Erkekler Pelerin Giyebilir Mi ?

Pelerinleri çok şık buluyorum ama erkekler giyer mi hiç kadın giysisidir o filan dediler bana. Mesela Köy (The Village) filmindeki gibi olabilir. Giyilemez mi öyle şeyler ? Koyu renkli filan olursa ne biliyim ?

geçen gün gittiğim hastanede bir doktor amca pelerin giyiyordu. hiç de kötü veya avam durmuyordu. neden giyilmesin. seviyorsan giy bence.

  • vakumlu  (06.01.12 14:39:40)
game of thrones'takiler gibi giyersen güzel olabilir bence. ama nerde yaşadığına bağlı.

  • niluk  (06.01.12 14:39:41)
ben giyiyorum la bazen şaka değil :D ama yaşadığım şehir uygun bi yer pelerine :P

  • madyb  (06.01.12 14:39:59 ~ 14:40:15)
  • himmet dayi  (06.01.12 14:43:29)
@vakumlu
Doktor ve hemşireler giyerler pelerin biliyorum. Zaten bir tek onlarda görüyordum bir de nadir de olsa giyen kadınlara rastlıyordum.

@niluk @madyb
İstanbul'da yaşıyorum, serin havalarda filan giyeceğim ama nasıl bir şehir olması lazım ki pelerin için :D

Şu tarz bir pelerin düşünmüştüm aslında :
Boğazda alt alta 2 adet büyük düğme ile iliklenen ve belin biraz altına kalçaya kadar uzanan. Bir de başımı örtebilmek için kapüşonu olan birşey..

Şu çocuğun giydiği gibi olabilir örneğin
www.google.com.tr
  • burka  (06.01.12 14:50:57)
doktorların giydiğini bilmiyordum. ben ilk defa gördüm vallahi :)

ya sen boşversene, ne istiyorsan giy. sokakta gören tanıdıkların "vay arkadaş pelerin falan ne ayak?" gibi gıcık sorular sorar ama boşver sen.

hep şunu savunuyorum: renkler ve tarzlar sadece kadınlar için yok, erkekler de istedikleri gibi giyinsinler. sen kendine yakıştığını düşünüyorsan, seviyorsan giy arkadaşım. sonuçta bu devirde saç sakal uzatınca bile dönüp bakan var, alış.
  • vakumlu  (06.01.12 14:56:09)
Giy lan, bir havan olsun.

  • excusez  (06.01.12 15:04:48)
yozgat'ta yaşıyorsan giyemezsin.

  • and justice erol  (06.01.12 15:06:09)
Peki madem, yanıtlara teşekkürler :D

  • burka  (06.01.12 15:16:38)
Giyersen deli derler. Rahat edemezsin.
Fantastik edebiyatla ilgili biri oldugunu dusunuyorum.

  • durdenist  (06.01.12 15:28:54)
uzun pardesü giy, belki aynı hissi verir?

  • 386 dx  (06.01.12 15:45:03)
mesela bim'de falan görsem böyle birisini gider pelerinini öperim.

o adam; at desin atayım, yat desin yatayım o derece.

al bi tane bence de.
  • diskbudur  (06.01.12 15:46:25)
ne pelerini lan?

  • petrol kalemi  (06.01.12 15:55:14)
hogwarts'ta herkes giyiyor, sen de giy.

  • nawres  (06.01.12 16:04:38)
Donunu da pantolonunun uzerine giyersen biraz dikkat cekebilirsin, beklenti yukselebilir..

  • nooneatall  (06.01.12 16:12:35)
olmaz arkadaşım, türkiye'de bakarlar gülerler adama. hatta konuşurlar dalga geçerler. yok özgüvenim aşmış durumda, umrumda değil böyle şeyler diyorsan giy tabi neden olmasın. yalnız uzun bir pelerinin yakışması için boyunun da uzun olması gerekir. ( 1.80 ve üstü ayrıca fit de olacaksın tabi) yoksa robin hood gibi gezersin ortamlarda benden söylemesi.

  • overdose  (06.01.12 18:17:21 ~ 18:17:58)
@elxa kardeşim iyi güzel demişsin de jared leto'nun orada giydiğinin pelerinle alakası yok. bildiğin panço giymiş adam.

  • petrol kalemi  (08.01.12 18:05:06)
Bugün terziye gittim, herhalde haftaya dikilmiş olur pelerin. Görücez bakalım nasıl oluyormuş pelerin !

  • burka  (05.02.12 13:04:42)