pilotluk

pilot olmak için herhangi bir yaş sınırı var mı? ölmeden önce bir gün elime toplu para geçer geçmez mutlaka alıcam eğitimini diyorum hep.

simülasyonlarla sanal uçuşlar filan yapıyorum şimdilik kesiyor ama bir gün bu da yetmeyecek biliyorum. o yüzden bu iş 50'li yaşlara kalmasa iyi olacak. ama nasıl yapar ederim de bu işe girerim bir fikir verin a dostlar!

kredi çek gir, zaten kazanırsın o parayı sınavları geçmen lazım tabii.

  • ekaterina  (15.09.12 02:59:38)
1000 liralık kredi kartını bile zor öderken şuan bana kimse kredi vermez emin ol.

25 yaşındayım 5 yıl sonra o krediyi çekebilecek halde olsam 30 yaşında olacağım. eğitim filan derken 35. 35 yaşında pilot olunur mu?
  • nedensizce  (15.09.12 03:01:51 ~ 03:03:35)
eğitim 16-18 ay ki.

editledim de tam bilmiyormuşum ticari çalışma lisansı bu kadarmış :)
  • ekaterina  (15.09.12 03:04:31 ~ 03:06:37)
plt radioman pilottu bildigim. ona mesaj at.

  • snatch  (15.09.12 03:06:17)
belli bir uçuş saatin vs olması lazım ya o yüzden dedim. ama ben her halükarda 1 yıldan fazladır diye düşünmüştüm.

o değil de 300-400 bin tl gibi rakamlardan söz ediliyor. o kadar para kredi olarak çekilebilir mi.
  • nedensizce  (15.09.12 03:06:23)
300-400 bin tl değil ben aradım sordum bi kere sırf meraktan ama bi 4 ay oluyor, 70000 dolar dediler. 2 sene önce tam 100 bin tl di, bir akrabamız çekti şu anda 15 bin tl maaş alıyor.

  • ekaterina  (15.09.12 03:07:21 ~ 03:07:54)
bizim akraba askeri helikopter pilotuydu. çok yakın bir zamanda askeriyeden ayrıldı. kendi cebinden eğitim ücretlerini karşıladı, sun expresste başlıycakmış yakın zamanda. yaşı da 35ten az değildir. ama zor. cilt cilt kitaplar okudu, ezberledi. bir dolu sınava girdi çıktı.

  • geven kafa  (15.09.12 03:07:26)
kitap okumak filan sorun değil de. sanalda çok kolay kavradım olayı ama bir ihtimal reelde bu işi beceremez isem işte o zaman hayatım kayar o borçla.

şöyle bir duyum da almıştım eğer okulu bitiremezsen paranın hepsi yanmıyor muş. aslı var mıdır ?
  • nedensizce  (15.09.12 03:10:37)
paranın hepsi yanıyor ama üstüne ek eğitim alma hakkı doğuyor o ucuz o kadar pahalı değil bi de 3 sınav hakkı veriyorlar çalışırsan yaparsın hocam, çalışınca yapılamayacak şey yok ama sallarsan yanar tabii haklar.

  • ekaterina  (15.09.12 03:11:53)
:) benden once sormussun. Bazı şirketler pilot alımı yaparken direk para almiyor, ama bilmem kaç senelik calışma zorunluluğuna maaşından kese kese alıyor parayı. Maaşın 4'te 1'ini geçmiyormuş bu para.

  • Gucci  (15.09.12 03:42:09)
Amacın pilotluktan para kazanmak değilse ppl alıp kendin de uçabilirsin. yaş sınırı olacağını sanmıyorum onda, eğitimi de aşırı pahalı olmasa gerek. ama elinin altında bi uçak olmayacağı için pek bir anlamı olmayabilir tabii :D

  • alleycat  (15.09.12 14:26:08)