Hangi bilgisayar?

Kuzenime bilgisayar alıcaz, kendisi 12 yaşında oyun falan oynayacak işte bi de 5-6 yıl(4-5 yıl da olur :)) gitmesi mühim. Şu ikisinden birisini alıcaz, i7-i5 farkı var bilgisayarlar arasında ama işlemci hızları da farklı acaba o fiyat farkını vermeye değer mi ? Bilgisayarlar;

www.vatanbilgisayar.com

Istatistiki olarak bilgisayarlarin degistirilme sureleri 2-3 sene. Eger 6 sene gidecek bir bilgisayar almak istiyorsaniz butcenizin karsilayabilecegi en iyi bilgisayari almaniz lazim. O bile 3 sene sonra ortalama hatta ortalama alti bir bilgisayar olacak. 6 sene sonra ne olur bilinmez.

  • crown  (27.04.13 21:07:25)
illa laptop olması gerekmiyorsa bence masaüstü alın. kralını da alsanız 5-6 sene gitmez, hele oyun açısından asla. onun yerine masaüstü alın, bu paraya çok daha iyisi toplanır. hemde anakartı en son modellerden alırsanız ilerde çok para harcamadan sadece kısmi yükseltmelerle bilgisayarın performansını koruyabilirsiniz. olmadı sadece yeni kasa alınması bile maliyeti kısar.

  • yakuza123  (27.04.13 21:10:15)
Ya o mesele değil, hem benim 3 yıl oldu kendi bilgisayarımı alalı hala çok süper, oyun da oynuyor hala böyle olsa yeter yani. Çocuk laptop istiyor ya laptop pratik hem, bu ikisinden hangisini alalım? Fark verip i7 almaya değer mi soru bu.

  • ekaterina  (27.04.13 21:32:22)
ikisi de oyun amaçlı değil, oyun oynasın diyorsanız, oyun amaçlı modellere bakın, biraz daha pahalı olabilir tabi.

  • yalnux  (27.04.13 21:59:45 ~ 21:59:56)
değer i7 olanı alın. i7 4 çekirdek i5 ise 2 çekirdekli, hızları sizi etkilemesin.

  • cdiyez  (27.04.13 22:21:46 ~ 22:25:45)