Kitap önerisi (acayip bi içerik talep ediyorum)

okunması kolay, yorucu olmayacak bir kitap olması öncelikli.

ancak içerik bazında, pek tatminkar bir açıklama olmayacak ama, depresif içerikli bir kitap istiyorum. biraz hayatın gerçeklerini yüzümüze vurabilecek. misal tutunamayanlar buna bir örnek ama malumunuz, çok ağır bir dili var. diğer oğuz atay kitaplarında da mevcut bu.

ek olarak, içerisinde sadece anketodlar aforizmalar bulunan kitaplar da kabulümdür.

tahsin yücel-yalan

  • mula  (28.11.12 22:48:52)
tezer özlü - kalanlar

  • nıç  (28.11.12 22:54:39)
yusuf atılgan - anayurt oteli ya da aylak adam

  • botamaniaensis  (28.11.12 23:28:09)
tol'u oku.

  • 1 saat bende 50 dolar  (28.11.12 23:39:31)
okumasi cok kolay olmasa da depresyon dedin mi oblomov vuruyor soldan.
yalniziz da beni oldukca deprestirmis kitaplardan birisidir. okumasi da cok kolaydir.

milan kundera'nin saka'si da oldukca depresif bir donemimde okudugum ve daha da deprestigim bir kitapti. direkt hicbirisi depresif sayilamaz.
  • entrapmen  (28.11.12 23:58:57)
hakan günday-piç

murat uyurkulak-tol
  • ruhibirbanyo  (29.11.12 00:07:53)
katya'nin yazi. okunmasi kolay. psikolik olarak da cok sikici.

edit: h'den sonraki ikinci harfi kastettim evet.
  • yirtik foto  (29.11.12 02:59:21 ~ 02:59:56)
Dostoyevski-Yeraltından Notlar.

Hem ince bir kitap hem ağır bir dili yok hem de hayatın gerçeklerini yüzümüze vuran bir kitap.

-Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam'ı da iyidir depresiflik konusunda.
-Ve yine ince, okuması kolay, depresif Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna'sı.
-Hakan Günday'ın Kinyas ve Kayra'sı biraz daha kalın bir kitaptır ama ben iki günde bitirmiştim merak edip.
-Richard Bach'ın Martı'sı var bir de aklıma gelen ama öyle depresif bir havası yok pek.
-Kafka'nın Aforizmalar'ı.
-Schopenhauer'un Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar'ı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu. Aklıma geldikçe eklemeler yaparım.
  • Savina Y.  (29.11.12 03:00:10)