porno izlemenin hafızayı zayıflatması

böyle bir söylenti var.doğruluk payı var mı sizce bunun?veya siz çok porno izlediğinizde yaşıyor musunuz

hafıza değil de cinsellikte problemlere neden oluyormuş sanırsam.

  • taqster  (03.12.12 23:14:31)
yok tabi ki öyle bişey, kara kedi görmek de şanssızlık getirmiyor.

  • harzem  (03.12.12 23:22:05)
kulliyen yalan.

  • varg  (03.12.12 23:23:48)
dinci kesimin yalanlarından biridir. ayakta işemek unutkanlık yapar, mastürbasyon unutkanlık yapar gibi versiyonları da mevcut. bence çok yaratıcı bir fikir. şaşılık, kekemelik vs. deseler aksi kolayca kanıtlanabilir ama unutkanlık öyle değil. ayrıca her insanda ama az ama çok mevcut bir şey.

  • cashkopat  (03.12.12 23:24:42)
en en fazla şu olabilir. fazla porno fazla mastürbasyon doğurur. fazla mastürbasyon fazla sperm kaybı demektir. fazla sperm kaybı da fazla protein, vitamin, aminoasit, fosfor..vs kaybı demektir. fazla besin kaybı da karşılanamazsa eğer vücut vitaminsiz kalarak beyni zayıflatabilir.

Ama temel felsefe şudur, harcadığın kadar kazanırsan sorun yoktur :)
  • sinematematikci  (03.12.12 23:24:56)
arkadaşım, din min bilmiyorum
ama çevremdeki birçok kişide onayladı ki hafıza zayıflıyor.

  • dieselsingle2  (04.12.12 00:01:38)
nymag.com

daha bugün okudum. porno ciddi bi bağımlılık, hakkaten de zararlı. ha bırakıyo muyuz hayır, ama farkında olmak lazım :)
  • roket adam  (04.12.12 00:24:43)
Bizim sağlam pornocu bir arkadaş var paralı üyelikli falan a dan z ye bi harf söyle sana milf ten asian a her alandan en az ikişer tane isim sayar. Veya bir resim/ video göster direk sanatı icra edenlerin adını söyler. Adam shazam gibi soundhound gibi amk.

Burdan hareketle külliyen yalan olduğunu anlayabiliriz, gönül rahatlığıyla seyredebilirsin.
  • giderbey  (04.12.12 12:57:45)
aynı şeyi mezar taşı okumanın da yaptığını iddia edenler var.

aksine porno izlemek hafızayı kuvvetlendirir. niye? "ben bu karıyı zencili filmde de görmüştüm amındaki benden hatırladım" diyebilirsin.
  • ben ananin oldugu tarafa gidiyorum  (18.01.13 01:46:22 ~ 01:48:41)
söylentiler...

  • yetkili birine benzeyen abi  (18.01.13 01:53:33)
katılıyorum.
aynı şey mezar taşı için söylenir denmiş. evet, ona da katılıyorum.
arabaların plakalarını okumanın da, evet ona da katılıyorum.
kara kediye ya da merdiven altında yürümeye inanmıyorum. onlar farklı.

neyse, katılmamın sebebi, bu tarz şeylerin zihinde tutulması ve eski veya az kullanılan verilerin arkaya itilmesi ile ilgili. çok fazla porno izlersen zihnin en son kullanılar bölümünde o resimler olur. porno yerine çok fazla kedi resmi bakmak de istersen. ya da çok fazla alışveriş yapmak, çok fazla tv izlemek.

zihinde çalışan bi cclenaer yok önbelleği veya geri dönüşüm kutusunu temizleyelim, klullanılmayan dataları arındıralım.
  • dahinnotha  (18.01.13 02:19:01)