Siz Olsanız?

ABD vatandaşı bir bayanla yaşadığım 6 yıllık uzak mesafe ilişkisi yaklaşık bir buçuk ay önce bitti.

6 yılı silmek tahmin edebileceğiniz gibi kolay olmuyor. Elimden geldiğince hayatımdan ona dair tüm izleri silmeye çalışıyorum.

Elimde son bir kaç parça değerli şey kaldı. Bunları ne yapacağımı bilmiyorum.

Bir adet Sony PSP bir adet de 8 GB Apple IPOD var kameralı modeli.

Siz olsanız ne yapardınız bunları?

satardim.

  • entrapmen  (06.02.12 15:13:56)
tabii ki kullanırım

  • aspo  (06.02.12 15:16:36)
Kullanamam..Kullanma dışında alternatifler bekliyorum lütfen..

  • hayattan sikilan adam  (06.02.12 15:17:57)
sat eline 500 TL fln geçsin.

  • michael jackson  (06.02.12 15:19:32)
kullanmayacaksan birine hediye edebilirsin veya satabilirsin.

  • Tyler89  (06.02.12 15:19:41)
size onu ne kadar hatırlattığına bağlı bu. örneğin ben teknolojik ve değerli eşyalarla duyduğum sevgiyi ilişkilendiremiyorum. belki de fazla "kullanıma yönelik" olduklarındandır. eğer böyle bir bağ kurmamışsanız bu eşyalarla, kullanmaya devam edebilirsiniz.

ancak böyle bir bağ var ise satmayı düşünebilirsiniz. bu tarz bir bağ varsa zaten satıp benzer bir ürün de almazsınız tahminimce - çünkü aynı şekilde hatırlatabilir size. (örneğin apple ipod'a benzer ürünleri almak istemeyebilirsiniz.)

Benim düşüncelerim böyle :)
  • pokerface  (06.02.12 15:19:45)
modelleri eskimeden sat bence. bekletmenin saklamanın anlamı yok.

  • yetkili birine benzeyen abi  (06.02.12 15:19:51)
tabi ki kullanırdım.

  • avkatbey  (06.02.12 15:20:14)
Eşya üzerinden yasınızı kalıcı kılmanın alemi yok. Yaşanan her şey kalbinizde, beyninizde, eşyalardan kurtulun, size zararı yoksa da dursun.

  • 9kuyruklukedi  (06.02.12 15:20:41 ~ 15:21:16)
kullanmıyorsan satmak kalıyor geriye.
eğer satıp para kazanmak istemiyor isen bana hayrına verebilirsin.

  • Jan Valjan  (06.02.12 15:21:10)
Gariban bir öğrenciye hediye et....

  • thanks anyway  (06.02.12 15:22:39)
inatla kullanırdım

  • esinikaybetmiscorap  (06.02.12 15:23:52)
bana verirdim

  • mottoman  (06.02.12 15:24:06)
gittigidiyor a reklam filmi çekerdim, alışkınız nasıl olsa.

  • neira  (06.02.12 15:29:04)
ikisini bana ver sana bir aşk şiiri yazayım. mesaj atarsan detayları konuşuruz. ;)

  • fluorescein  (06.02.12 15:36:02 ~ 15:41:32)
İkisini de satıp gidip çocuk esirgemeye falan bağışla. Ya da Van`a gönder. Bari iyi bir yere gitsin. Sende rahatla, vicdanen de rahatla.

  • Harpp  (06.02.12 15:49:13)
açıkçası bana eşyalar ya da bana her şey onu hatırlatıyor durumları saçma geliyor. bunu yenemezseniz bundan sonraki ilişkiniz ne olacak? baştan söyleyin karşı tarafa bari bana hiçbir şey alma diye? mantıklı mı? değil.

üstelik eşyadan çok birlikte en özel zamanlarını aypod da değil başka anılarla hatırladığınızı düşündüğüm için ne yapacaksın kendini de mi satacaksın/atacaksın? kafanda bu ilişki neden bitti, tekrar etmemem gereken hatalar neler, ben neleri yanlış yaptım, elimden geleni yaptım mı vs. bu soruları bitir... eşyalar kalsın. yoksa eşyalardan kurtulmak sadece bu sorulardan kaçmana sebep olur. aynı hataları ömür boyu tekrarlarsın!
  • su nanesi  (06.02.12 15:55:03)
küvette yakardım ben olsam.

  • Dağlarca  (06.02.12 15:55:12)
Bi öğrenciye ya da ufak bi çocuğa hediye ederdim evet. Satarsan bu sefer para ondan geldi ehühüh olucak.

  • roket adam  (06.02.12 16:00:31)
sat, parasını da bir hayır kurumuna bağışla.

  • bilmemkacincinick  (06.02.12 16:02:22)
ay ben mal gibi onun hediye ettiği gümüş takıları vs. geri vermiştim. çok sevdiğim şeyleri filan... sonradan yeni sevgilisine hediye etmiştir, öyle de midesiz bir adamdı. çok üzüldüm satıp vs. kendime başka takı alabilirdim, bi yerde kafayı çekebilirdim vs. sonuçta bana faydası olurdu. ne gerek var zaten ilişki bitmiş giden gitmiş. kalan üç beş şey de züğürt tesellisi oluyor her şeyin boşa gitmediğine kaybolan zaman olmadığına dair.. onları da satmak istiyorsunuz... dediğim gibi ben hala kullanmanızdan yanayım! inadına kullan.. şimdi çok üzgünsün, üç gün sonra iyileşme süreci gereği öfke nöbetin gelince görürüz :P

  • su nanesi  (06.02.12 16:04:05)
Eğer o hediye ettiyse kargo ile geri gönderin.

  • mavi karanlik  (06.02.12 16:05:14)
yengenin yaptığı büyünün bozulması için, hepsini sarımsakla beraber bi tülbente sararak buzağıların otladığı bi meraya gömerdim.

  • hope ender  (06.02.12 16:10:56)
her baktığımda onu hatırlatıyosa satardım ben de. onlardan gelicek parayı da istemiyosan eğer bi öğrenciye verebilirsin hayrına. vee işte tam bu sırada ben devreye giriyorum evet o öğrenci benim.

  • fluggegecheimen  (06.02.12 16:26:38)
kullanmıyorsam satmam da, hediye et

  • rn  (06.02.12 16:36:09)
psp'ye customfirmware kurar; ipod'u da bissürü mp3 ile doldururdumn.
geçmişten kaçmanın doğru olmadığı kanısındayım.
yaşanan, yaşanmıştır.
  • pangea  (06.02.12 16:41:57)
seve seve kullanırım yolla.

  • cecilia  (06.02.12 17:00:55)
İlişkiniz kötü bittiyse eğer, ver kargoya.
Açınca paketi o düşünsün, ühühühü ondan kalan şeyleri ne yapsam acaba diye.

  • Saat1  (06.02.12 17:30:18)
bana yollayabilirsin gerçekten.

  • guzellige inancimi sarsan simgeler var  (06.02.12 19:21:55)
Goremiyecegin bir yere kaldir.

  • african rain  (06.02.12 19:24:13)
  • hayattan sikilan adam  (07.02.12 13:50:23)