motor alacak olsanız?

ucuz bir şey arıyorum.
fazla masraf çıkartmasın, beni okula götürüp getirsin, fazla benzin yakmasın. temel beklentilerim bunlar.
scooter tipi olmasını istiyorum, hayalim her scootersever gibi vespa idi lakin aşırı pahalı olduğu için bunu mezuniyet sonrasına erteledim. şimdilik "ayağımı yerden kessin yeter" diyorum.

ikinci el olacak tabi, ne kadara halledebiliriz sizce?

www.sym-tr.com

sifiri 3700tl hem vespa ya benziyo :)
  • rurouni  (01.12.13 12:16:09)
ikinci el pcx al paraya kıyıp 6000 tl.

  • cedex  (01.12.13 12:24:22)
honda yada yamaha bak, ufak tekerlekli motorlar biraz tehlikeli olabiliyor, cub denilen motorlar var.

tabi bunlarla 80 km gibi maksimum hızı düşünmen lazım, eğer bundan daha çok gitse bile çok yakacaktır.
  • killerbee  (01.12.13 12:26:00)
honda yamaha çok pahalı ama, onu nasıl yapalım?
yani sonuç itibariyle it gibi çalışıp para biriktirerek alacağım zaten motoru muhtemelen, 3000 3500 lira çok fazla ikinci el motor için...

  • mutevazi  (01.12.13 12:26:19)
yamaha bw's 125 ve yamaha crypton un fiyatlarına bak internetten, internetim zayıf açamadım siteyi.

  • killerbee  (01.12.13 12:33:12)
Bisan Pasific 125

  • cio35  (01.12.13 12:44:36)
Vespalar o kadar da iyi değil, tekerleri küçük bi kere. Cup alabilirsin. Yamaha honda 2. el alırsan da gayet ucuza gelir. Çok eğlenceli hem cuplar. Otomatik vites ve hafif. Scooterlardan daha ucuz,iyilerinden bahsediyorum.

  • fiber  (01.12.13 13:02:38)
sana önerim 100 lük altı begendıgın bır motor al. hem az yakar hem de vergisi yok. birde sıfır motor alırsan 3 yıl muayeneye gırmıyorsun. yavaşta gider hem bırde hayatından da kar yaparsın.( bak paul reis bugun aşırı hızdan öldü). her turlu kardasın. öğrenci adama 100 luk gıder.

  • premium hayat yan gel yat  (01.12.13 13:39:40)
100lük cup al. Vergisi yok. Sürüşü kolay. Hem de sıfırı 2000 liranın altında. Belli baslı markalar hariç piyasadakilerin hepsi çin malı. O yüzden markada fazla seçici olma, Yamaha veya Honda almayacaksan eğer. En önemlisi scooter alacaksan eğer sıfır ve kaliteli alacaksın, ki masrafı az olsun. Scootırların diğer motorlara göre tamiri her zaman daha zor ve daha pahalıdır. O yüzden alacaksan kaliteli alacaksın kafan rahat olacak...

Edit: ayrıca bu dediğim cuplar çok az yakiyor. 1litre benzine 40-50 km gidersin. Yakıt hiç yok yani.
  • eyyor  (01.12.13 14:41:32 ~ 14:44:27)
cup denilen motorlar yamaha crypton gibi oluyor, hepsinin modeli aynıdır. bu 125 lik sadece 25 cc büyük normalde 100 ve 110luk oluyor.

ayrıca cup alıcak olsam sıfır crypton alırım senelik vereceğin 50 50 lira toplam 100 tl vergi parası, seni yakıttan, yedek parçadan, tamirden çok daha fazla kara geçirir. hani yamaha yerine çin malı alırsan diye dedim.

crypton un fiyatıda uygun ayrıca.
  • killerbee  (01.12.13 21:45:39)