S.O.S.- İzmit'te Sosyalleşebilmek

bi salaklık ettim okulu uzattım, çevremde de kimse kalmadı, bütün arkadaşlarım ya çalışıyor ya da kendi memleketlerine gittiler. İş falan da bulamadım, okul desen haftada 2 gün dersim var sürekli evdeyim. Şimdi hayvani derecede sıkılıyorum ben, napılır bu izmitte sosyalleşebilmek için, kurslara falan mı gitsem, ne yapsam, kafayı yemek üzereyim artık, 3 gündür evdeyim ekmek almak dışında çıkmadım evden. Etraftaki gülen arkadaş gruplarının yanına gidip bi tanısanız çok seversiniz beni falan diyesim geliyor :P. Şöyle kurtaracak bi öneri getirseniz, ne bileyim şurda şöyle bi kurs var baya eğlenceli falan, fotoğrafla ilgili olabilir mesela. Neyse işte başka fikirler de olabilir kurs dışında.

gönüllülük yapabilirsin, gönüllü olduğun için ayıracağın zamanı sen belirlersin, sosyal olarak çevreni genişletmiş olursun, kişisel gelişimine katkıda bulunursun, mezun olurken cv ne yazarsın vs vs bir veya bir sürü nedeni olabilir.

KOCAELİ TOG yakın zamanda 2 güzel etkinlik planlıyor, katılmak için önşart, form doldurma, para verme vs... gibi şeyler yok

iletişime geçmek için facebook grubu
www.facebook.com
  • freebird5406_2  (29.04.11 23:11:24 ~ 23:19:51)
+1 aynı sorunlar

izmitte hayat yok. esnaf akşam 8 de kapatıp gidiyor, öğrencilerin yarısı istanbulda oturduğundan öğrenci şehri gibi bir havası da yok..

şehir tiyatrolarının güzel oyunları oluyor ve sadece 3 tl öğrenciler için, yahya kaptan daki sahnede olanları kaçırma derim.

salı ve perşembe zanzi ve 262 de karaoke partileri düzenliyorlar bu da bir seçenek.

dönemin başında olsaydık en azından öğrenci kulüplerine takıl 1-2 insan tanırsın derdim ama geçmiş o zamanda. yine de fotoğrafçılık kulübüne bir danış adamlar her hafta geziye gidiyor illa ki ekmek çıkar hhahah =)

tüm arkadaşlarım şehir dışında olduğundan ve cüzdanın dibi göründüğünden evde geçiriyorum hafta sonunu. sıkıntıdan 1.5 lt biricik içmişim de farkında değilim, imamın dediğini yap yaptığını yapma derler ya o hesap =)
  • angelofdeath  (29.04.11 23:13:37)
ya işte karaoke partileri oluyor da tek başına olduktan sonra neye yarar. senle aynı hesap işte tüm arkadaşlar şehir dışında bazen geliyorlar yine de, bu hafta çok fena boşlukta kaldım, çarşambadan beri evdeyim pazartesine kadar da böyle gidecek. üniversitenin fotoğrafçılık kulübü de 5 kuruş etmez ya, gittim bi sene, sene başından itibaren hiçbir şey yapmıyorlardı o zaman, şimdi durum nasıldır bilemem tabii çok değişiyor her şey.

  • ekaterina  (29.04.11 23:21:18)
dans kursu vardı jadore'da dolphin'in karşısındaki. orası sosyalleşme denen olgunun içine atlamak için bir numaralı yer. tiyatro kursuna gitmiştim ben 8 aydı gerçi ama süper ortamdı. ayko diye bi yerdi. ayrıca zirve yapabiliriz hazır havalar ısınıyorken?

  • hikaye mesture  (29.04.11 23:23:54)
biz varız ya

  • ronaldo17  (29.04.11 23:23:59)
yapalım zirve :D yer zaman söyleyin

  • ekaterina  (29.04.11 23:29:25)
o arkadaş gruplarını bulmak zor değil.Bak ronaldo17 var ben varım.bizlerde uzattık okulu ama arkadaşlarımız terk etmedi henüz bizi.

iş bulma konusu üzerine gidin bence.bölümünüz ne nasıl bir iş arıyorsunuz bilmiyorum ama iş buldugunuz takdirde hayatınızda büyük bir boş kısım kaybolacak ve o yoğunlukta siz boş kalmak için çabalayacaksınız bu sefer.Bu da bir süre idare eder sizi.
  • rain  (29.04.11 23:31:11)
pazar günü brunch seka park'ta?

  • hikaye mesture  (29.04.11 23:31:36)
pazar akşam olsa tiyatroya gitsek?

ne zamandır gitmiyorum özledim lan!

edit:pazar tiyatro olmaz çocuk oyunu varmış.c.tesi olur ama komedi gibi bişe var.
  • rain  (29.04.11 23:32:29 ~ 23:34:59)
bölüm inşaat, ya iş bulmaktan da ziyade ailem çalışma fikrine karşı pek sıcak değil, 2 ay kaldı zaten önce okulunu bitir, çalışırsan bi de bunu bahane etme fln diyorlar. Tiyatro fikri güzelmiş hakkaten, 2 adım ilerimde sdkm daha bi kere gittim 5 senede. Seka'da brunch'ta olur, boşum işte uymak kolay

  • ekaterina  (29.04.11 23:38:45)
beni de sayın. yer zaman belirleyin geleyim.

  • ronaldo17  (29.04.11 23:39:59)
tamam o zaman.cumartesi saat 19:00 da anıtpark önünde buluşalım.Tiyatro güzel oluyo valla bak :)

  • rain  (29.04.11 23:41:06)
moruk 19.00 erken ben 18.30 da geliyorum eve. 20.00 falan daha iyi gibi. ya da pazar en uygunu.

  • ronaldo17  (29.04.11 23:42:35)
20 de tiyatro başlıyo ama.ondan öyle şey ettim.

  • rain  (29.04.11 23:43:14)
kaptandaki sdkm'ye mi gidicez, diğerine mi unuttum onun adını?

  • ekaterina  (29.04.11 23:43:43)
evet.yahya kaptandakine gideceğiz.

oyunun adı karanlıkta komedi imiş.

www.kocaeli.bel.tr
  • rain  (29.04.11 23:46:01)
19.00 erkense 19.45 bile olsa olur, yetişiriz 8 e no problem

  • ekaterina  (29.04.11 23:48:46)
yok öyle bişeyler hiç bana göre değil, bu da güzel ya

  • ekaterina  (29.04.11 23:57:11)
zirveden kasıt bi değişiklik olsun dedik işte.

iyi gelir hepimize.

saat 19:30 diyelim de iki kelime laf ederiz.
  • rain  (30.04.11 00:02:42)
oha izmit'te bu kadar adam var mıydı ya? =S maşukiye'ye git, balık ye. sapancaya git, treking yap. aslında ne desem boş. sosyalleşmek için arkadaş lazım. arkadaşın yoksa en züper yerde bile sosyalleşemiyosun =/

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.04.11 00:04:48 ~ 00:06:48)
yaa öyle işte arkadaş yoksa hiçbir şey olamıyor maalesef, yok değil de her hafta gelmiyorlar falan işte.

  • ekaterina  (30.04.11 00:06:41)
yeni gördüm yazdığını rain, tamam o zaman 19.30'da anıtparkın önünde mi diyoruz?

  • ekaterina  (30.04.11 00:08:25)
var var olmaz mı =) zamanımız çok bi gün de yaparız balık ızgara falan.

  • rain  (30.04.11 00:11:00)
vay arkadaş, çık gel tiyatroya konuşuruz sonra paintball'u da. Birleştiricem hepimizi :)

  • ekaterina  (30.04.11 00:11:50)
paintball a adam bulamıyoruz lan biz. =/ dört kişiden yukarı çıkamadık anasını satim. haggaten olabilirdi.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.04.11 00:16:46)
bende gelebilirim ya oyuna

  • angelofdeath  (30.04.11 00:18:38)
buluruz ya adamdan çok ne var =)

ama tiyatroya kaç kişi gidiyoruz şimdi?
  • rain  (30.04.11 00:18:49)
oyunun konusu falan da şöyle :

Karanlıkta Komedi

Peter Shaffer'in yazdığı Karanlıkta Komedi adlı oyun, 1960' lar Londra'sının çalkantılı günlerinde geçen, son derece basit bir düşünce üzerine kurulmuş, sofistike çok esprili, gürültülü patırtılı bir farstır.

Peter Shaffer, popüler olma iddiası taşımadan hem eleştirmenler hem de geniş halk kitleleri tarafından büyük beğeni kazanmış bir yazardır.

Karanlıkta Komedi, ışıkların sönmesi ile birlikte karanlıkta el yordamı ile dolanan karakterler arasında geçen, ama bu kör döğüşünün ışık altında seyirciye sunulması düşüncesiyle yazılmış, en modern komedilerden biridir.

Heykeltraş Brindsley, Carol ile nişanlanmıştır ve Carol'un eski kafalı albay babasını etkilemek istemektedir. Ama hem Carol'un babasının hem de heykelleri satın almak üzere bir milyonerin geleceği gece sigortalar atar. Brindsley' in eski kız arkadaşı Clea gelerek, göz gözü görmeyen dairede kendisini gizler. Carol, nişanlısı Brindsley'in elini karanlıkta diğerlerinden ayıramaz. Oysa, Brindsley'in antika satıcısı eşcinsel komşusu ve Clea, Brindsley'in elini tanırlar. Aşkın gözü kör olabilir, ama duygularının olduğu yadsınamaz. Üstelik bu duyguları gizlemek ve başka türlü davranmakta çok zordur.

Karanlıkta Komedi, tiyatroda izleyebileceğiniz en eğlenceli komedilerden birisi olduğu gibi, içinden çıktığı toplumsal yaşama karşı da bağlılığını yadsımayan bir oyun.

edit: yarın gündüzden ben bi ararım tiyatroyu biz geliyoz iyi hazırlanın derim.
  • rain  (30.04.11 00:20:29 ~ 00:23:33)
ben de varım beni de yazın

  • sealth  (30.04.11 00:20:43)
beni de yaz panpa =)

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.04.11 00:21:43)
şimdi rain geliyor, ben geliyorum, sealth, bntyak da geliyor, ronaldo17 geliyor mu? başka kimse var mı
edit: angelofdeath te geliyor

  • ekaterina  (30.04.11 00:22:28 ~ 00:24:09)
ronaldo17 geliyor.şimdi yattı o.işe gidecek sabah.

2 kişi de az üstte var onları da yaz.
  • rain  (30.04.11 00:24:01 ~ 00:24:30)
gelirim. geliyorum.

  • hikaye mesture  (30.04.11 00:24:19)
gömleğimize nickimizi yabıştırıyo muyuz? hep bugünu bekledim lan =))

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.04.11 00:24:21)
bi anda çoğaldık sevindim lan :)

  • rain  (30.04.11 00:25:17)
hm'yi de sayarsak 7 kişiyiz.
valla ben de sevindim =)

  • ekaterina  (30.04.11 00:25:40 ~ 00:26:15)
rain yazarsan limon'da açalım zirveyi resmi olsun

  • hikaye mesture  (30.04.11 00:27:04)
tamam 19 saat sonra görüşürüz o zaman.

satan olmasın ha, arayıp ta nerdesin diyecek durumumuz yok sonra :)
  • rain  (30.04.11 00:27:51)
değilim.siz açın +1 ekleyin biriniz :)

  • rain  (30.04.11 00:28:21)
okulun kulüplerinden herhangi birine üye olabilirsin, kou sözlükte yazar olup zirvelere katılabilirsin..

  • toshiro  (30.04.11 00:29:20)
19 saat ne panpa? şimdi son olarak yer ve zaman yaz da bilelim.

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.04.11 00:31:20)
saate bakıp yazdım yav.00:32 olmuş.

biz 19:30 da anıtpark kampüsü önünde buluşuyoruz.kapının orda.
  • rain  (30.04.11 00:33:00)
tamamdır. ;)

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.04.11 00:34:34)
ankarada aynı sorunları yaşıyorum. hem de ankarada. bana da yardım lüffen

  • shadowelves  (30.04.11 00:43:52)
@hadowelves sende bi duyuru aç bişeyler çıkar kesin :)

bide couchsurfinge üye ol.evinde ecnebileri konuk et etkinliklere falan katıl.ankarada daha çok olur izmite göre.

www.couchsurfing.org
  • rain  (30.04.11 00:44:42 ~ 00:47:23)