PC'de usb giriş sorunu

bilgisayara ne zaman küçük örneğin harici disk, ya da ipod taktığımda otomatik olarak kapanıyor. aslında kapanıyor ama kasanın hala çalıştığını gösteren sarı ışık yanıyor. harici diskimde ya da mp3 playerımda herhangi bir sorun yok. ama aynı usb girişine 2 gb hafızalı bir flash bellek taktığımda çalışıyor. sizce sorun ne olabilir? dayak vakti mi geldi? bu arada ipod o usb ye takılı haldeyken windows başlamıyor - ya da windows başladıktan 2 saniye sonra taktığımda hoşgeldiniz yazısı geliyor ve geri kapanıyor :)

bios dan first boot device kısmı usb olarak seçilmiş olabilir.

  • mr fusion  (05.01.11 17:19:07)
Bu tarz sorunların tam çözümü tek olmamakla beraber, kapanma sorunu için mutlaka bios update yapınız.

Açılırken usb de takılı olan bir cihaz boot işlemini engelliyorsa @mr fusion, gerekeni söylemiş.
  • mauro eterna  (05.01.11 17:25:00)
kasanın önündeki usb girişlerine mi takıyorsunuz yoksa kasanın arkasında anakartın kendi usb girişlerine mi?

eğer kasa önündeki usblere takıyor iseniz anakarta yanlış bağlanmış olabilir... birde power supply'ınızı değiştirebilirseniz; emaneten sağlam olduğuna inandığınız bir psu'yu takıp öyle deneyin birde...
  • mortar  (05.01.11 17:28:28)
kasanın elektrik fişini kasadan çekin, takın.

  • togi  (05.01.11 17:37:19)
muhtemelen güç yetmiyordur. power supply ın değişmesi gerek. usb bellek güç harcamaz ama hgard disk ve ipod sağlam güç çekerler usb den

  • eipcack  (05.01.11 20:52:09)