Akrabam Mı Sayılır-Olmaz Mı?

dayımın ilk eşinden kızının kızı, yani kısaca dayımın torunu mevzubahis.

ben akraba evliliklerine, ilişkilerine çok sıcak bakan biri değilim normalde.
bu kızı dün gördüm çok hoş. kararsız kaldım, bu yola girip girmemeye.

kızı da annesini de daha önce toplamda 1 kere görmüştüm. farklı şehirde yaşıyorlar.

kız da olumlu bakar diye bir hissiyatım var.
ama bu akrabalık falan takılıyor kafama. abes mi olur?

abes olur sene 2013

  • airbus380  (17.01.13 23:24:00)
yok be dıdısının dıdısı, bak keyfine.

  • cokponcik  (17.01.13 23:28:08)
nolacak ya? kime ne salla, kızın da gönlü olursa neden olmasın?

  • in vino veritas  (17.01.13 23:30:52)
hacı dayının torunu çok da dıdısının dıdısı değil sanki ya ne biliyim, kuzeninin çocuğu sonuçta. ha bak keyfine eyvallah ama çok da uzak değil gibi.

  • gonulsever  (17.01.13 23:33:00)
dayı torunu bana göre o kadar da uzak bir akraba değil.
bence de abes olur gibi.

  • blatta hiberna  (17.01.13 23:33:51)
kızın dayınızın ilk eşinden torunu olması dolayısıyla görüşmüyor olmanız genetik faktörleri etkilemeyecektir. bence abesten de ziyade özellikle ilişkinin geleceği olursa riskli.

  • desidire  (17.01.13 23:37:47)
bana da çok dıdısının dıdısı gelmedi. dayının hiç hoşuna gitmeyebilir. bence keyif kaçırmaya gerek yok, salla gitsin.

  • nathanieltroy  (17.01.13 23:38:36)
Bi öğrenmişsiniz abes de abes.
Kan bağı bazında zaten uzak. Onun dışında beraber büyümemişsiniz, farklı ortamlar, doğru düzgün görüşmemişsiniz. "Aynı köylüyüz" diye düşün. Benle ne kadar yakınsan onunla da öyle işte hocam. Hiç bir sıkıntı yok bence.

  • nickini vermek istemeyen uye  (17.01.13 23:38:53)
kızın, dayınızın ilk veya son eşinden olmasının bir önemi yok çünkü akrabalık bağı zaten dayınız üzerinden kuruluyor.

  • marcelorios  (17.01.13 23:40:04)
hacı kuzeninin kızı. ötesi var mı?! bildiğin abes kaçar!

  • bilmemkacincinick  (17.01.13 23:42:40)
diyen olmamış yeğenin oluyo amk..

  • musluksuyu  (17.01.13 23:44:37)
vurmayın öldüm.

karşı taraftan diyebileceğim biri, onu ilk gördüğümde ima etmişti böyle bir şey.
ben de kızı bir kez daha gördüm dün. çok da güzel.
akrabam oluyor evet ama bu kan bağı dışında bağ pek yok. geçmişteki bazı problemler nedeniyle.

tabi bir hissiyatım yok şuan ona karşı. sadece fikir almak istedim.
  • Tyler89  (17.01.13 23:48:27 ~ 23:49:08)
hic tanimadigin bi kardesin olsa, ne de olsa farkli ortamlarda buyuduk ne olcek desen.

aslinda oyle dusununce oluyo ya.
  • yirtik foto  (18.01.13 00:07:41)
abes değil, gönlün varsa bence gerisi çok da önemli değil.

ama akraba sayılırsınız bence. en azından kan bağınız var..
ama kafaya takmamak gerek, iki gönül bir ise bana ya da başkasına çok bişi düşmez genelde.
  • delarue  (18.01.13 00:09:31)
bir şey olmaz panpa. takıl gönlünce.

  • durdenist  (18.01.13 00:10:36)
gelecekte biyolojik olarak bi sıkıntı olmayacaksa (akraba evliliği bazında)
abeslik yok bence. eski eşten olan torun ve belli bi süredir hiç görüşülmemiş. dayının veya ailenin problemi neden seni gersin yıllar sonra.

  • dahinnotha  (18.01.13 00:14:20)
soy ağacınız yunan mitolojisindekilere benzeyebilir hacı. sonuçta nesil farkı da var.

  • kargn  (18.01.13 00:21:17)
kuzeninin kızı, uzak falan değil.

  • meriadoc  (18.01.13 00:43:25)
eskiler iki gobek donmus derler. iliski ilerlerse akraba evliligi durumu olmaz.

sen bakma bu osbirci, elitist tayfaya. hic oyle abes mabes falan da degil.

ayrica kormana da gerek yok. kaybedecegin hic bir sey olmaz. ne olacak yani amk?
tavsiyem kiza arkadasca yaklas. olaca varsa, gerisi zaten gelir.
  • tdl  (18.01.13 00:52:47 ~ 00:53:20)
hay arkadaş ya. elit osbirci olarak cevap veriyorum. soy ağacından bağlantıları takip edip müstakbel eşi bulana kadar araya giren her aile dışı evliliğin sonucu akrabalığın yarı yarıya azalıyor (genetik benzerlik olarak)
baban anan kardeşin sana 1/2 kadar yakın (ortalama). dede nine 1/4. dayı falan da 1/4 (anayla aynı genlerden alıyorlar çünkü). onun çocuk 1/8. onun çocuğunun çocuğu 1/16 benzemekte sana. tabii sadece genetik olarak. bu benim almayacağım risk. çekinik genle taşınan genetik hastalıklara yakalanma ihtimali var. bu o ihtimali arttırıyor. bence de azalmış değil aradaki kuşak sayısıyla. o eskilere de kafam girsin ayriyeten. zira bu işin ilmi budur.

  • kargn  (18.01.13 01:31:10)
akraba iyidir. ben de kuzenlerle evlenmek istedim ama hepsi red etti. öylece mahzun kaldım bir başıma çaresiz ortalıkta derbeder. bari sen mutlu ol kardeşim. gayret et ve al o kızı. sonuçta sevgi emek ister.

  • midesiz  (19.01.13 10:57:39)
  • i ve been mistreated  (21.01.13 20:59:47)