İnterrail pahalı mı ne?

olay şu:
iki kişi gidiş - dönüş uçakla,10 gün italya'da olacağız.etaplar: venedik,floransa,roma
hem bu şehirler arasında hem de pisa, pompei vs hatlarında hızlı tren kullanıp vakit kaybetmeyelim diye düşünüyoruz.
ama beş gün aktif olarak tren kullandığımızı düşünürsen totalde epey yekün tutuyor.

interrail kart kullanın hesaplı olur dediler.az önce tcdd'yi aradım.
on gün içinde beş gün kullanacağın bilet 276 euro ve hızlı trenlerde
geçerli değilmiş.

bana hem pahalı geldi, hem de hızlı trenin zaman avantajından mahrumsun.

ben şöyle yaptım, bu işi çözdüm diyen gezgin ya da interrailci arkadaşlar varsa bi el atın gözünüzü seviim.

bence cok pahali.

sadece italya ise, italyada bilet alirsaniz hem daha rahat rahat kafaniza göre takilirsiniz hem ucuz hemde eglenceli olur.

3 arkadas gitseniz araba kiralasaniz bile cok daha ucuza geliyor bakinca. 2 kisi icin bile ucuz.
  • serabetan  (02.08.13 14:24:22 ~ 14:24:55)
sadece italyada kullanmak için interrail pahalı elbette. o 15 gün boyunca 10 tane ülke gezdiğinizi düşünürseniz interraili anlayabilirsiniz.
bir de hızlı trende elbette geçerli olmayacak madem zamanın değerli farkını vereceksin mantığı vardır.
bence uçakla gidin orada da araç kiralayarak gezin en ucuz o olabilir. keyif açısından elbette.
  • ozdek  (02.08.13 14:26:09)
Yalnız o 10 gün 5 yolculuk global pass için olansa o kadar pahalı. Bir de one country pass tarzı bir ismi olan diğer seçeneği dene.

Edit: Tek ülkede öyle seçenekler yokmuş. Bence interrail çok kötü bir seçim bu tarz bir gezi için.
  • adoramer3ku  (02.08.13 14:27:09 ~ 14:28:34)
ben dediğin şehirleri gezmedim ama zamanında budapeşte-prag-viyana arasını otobüsle bilet başı max 13 euro'dan halletmiştik (2 sene önce). tren o zaman da 3-4 katı fiyattaydı. otobüs şirketlerini araştırın derim.

  • kronik  (02.08.13 14:29:58)
hızlı trenlerde geçerli değil fakat bu yüzden bilet bedelinin tamamını ödemiyosun, ek bir ücret ödüyosun diye biliyorum.

  • arakhna  (02.08.13 14:31:47)
hızlı trende geçersiz derken şöyle; interrail bileti olanlar fix 10 euro verip hızlı trene binebiliyo. ama yine de sizin durumunuzda pahalı. araba kiralamak daha akıllıca gibi. yine de tek ülkelik interrail biletine bakıp, her hızlı tren binişiniz için 10 euro ekleyip bi hesap yapın. www.interrail.eu

  • only the strong survive  (02.08.13 14:34:18)
Hizli trenlerde gecerli olmuyor dedigi olay;

Hizli trenlerde geciyor ama belli bir miktar supplement oduyorsunuz. Italya ici odeyeceginiz supp max 10 euro olur hizli trene.

pisa - floransa arasi zaten hizli tren gerekmiyor mesafe yakin. hizli trene cidden ihtiyac duyacaginiz tek yer de Roma - Floransa ya da Roma - Pisa arasi olacaktir.
  • archely  (02.08.13 14:36:23)
Her hızlı tren 10 euro değil. Onlar ülkeden ülkeye değişir, trenden trene değişir. Mesela bazı ülkelerde normal rezervasyon ücreti 10 euro, hızlı istersen direk interrail biletin yokmuş gibi para veriyorsun. Bazen mesela hızlı trene 40 euro veriyorsun rezervasyon için, indirimli.

  • adoramer3ku  (02.08.13 14:38:09)
only the strong survive'ın yazdığı www.interrail.eu linkinden 181 euro olan nası sizce tcdd 276 euro istiyor bu daha uygun göründü.

  • saykotek  (02.08.13 14:45:39)
Oradan direk 127'yi de alabilirsin. Sana 3 bile fazla.

  • adoramer3ku  (02.08.13 14:55:05)
ben de baktım 276 euroyu görünce gittim 8 günlük 500 euroya uçak bileti otel şehirlerarası transferler dahil tur aldım.

  • kafkef  (02.08.13 15:37:37)
@ adomer3ku

zaten italya ici 10 euro civari demistim. Roma - Prag hizli treni 10 euro supp alacak degil ya :)
  • archely  (03.08.13 00:09:07)