Votka Kokmaz mı?

Bir rivayete göre kokmaz diyorlar ama ben bardağa doldurup koklayınca gayet geliyor alkol kokusu. Bir rakı kadar keskin değil tabi ama alkollü bir içecek olduğu belli oluyor kokusundan. Nedir aslı astarı?

icen baya bi kokuyo bana gore ama bi yere dokuldugunde falanki kokudan bahsediyosan bilmiyorum oda kokar heralde

  • jay kay  (17.11.08 23:29:28)
adamın biri bigün acayip içmek istemiş ama eve gidince kokarda pederle papaz olurum korkusuyla ne yapsam derdine düşmüş.sonra aklına "ulan biyerimden bişey uydurayım du bakalım" tarzında bişi gelmiş;
-abi vodka kokmazki ya rakımı bu anasını

diyerek, neden kendimi kandırmıyayımki canım şeklinde kendini telkin etmiş ve vodka-redbul, vodka-vişne... artık herneyse içmiş eve gitmiş.bunun pederde ortamdaki OH iyonunu fark edince vermiş ayarı...

sonuç: vodka da kokar...
  • onlygodjudgeme  (17.11.08 23:30:23)
kokar tabi ama bir bira içip başka ortamana girmenle yayılan koku ile votka içtikten sonra yayılan koku miktarı arasında fark var bence.

  • rurouni  (17.11.08 23:35:13)
diğer sert içkilere kıyasla en az kokan votkadır. yoksa, kokmaz demek saçmalamak tabii.

  • kimi raikkonen  (17.11.08 23:56:02)
bence gayet kokuyor, şu ana kadar gördüğüm en az kokan içki tekel cin.

  • thejester  (17.11.08 23:58:49)
slav dillerinde voda->su ; votka->minik su (sezer->sezercik gib bir bağlantı var arada)

yani sanırım isimlendirilmesinde bu özelliği de rol oynamıştır.
  • mrtksn  (18.11.08 00:12:34)
içince yanındakilere sorarsan anlarsın crown, birkaç yudum bile kokuyor.

  • tom riddle  (18.11.08 00:22:40)
hayır içtikten sonra kokmazsın anlamında o laf. diğer söylenenleri okumadım belki söylemişlerdir.

  • thefirstfbli  (18.11.08 00:26:08)
kokmayan Cindir.

  • kabal  (18.11.08 00:34:45)
votka için yanmaz, donmaz ve kokmaz derler. lakin hepsi mümkündür.
bardağa doldurup ya da şişeden koklayınca, sıvının yarısına yakını alkol olmasına rağmen epey az kokar. kokteyllerde tamamen karakterini kaybeder. sonuçta çoğu alkol ve su.

içince ise herhangi bir içkinin kokmama ihtimali yok. o alkol kana karışacak, kan akciğere uğrayınca alkolümüz koku olarak dışarıya çıkacak.
  • cgcore  (18.11.08 00:40:44)
vodka-kola yapınca daha az kokuyor sanki. kendimi kandırıyor da olabilirim.

  • insanimsi  (18.11.08 00:41:21)
votka kokmaz efendim, içindeki alkol kokar leş gibi.

  • ashh  (18.11.08 00:59:06)
icinde alkol olan hersey kokar efenim ama votka en az kokanlardan, hububat alkolu ve meyve kokteylleri ile birlikte. ucuz votkalar pahali votkalardan daha cok kokar bir de ama votkanin kokusu hic mi hic rahatsiz edici degildir. ayrica kokmayan sey nefesiniz olacaktir ictikten sonra, bir sure cok az kokar sonra gecer. o yuzden en sevdigim icki degil mi zaten...

  • ermanen  (18.11.08 01:32:52)