Hadi gelin çekinmeden Arabesk tarafımızı ifşa edelim

Sevgili Romalılar,

Biliyorum hepimiz aslında Arabesk filan sevmeyiz(!). Bizler daha çok Alternatif rock, New Age, Klasik müzik, metal müzik, solcu gruplar ve bireylerin parçalarını, kimsenin bilmediği grupları, enstruman müzikler vs. vs. dinleriz.

Peki bazen duyduğumuz an istemsizce(!) mırıldandığımız Facebook'ta paylaşmaya çekindiğimiz Arabesk parçalar vardır değil mi?

Hadi gelin paylaşalım bunları. Bakalım neler çıkacak?

müslüm baba'nın coverları hoşuma gidiyor mesela. arabesk değil de türkü, türk halk müziği gayet söylerim.

  • baldur2  (08.07.12 18:51:32)
sevmek değil de...dur anlatayım.

otobüste giderken mecburen dinlediğim bir arabesk şarkı vardı.arabesk gerçekten hiç sevmem ama öyle bir şarkı ki hala sözleri,ritmi aklımda ve bundan nefret ediyorum.bu tarz bir işkence varsa bu zirvesi olmalı;sözleri de yazayım:

gözlerim yollarda bekletme ne olur
bana sensizliği öğretme ne olur
yokluğun cehennem cennetim sensin (x2)
  • okul uniformasiyla uyuyan adam  (08.07.12 18:51:53)
  • rokoko  (08.07.12 18:53:21)
Arabesk tabirinin kisitli kullanilmasidan suregeliyor. Arabesk sevilmez mi? Kim demis sevilmiyor diye. Nerden uyduruyorsun bunlari. O saydigin muzik turlerinin hepsinde arabesk mevcuttur.

  • emininsel  (08.07.12 18:53:24)
ümit besen'e ayrı bir saygı duyarım. saygılar abi.

  • devilred  (08.07.12 18:55:52)
diridinidiridiridiiinidiririrididiniiin
sevmek zormuş dindiridiriidiin
sevmememek çok zor diridindiriridirdir
sevilmemek çok zor dirindiridindiridirin
sevdim ama sevildim mi bilemiyorum diriii dirriii diiiiii.
  • uykusuz her gece  (08.07.12 18:56:24)
arabeskin de kalitelisini mi sevmek zorundayız? yalnızken içli içli şunu söylemeye doyamam mesela.

yar yar yar yar
vurma beni derinden
zor zor zor zor
vazgeçip kopmam senden
bir sor, haber ver gittiğin o yerlerden
yanar yanar tutuşurum
habersiz kalsam senden
  • vrykolakas  (08.07.12 19:02:51)
geçen bir yerde ferdi tayfur'un bana sor şarkısını duydum, çok hoşuma gitti mesela, ama tam damar o. ferdi özbeğen'in dilek taşı da güzeldir. bi de ibo'nun var 3-4 tane, içkiyle filan iyi giden...

  • ruhibirbanyo  (08.07.12 19:03:42)
ben hiç çekinmem şahsen, arada fbook ve diğer yerlerde de paylaşırım: Selami Şahin candır. bence çok tatlı bir insan. suratı aydedeye benziyor. oye. ahahah

  • fauxhumanitas  (08.07.12 19:06:28)
Hamam tası gümüşten
Yeni geldim o işten
Beni beni pavyona alıştıran da
Senin adi enişten
Yalellim yar yar
  • pokepoke  (08.07.12 19:23:02)
Arebesk rock guzel bence. Erkin koray rules.

  • MouseP  (08.07.12 19:27:28)
ben yıllar önce uzunca bir dönem her sabah "hepimiz kardeşiz bu kavga ne diye" diye uyandım. hala da arada takılır dilime.

sevdiğim arabesk parçalar da var tabi, ustalara saygımız sonsuz.
  • edaydin  (08.07.12 19:30:48)
rock müziği gerçekten çok çok seviyorum arabesk şarkılarda da sevdiğim bir şeyler nadiren de olsa çıkıyor:
ibrahim tatlıses'in mutlu ol yeter'i,
müslüm gürses'in nilüfer'i,
mahsun kırmızıgül'ün benim meskenim dağlardır yorumu,
ismail yk'nin bas gaza şarkısı ilk aklıma gelenler.

bir de bazı alevi türkülerini çok seviyorum, mesela dağlara küstüm ali, haydar haydar gibi.

eskiden söylemeye utanırdım ama yaş ilerledikçe utanmıyorum, aksine beğenileri ayıplayan insanları çiğ buluyorum.
  • anarsi yureklerde  (08.07.12 19:36:51 ~ 19:39:06)
çok alakalı mı bilmiyorum ama son 10 yılda türkçeden çok ingilizce konuşmuşumdur. Yabancı müziği neredeyse hiç dinlemedim yurtdışında da bas bas türkü dinliyordum gecenin 2sinde Ahmet kaya ile inliyordu laboratuvar :)
daha arabeske çalan şeylerden:
Fatih Kısaparmağın bazı şarkılarını severim, Cengiz Kurtoğlu dinlerim, Tatlıses'in sanırım bütün albümlerini dinlemişimdir ama kendisini sevmediğimden şarkılarına ısınamam.
Arada pek kimsenin bilmediği şarkıcı/türkücüleri de dinlerim.
  • niye ama  (08.07.12 19:44:50)
asla gizlenmiyoruz ;) bu elemanları takipteyim her daim..
www.istanbularabesk.com

  • yapacakbirseyyok  (08.07.12 19:59:10)
şevval sam'ın has arabesk albümüne bitiyorum.
zaten kendisine hayrandım, bu albümle kendisine olan saygım daha da arttı.

  • pangea  (08.07.12 20:37:44)