Bu 500 GB Lacie External HDD alınır mı?

www.estore.com.tr

Epeydir external hdd araştırmaktayım. Burada 165 ytl diyor canlar. Araştırdım markada pek yamuk da yok, fiyat da uygun. halihazırdaki 120 gb hdd min yanına küfür gibi getirsem nasıl olur..

edit : gerçi estore hakkında hiç iyi şeyler denmemiş..

o zaman estore hakkında ben iyi bir şeyler diyeyim. çok alışveriş yaptım, hiç sorun yaşamadım.

sorun yaşamayan neden estore hakkında konuşsun ki zaten?

fiyat uygun. hatta biraz fazla uygun, o düşündürdü beni.
  • paranormal  (29.10.07 10:25:12)
vatan'da philips'in bir external'ı 99 usd + kdv idi sanırım?

  • ozdek  (29.10.07 10:44:25)
vatandaki o filips 400gb idi, ben bbakınmıstım da adaptorlu oldugundan caymıstım.

  • bryan fury  (29.10.07 12:29:23)
dostum link ölmüş.. =/ (hep bunu soylemek istemisimdir)
buldurun merak ettim pls, tsk, bye, opt, scs, kib.

  • theli  (29.10.07 13:49:53)
link ölmedi de buradan yazmak zor oluyor. önce bağlantı konumunu kopyala deyin, sonra browser a yapıştırın, sonra link dışı kalan bölmeyi alıp sonuna yapıştırın. link açılır.

  • nihilanth  (29.10.07 14:01:19)
500 kalmış aklımda aprdon o zaman. bu adaptörsüz mü? usb'den o kadar gücü sürekli çekerse problem yaratmıyor mu yahu? zamanında vatoz modem yüzünden çöken sistem biliyorum güç konusunda onu tek geçerim :) yani 300 watt yazan dandik güç kaynakları ile arıza çıkarıyorsa aklınızda olsun genele yazdım.

  • ozdek  (29.10.07 14:18:37)
yahu beyler bu alınır mı? bi akıl verin, benim de hoşuma kaçtı valla ne yalan söyleyim..

  • myfishbone  (29.10.07 14:22:46)
@ozdek;

adaptorlu bu, harici olarak fise takmak gerekiyor. ben sadece usb arıyordum o da 5400 rpm olanlar için usb gucu yeterli oluyor. onların da 250 gb si varmıs max.

bunun harici guc kaynagı oldugundan gucle alakalı bir sorunu olmaz. alınır kullanılır bisey de olmaz netice olarak.
  • bryan fury  (29.10.07 14:31:11)
320lik var ben de lacie güzel gayet. içinde seagate var. valla usb 2.0 dan takınca adaptörü takmana gerek yok yazıyor bende ama ben takıyorum yine de.

  • kofteburger  (29.10.07 16:22:35)
500gb lacie'yi bende hepsiburada dan sipariş vermiştim ama 2 haftada kargoya verilmediği için iptal edip vatandan philips aldım. forumlarda falan okuduğuma göre çok fazla bi yamuğu yok lacie nin, alınır yani.
adaptor olayına gelince , 3.5" olanların tümü adaptorlü. yani 250 gb yukarısı ve o fiyata bişey istiyorsan eli mahkum adaptorlu alacaksın.

  • alembic  (29.10.07 16:44:10)
1 ay olmustur heralde, aldik biz. Adaptoruyle birlikte agir biraz ama tasimaktan cok yedekleme amac. Efendi gibi calisiyo simdilik, sagolsun.

  • pyro clustic flow  (29.10.07 16:54:04)
abi bak ben lacie 500 gb 2 ay kadar once hepsiburadadan aldım. o zamana kadar emule den download etmek için bir kenara linklerini ayırdığım dosyaların hepsini 1 ayda indirdim (4 mbit ile) 1 aya kalmadan doldurdum hdd nin içini. bilenler bilir emule kullananlar bilgisayarını 24 saat acık bırakırlar. benim ki de aldığımdan beri arada bir restart atmak haricinde hiç durmadan acık ve içine 400k/sn hızı ile durmadan veri iniyor. haftada bir de bütün gun dvd yazıyorum bir yandan emule download yaparken. adaptöre de bağlı ve yanında tasınacak bir cihazdan ziyade köşede duracak bir alet. altına elektronik alet kutularından cıkan sungerimsi seylerden koydum ve masadan 1 cm yuksekte duruyor. boylece masa ile beraber titresip uğultu da cıkarmıyor. hızı konusunda sunu soyleyebilirim. içine oyun kurdum bir sefer. yavaslama yapmadı. o kadar hızlı usb 2.0 ile.. dusunmeden al derim. ama bir yandan da boyle bir aleti ovmek ya da yermek için aradan 1 sene falan gecmesi gerekir acaba pörtleyecek mı falan diye ama mamaafih alalı 3 ay oldu. bu arada alet hiç bir zaman cok ısınmıyor ama ben cok zorladığımdan hırlama yapıyor..

  • eleventh american esme has met  (29.10.07 17:01:16)
pyro clustic flow haklı, zaten 3.5" lerin amacı yedekleme.. philipsin üzerinde de not for portable use yazıo bangır bangır..

  • alembic  (29.10.07 17:01:23)
3.5 drivelarin adaptorsuz olmayani olamaz.

  • compumaster  (29.10.07 23:48:14)
ep center'a sordum 20 tane gelmiş bir günde hepsini satmışlar.. yuh dedim.. bi daha gelir mi dedim bilemem dediler. yuh dedim.. sonra adam bana,

bunu tavsiye etti, fiyatı da 210 ytl dedi;

WESTERN DIGITAL MY BOOK PREMIUM 500GB
www.hepsiburada.com
  • myfishbone  (30.10.07 08:02:37)
teşekkürler. almaya karar verdim. zaten taşıma amaçlı değil depolama amaçlı kullanacaktım bu durumda işimi rahat görecek bir alet.

  • nihilanth  (30.10.07 08:33:05)