formasyon

mrblayın
biliyorsunuz ki fen/edebiyat fakültelerindeki bölümlere formasyon kalktı. Peki yeniden bu hak tanınır mı? bölüm tercih etsem mi etmesem mi çok kararsızımm halbuki sınava edebiyat fakültesinde bi bölümü tercih etmek için girmiştim formasyonun kalkması işleri bozdu:( helpp

fen edebiyat fakulteleri için tekrardan formasyon verilmesi pek mümkün görünmüyor yakın vadede ama burası türkiye belli olmaz yine de.
nickini aldığın filmi çok sevmiştim zamanında özellikle de müziklerini:)

  • cldplay  (31.07.12 11:54:12)
biz boşuna eğitim fakültesinde okuyun diye çırpınmıyoruz. zaten yığınla öğretmen adayı var. öğretmenlik tercih et derim.

  • schizophrenia  (31.07.12 11:59:08)
ya işte sorun istanbuldaki eğitim fakültelerini tutmuyor sıralamam napim geriye seneye denemek kalıyor o zaman.

  • runlolarunn  (31.07.12 12:21:24)
öğretmenlik istiyorsanız mersin ya da amasya fark etmez bence.. sonuçta aynı kpss'ye girip aynı bakanlıkta hizmet vereceksiniz. ha belki dersane açısından bi boğaziçi mezunu olmak fark yaratabilir ama o da ilk yıllarda olur. daha sonrası tamamen tecrübe ve sizin öğretmenlik yeteneğinize kalıyor.

  • hosein  (31.07.12 12:45:09)
ya peki x dili ve edebiyatı için nedir formasyon durumu?

  • geldiler  (31.07.12 15:00:44)
istanbul dışına çıkamam çünkü çalışıyorum. x dili edebiyatı bölümleri içinde formasyon kaldırıldı çünkü onlarda edebiyat fakülteside

  • runlolarunn  (31.07.12 15:27:40)