgilendirilir ve bu kişiler o amcaya yardıma gider evini temizler düzenler, mahalleyi amcaya yardım etmek için organize eder ve onunla ilgilecek kimseleri belirler.

Uzmanlığım engelli, yaşlılar ve sosyal hizmetler üzerine. Bu konudaki kriterleri belirleme, organize ve birebir yardım hususunda adımı yazabilirsiniz. Yer Ankara.

Ve çalışılması gereken, benim burda çok duyduğum sorunlardan biri olan bilgisayar bağımlılığı, isteksizlik, tembelli ve asosyallik. Bu hususta bir şeyler yapmalı.
  • cosmicgadin  (09.01.14 11:58:25 ~ 10.01.14 09:33:11)
gençlik değişimi projeleriyle de ilgili bir ekip olsa güzel olur diye düşünüyorum. hatta kendi informal grubumuzu kurarız, kendi projelerimizi yazarız çok güzel olur. bu konudaki tecrübelerimi paylaşacağım ve bana fikir konusunda yardımcı olabilecek takım arkadaşları aramaktayım :))

  • letheavendangered  (09.01.14 12:38:15)
sözlükteki gibi edebiyat, bilim, sinema vb kanallar oluşturulsun. matematik, tıp, bankacılık-finans, hukuk gibi belli başlı kanallar açılır sonraları öneriler üzerine çoğaltırız. ama bu kanalları görüntülediğimizde duyuru başlıkları değil de kullanıcı isimlerimiz çıkmalı. yani gönül işleri kanalına tıkladığınızda burty isimli kullanıcının bu alanda uzman olduğunu görsünler ki özel mesaj yoluyla ulaşsınlar ve burty de onlara tecrübelerini aktarsın.

sürekli girip duyuru başlıklarını takip etmek mümkün olmuyor. girdiğim zaman acaba son iki gün içerisinde kimler bankalarla ilgili problem yaşamış diye bakmıyorum. ama siteye ilk girişimde dikkatimi çeken mesaj butonunun yeşil yanıp yanmadığına bakmak oluyor.
  • burty  (09.01.14 13:27:34 ~ 13:29:33)
Matematikci edebiyat sever ve kpss ye hazirlanan biri olarak elimden geldigince yardima hazirim. Soru cozum gibi bir alan da yapilabilir malum oss kpss ya da diger sinavlara hazirlanan arkadas da cok burda.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (09.01.14 14:27:47)
sözlükteki gibi her kullanıcı için bir sayfa ve notlar kısmı olmalı.

  • [silinmiş]  (09.01.14 14:42:48)
cevaplara bakıyorum da istenenlerin bir kısmı teknik ihtiyaçlar doğuruyor. istenilen o özellikler için kodlanması lazım sitenin bizim göremediğimiz kısmında değişiklikler lazım hatta fazlaca iş çıkıyor.

bana kalsa bu benim çok sık da düşündüğüm bir şey, hatta oturup bunu yaparım bile o kadar sorunluyum istatistik çıkarır aynı soruları tek başlık altında toplardım güncelliğine dikkat ederek.

yani arama kısmını geliştirirdim. şöyleki üşenmeden tek tek bütün duyuruları incelerdim.

sevgilim hamile kalmış olabilir mi sorusundan kaç tane vardır? 100?

üye nickini kaldırarak bütün aynı tarz soruları toplardım.

soru: sevgilim hamile kalmış olabilirmi.
bütün sorulara verilmiş cevapları, aynı olanları ayıklayarak troll dalga geçme amaçlı olanları da silerek soru cevap olarak arşivde tutardım.

ve insanları soru sormaya değil aramaya teşvik ederdim önce.
çünkü insanı tatmin edecek kadar cevap olacak altında bu şekilde.

şu an sorulsa 10 cevap almak yerine.
daha önce verilmiş bütün cevapları görebilecek.

bunun güzel yanı. soru kirliliği ortadan kalkar.

hatta arşivlenmiş türde 5 soru soran uçurulursa falan güzel olur.

bu bence duyuruyu en çok güzelleştirecek şey. bir duyuru müdavimi/hastası/fanı olarak söylüyorum bunu ki yaparım. tek tek okuyup birleştiririm.

edit:

www.eksiduyuru.com

bunlar sadece 7 dakikada bulduklarım.

bilmiyorum bana mantıklı geldi. yani site bilgilendirici bir içeriğe sahip olmuş olur gibi. kötü mü olur bilemedim. bunlara bakarken de bir troll farkettim :D
  • disardayim  (09.01.14 14:53:21 ~ 15:03:52)
ben de varim

  • mayanasser  (09.01.14 15:01:29)
Ben de yettim gari.
Kitaplar,sinema, IT,software-yazılım, Ankara ve saçmalamak konularıyla aranızdayım

  • dimia  (09.01.14 19:33:52 ~ 19:38:01)
ben de varım, gıda güvenilirliği ile ilgili aktif denetçi :)

  • surreal  (09.01.14 20:53:48)
ben de varım. spor, survival(hayatta kalma sanatı) ve orta dünya hakkında bilgiliyim.

  • lathspell  (09.01.14 21:11:09 ~ 21:22:18)
yoğun bakım hemşiresiyim, sağlık alanında yardımcı olanbilirim.

  • nolmus yani  (09.01.14 21:19:53)
Sonuç ?

  • jamalbsf  (09.01.14 21:21:12)
hadi ben de şeyedeyim.

edebiyat, dil bilgisi, osmanlı türkçesi vs vs konularında şeyedilirsiniz beni de.
  • bu nick tam yirmi alti karakter  (09.01.14 21:29:39)
@jamalbsf üstte yazmıştım tekrar yazayım, kendi kafamdaki ve sizlerin yazdıklarınızı, her şeyi rapor haline getirdim ve ilgili arkadaşlara direkt olarak ilettim. öneriler geldikçe ekleme yapılır zaten ama şuana kadarkiler bile fazlasıyla yeterli. artık bir bakıma top diğer tarafta, sonucta bu isteklerimiz için bir sürü kodlama ve tasarım zımbırtlarının değişmesi lazım. benlik bir şey kalmadı pek bundan sonra.

  • we miss freddie mercury  (09.01.14 21:31:04)
bi şekilde faydam olacaksa katılmak isterim.

  • alis su hallerime  (09.01.14 22:05:40)
olay sadece ilgili arkadaşa iletmekle kaldıysa hiç bir yere gitmeyecek.

internet üzerinde benim nikimin yazında şunun bunun uzmanıdır dese nolcak ki ben onu anlamadım. biz geerçek hayata geçecek bir proje içn yazmıştık.

ilgili arkadaş dediğin compumaster herhalde. ona duyuru ile ilgili isteklerimizi iletmek için böyle bir duyuru açıp 140-150 cevap yazmamız gerekmezdi :/

valla olay başbakanın dediği gibi tencere tava hep aynı hava gibi oldu.

kusura bakmayın bunu söylemek zorundayım.
  • mea maxima culpa  (09.01.14 22:14:30)
sonuç nedir?

  • ermanen  (09.01.14 22:53:53)
ben bi ara dil takası fikri atmıştım ortaya. bu vesileyle tekrar atayım. herkesin bildiği yabancı dilleri paylaşabileceği, o dili öğrenmek isteyenlere yardım edebileceği bir platform kurabiliriz falan. ben birine almanca öğretirim elimden geldiğince, beriki bana rusça öğretir, öteki ona fransızca...

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (10.01.14 01:22:41)
matematikçiyim ve dershanede çalışıyorum.aynı zamanda yüksek yapıyorum.
matematik ve geometri sınavları için elimden geleni yaparım.
izmirde olanlara yaprak test imkanı sağlamaya çalışırım.
  • rakicandir  (10.01.14 02:32:37)
herkes bişeyler yazmış, ben de bi tuz atayım, aşağıdaki tag'lerde yardımcı olabilirim.

* matematik, geometri, calculus, optimizasyon, mantık
* ekonomi, işletme, finansal analiz
* ithalat, gümrük, kargo, yurtdışından alışveriş
* motosiklet
* excel, ppt
  • hope ender  (10.01.14 07:38:33)
@mea maxima culpa kusura bakma ama söylediklerin çok boş. duyuruyu değiştirebilecek kişilere (computemaster, 1 kişi daha hatta muhtemelen 2 kişiden de daha fazladır) ne üzerime bir vazife olacak ne de buradan çıkar sağlaycak şekilde hem kendi hem de sizlerin (senin değil) isteklerinizi topladım, özetledim, sundum. sonrasında da tamamdır, "sonrası bizde artık" aşamasına geçtik ve ben misyonumu tamamladım. ben ne kod yazmayı biliyorum, ne de duyurunun değişiminde --- yetkili --- bir mercideyim.

" olay sadece ilgili arkadaşa iletmekle kaldıysa hiç bir yere gitmeyecek. "

allah aşkına şu yazdığının mantığı nedir. arkadaş dediğin kişiler üstte söylediğim kişiler, iletmekle kaldıysa demişsin, ne yapim daha ben yahu, daha ne yapabilirim?

ama doğru, senin gibi sırf ortalığı karıştırmak, sırf insanların kafalarını bulandırmak için yazsaydım daha çok "prim" yapardım herhalde bu insanların arasında.

ben, şu içinde bulundugumuz ortam nasıl daha güzel, daha işlevsel olur ona çabalıyorum, bir şeyler yapmaya çalışıyorum (ki burada uzmanlık alanlarını belirten ve diğer şekillerde her türlü yardımcı olacagını belirten, hem buradan hem özelden yazan o kadar kişi oldu ki) sen kalkmıs ne diyorsun. öyle bir sinirlendim ki şuanda!!!!

insanlığa lanet ettirirsiniz siz, lanet!
  • we miss freddie mercury  (10.01.14 10:00:44)
işte bu yüzden sadece internette kalırsa bir işe yaramaz diyoruz.

tanımadan etmeden biz de düşüncemizi söyledik diye lanet okumalar filan. istersen evimize de ateş düşsün, yıldırım efekti koyalım şuraya.

duyurunun güzelleştirilmesi, daha kullanılır, işe yarar bir yer olmasını hepimiz istiyoruz.

ama yukarda yazılanları okursan ben ve bir çok insan gerçek hayatta, somut projeler (sosyal sorumluluk, sivil toplum, hayvanları koruma vb) gibi yapılmasını istiyoruz. bununla ilgili bir beklenti içindeyiz.

bunun yerine compumaster'a yukarda herkesin yazdılarının bir özeti gönderilerek konu kapatılmış. üstüne bir de lanet edilmiş.

çok teşekkürler. işte internetin gücü, interneti güzelliği.

tanımadığınız insanlara iki satır yazı sonrası lanet eder, küfreder rahatlarsınız. sonra bilgisayar başından kalkar hayatınıza devam edersiniz.
  • mea maxima culpa  (10.01.14 10:52:54)
@mea maxima culpa laflarımı çarpıtmayınız lütfen.

  • we miss freddie mercury  (10.01.14 10:54:44)
ben söyleyeceğimi söyledim. her şey açık seçik.

  • mea maxima culpa  (10.01.14 11:22:29)
İlk madde çok güzel fikir aslında, insanları da yazmaya teşvik eder. Ben teknoloji, bilgisayar, programlama gibi alanlara dahil olabilirim.

Ama bunun gerçekleşmesi için compumaster ile iletişime geçilmesi lazım, bu başlığı görürse, zamanı da varsa belki ekleyebilir bu özelliği.
  • samfisher  (11.01.14 16:12:57)