kendi kendisine beklemeye alan bilgisayar

bir buçuk aylık laptopum açıldıktan 5 dk sonra filan, hiçbir uyarı neyin vermeden kendisini bekleme moduna alıyor (oturumu kilitliyor). bataryayı çıkarıp taktım, öyle açtım, bu duyuru yazıyorum ama hala kapanmadı. Kapanırsa neden kapanacak olabilir? Kapanmazsa da "yareppim çok şükür" deyip, arkasını sorgulamayayım mı?

Güç seçeneklerinden kontrol ettiyseniz direk garantiye gönderin. Aşırı ısınıyor olabilir. Tozlu bir yerde durduysa fan aralıkları dolmuştur belki :s

  • tzum_tzum  (08.12.12 12:28:08)
otomatik kilitliyorsa denetim masası>sistem ve güvenlik>güç seçenekleri>plan ayarlarını değiştir den istediğiniz süreyi ayarlayın

  • bluebey  (08.12.12 12:30:08)
Hiç ısınmıyor. Dün gece olmuştu. Halının üstündeydi ve ısınma ihtimalini düşündüm. Şimdi açtım. Sehpanın üzerinde ve buz gibi. Asus olduğu için ve bilgisayar ile iş yaptığım için garantiye göndermek istemiyorum pek. Pek tozlu yerde de durmadı gibi esasında. ve şu ana kadar kapanmadı. Yani batarya operasyonu işe yaramış olabilir:p

  • perferil  (08.12.12 12:32:45)
Güç seçenekleriyle ilgili bir durum değil. Çünkü bilgisayarı kullanırken kapatıyor; ayıp ediyor yani. Edepli, usüllü bir kapanış değil.

  • perferil  (08.12.12 12:35:12)
Servis yerine bülent ersoya yolla bence bir usül erkan öğrensin :)) bence arkasını kurcalama böyle şeyler bazen olur, bi daha olursa büyük ihtimalle servislik demektir ama.

  • ekaterina  (08.12.12 12:37:24)
Asus servisine göndereceğime hocaya okutmaya gönderirim, muska yazdırırım. Şu an Asus servisi ile ilgili önyargılarım pek kötüm-yargısal.

  • perferil  (08.12.12 12:42:45)
Yine kapandı:( bataryayı çıkarıp taktıktan sonra adaptörü çıkararak açmıştım. Az önce taktım adaptörü ve bir müddet sonra uyku moduna geçti. Şimdi hayınlık adaptörde mi demek oluyor acaba?

  • perferil  (08.12.12 12:53:39)
Bütün sistem çöktü. Adaptörsüz de kapandı. Artık ya hocaya ya da Asus servbisine gidecek maalesef. Bir bilgisayar daha servis kuyruklarında heder olacak. elveda küçük bilgisayar. Işık içinde yat:(

  • perferil  (08.12.12 12:58:24)