hadi calistiralim kafalari

Haybeden 10 bin lira gecti elime. İsim var ama kira parasi cok koyuyor. Bu parayi bi sekilde kullanip kirama katkida bulunabilir miyim diye dusunuyorum.

Araba alip satmayi dusundum ama o isde cok sahtekarlik donuyor.

Sizin aklinizda neler var?

Yatırım yapmak için az para. Yaparsan da geliri çok az olan bir şey olur muhtemelen. En iyisi;

10000/36=277.7 Lira, ayda 277 lira kirana katkı yapar bu para 3 yıl boyunca. Parayı yatırmaktan ya da riskli yatırımdan daha mantıklı bence :-)

Edit: Alttaki daha mantıklıymış. :-)
  • tahrik olmusken objektif olamam  (22.09.12 17:01:42 ~ 17:03:40)
istanbul'daysan mesela 10.000 peşinatlı, gerisi kira gibi taksitli evlere gir evin olmuş olur taksitleri çok dersen de kiraya ver onun parasıyla öde falan

  • taqster  (22.09.12 17:02:21)
1 e 2.5-3 oranlı banko bahis oyna.

  • xenophobe  (22.09.12 17:03:49)
Altın al.

  • ayk  (22.09.12 17:17:32)
koy kenara..10.000 ile yapılacak en akıllı yatırım..artınca birşeyler yaparsın..

  • dedim dedim de kime dedim  (22.09.12 17:23:53)
bankaya faize koysan getirisi olmaz mı?

  • dahinnotha  (22.09.12 17:33:29)
taqster +1

  • esinikaybetmiscorap  (22.09.12 17:58:33)
haybeden 10.000 bende istiyorum uleeeee! altın güzel bir yatırım olur bencede bankada altın hesabı aç koy paranı kumbara gibi kullan orayı ayda 200 de atsan kar.
edit: bigün lazım olur :)

  • gündüz m  (22.09.12 18:29:18 ~ 18:30:08)
ileride taksitle alacagin evin pesinatini biriktirmek icin ilk adim olarak kabul et.

luzumsuz harcamalarini tespit et ve onlardan vazgec.

10 bin'in uzerine, ayda 200 lira tasarruf edip koyabilsen, 5 sene sonra toplam 22 bin liran olur.

bu yontemle ev sahibi olursun. kira derdini de radikal olarak cozersin. bu 5 sene zarfinda belki gelirin de artar, ayda 200 liradan daha fazla koymaya baslarsin. belki su anda bile ayda 200 liradan fazla koyabilecek durumdasindir. hal boyleyse, bu hesabi ona gore yeniden yap.

120 ay taksitle ev almaya girisenlerde, "ulan 10 sene beaa! ode ode bitmez bu!" psikolojisi hakim oluyor. o 10 sene oyle bir cabuk geciyor ki, nereye gitmis, ne zaman ev sahibi olmussun, sen bile anlamiyorsun.

bonus: atalar, nur icinde yatalar ne demis? "isten artmaz, disten artar."
gunumuze uyarlanmis meali: cok cok calisarak para tasarruf edemeyebilirsin. ama gezme, tozma, lokantalarda yenen yemekler gibi faaliyetlerinin sana olan aylik maliyetini hesaplar ve o faaliyetlerden vazgecip bir kenara biriktirmeye baslarsan, ev pesinatin birikir.

diger bir bonus: icmedigi sigara parasiyla apartman sahibi olan adam. ahan da bu da linki:

www.trthaber.com
  • compadrito  (22.09.12 19:41:45 ~ 19:42:33)