Bu arkadaşın düğününe gider miydiniz?

10 küsür yıllık bi arkadaşım var kendisi doktor. Üniversite hayatı yoğun, yalnız ve pek durumu olmadığı için zor geçti. Bu süreçte telefonla haftada birkaç kere saatlerce görüşürdük derdini tasasını anlatır rahatlardı. Arada aynı şehirde rastlaşınca oturur sohbet ederdik vs.

Mesleğe atılınca rahat eder zannettim pek öyle olmadı. Meslektaşları kötü davrandı, mobbing uyguladı. Ben yine destek olmaya çalıştım, intiharı bile düşündüğünü söyledi aldım karşıma konuştum.

Gel zaman git zaman ben evlendim iki farklı şehirde düğün yaptım ikisine de gelmedi. Aynı şehirde olmamıza rağmen tebriğe de gelmedi. Hatta o sıra kız arkadaşı oldu sanırım ve iletişimi de kopardı. Açıkçası ben de kendimi bunca zaman kullanılmış hissettim. O zamandan beri de bir kez bayramda, bir kez de uzman olduğunu görünce tebrik ettim o zaman yazıştık.

Bugün mesaj atmış yaza evleniyormuş düğününe çağırıyor. Düğüne gider miydiniz? Gitseniz sembolik bir şey mi takardınız?

Ayy bi de uzun uzun yazmışsınız kıyamam. Gitmezdim. Boyle adam kullanan tiplerden de uzak durulmasi gerektiğine inanıyorum.

  • funl  (20.04.22 02:58:14)
Gitmezdim. Zaman geçtikçe öncelik verdiğimiz insanlar da değişiyor çevremiz de. O size gelip bir de altın vs taksa iade-i ziyaret yapmanız gerekirdi.

Duruma göre bakarız de. Vakit gelince işim çıktı vs de tebrikler de geç. Ben böyle yapıyorum.
  • Cesario  (20.04.22 03:04:42)
Gitmezdim.
Düğünden sonra iletişimimiz güzel olursa, sömürme değil de karşılıklı güzel bir arkadaşlık olarak devam ederse evine ziyarete giderdim.

  • megalomaniac  (20.04.22 03:20:34)
Gitmezdim. Ama siz gidersiniz gibi gözüküyor, bazı insanlar fazla iyimser. Giderseniz eğer sakın bir şey takmayın. Takana takarlar, adet budur.

  • el conquerador  (20.04.22 03:46:39)
hayir. gitsen de bir sey takma tabii ki. zaten bu adamin sana herhangi bir faydasi olmayacak hayatin boyunca. kaybedecek bir sey yok.

  • hot potato  (20.04.22 03:49:39)
ben giderdim gibi geldi

  • owaki  (20.04.22 04:34:49)
Net gitmezdim. Ayrıca şöyle düşünün ben de yoğun olduğum dönemlerde ya da yurtdışında olduğumda maalesef bazı arkadaşlarımın düğününe çağrılmama rağmen gidememiştim. Daha sonra gelmeyeceğini bildiğim halde ayıp olmasın diye çağırdığım insan çok oldu.

  • Mcfly  (20.04.22 06:53:53 ~ 08:56:34)
Bu kadar olanlardan sonra ayıp olmasın diye çağırıyor olmalı.
Gitmezdim.

  • Erva  (20.04.22 07:18:19)
Sanırım bir sevginiz var fakat kırgınsınız, sevmediğiniz biri olsa kısas normal olurdu haketmiş ancak verdiğiniz karar cümlelerinizde açıkça belli, gidip sembolik birşey takacaksınız, ben de olsam böyle yapardım herhalde hayatının dönüm noktalarına şahit olmuşum bazen insan her şeyi karşılık bulmak için yapmaz ben de böyleyim

  • alicek  (20.04.22 07:29:11)
gitmem.

  • since1907  (20.04.22 08:19:44)
giderdim. altına ne ara geldik bilmiyorum ama altın da takardım.

  • gabe h coud  (20.04.22 08:38:36)
gitmem. bu kadar düşünelecek hiçbir tarafı kalmamış.

  • baldan kaymak  (20.04.22 08:43:31)
Ay hiç işim olmaz... Tebrik eder hızlıca uzaklaşırım.

  • lcha  (20.04.22 09:24:42)
gitmem gitmeyin, altın taksın diye çağırmıştır, üzgünüm.

  • Hallegadola  (20.04.22 09:32:36)
gider miydiniz diye sormak bile saçma bence. gidilmez.

  • elorelia  (20.04.22 09:42:42)
Cok net gitmem.

  • zimbirik  (20.04.22 09:44:41)
Arasa açmam, bırak düğünü.

  • kumandanim  (20.04.22 10:37:21)
Ben olsam gitmezdim ama giderseniz de bişey takmayın ne gerek var

  • bigcaptain  (20.04.22 10:41:29)
sokağından gecmem

  • all girls dream  (20.04.22 10:50:28)
Hayatta gitmem.

  • mg3929  (20.04.22 11:02:30)
burada bir sürü farklı dinamik olabilir.

durumu olmadığı için üniversite hayatı zor geçmiş.
düğününüze gelmemiş olması normal çünkü bazı insanlar bir şey takamayacak, istediği gibi giyinip kuşanamayacak, düğüne gelmese hakkını vererek bir ev hediyesi alamayacak diye durumdan kaçmayı tercih edebilirler.
ne sebeple gelmediğini söylemek istememiş de olabilir.

benim çok ters bir dönemime denk geldiğinde ben de çok yakın bir arkadaşımın düğününe gidememiştim ve durumdan rahatsızlık duymuştum mesela.

bir de, "derdini tasasını anlatır rahatlardı" ve "aldım karşıma konuştum" demişsiniz.
bu ifadeler bence biraz dikkat çekici.
siz ilişkideki düzgün tarafsınız ve bu dostluğa sizin değil onun ihtiyacı varmış gibi bir bakış hissettim.

dolayısıyla, burada önemli olan geldi gelmedi meselesi değil.
görüşemeseniz de sevip değer verdiğini düşünüyorsanız gidin.
ama art niyet, kullanma, adam yerine koymama gibi şeyler hissediyorsanız, ki bence daha çok kendi derdine düşmüş, pek kötü niyetli gelmedi bana, o zaman gitmeyin.
insan ilişkilerinde her zaman misilleme yapmak ya da karşı tarafa bir şekilde karşılık ve tepki vermek doğru olmayabiliyor.

düğüne giderseniz de ne gerekiyorsa onu takın.
ben olsam öyle yapardım.
  • blatta hiberna  (20.04.22 11:21:44)
bence mutlular dilerim yazıp düğünden sonra haber bekliyorum çift olarak takılırız diye mesaj atın

  • mantık  (20.04.22 12:07:56)
Gitmem, bişey de takmazdım. Allah çarşısına pazar versin.

  • elitoangelito  (21.04.22 00:12:11)
gitmem.

  • drako  (21.04.22 11:06:06)
gitmezdim. ama sen gidermişsin gibi geldi. :)

  • naksidil  (21.04.22 11:35:48)
ben düğünüme gelmeyen kimsenin düğününe gitmem. neden gideyim ki?

  • sizofren06  (25.04.22 17:21:19)