hangi telefonu alırdınız?

diyelim ki para sıkıntınız yok ama sırf bu yüzden bi telefona binlerce lira vermeyi de anlamsız buluyorsunuz. öyle ki, en en iyi telefonu alayım, en son modelini alayım, en pahalısını alayım diye düşünmüyorsunuz ama idareten bi şey de almak istemiyorsunuz. bu koşullarda,

özellikleri fena olmayan hangi telefonu almak istersiniz?

özellikleri fena olmayan hangi iPhone modelini almak istersiniz?

Aynı senin gibi düşünüyorum. Telefonum beşinci yılında.
Samsung s22+ bekliyorum. 15 güne kadar çıkacak.
iPhone'a para vermem.
  • etna  (03.03.22 21:34:30)
@etna

Duyuru açan arkadaş binlerce lira vermeyi anlamsız buluyorum demiş ve Iphone'a para vermem demişsiniz ama sizin dediğiniz Samsung 22+ 19-20 bin TL :)

Samsung A52s 5g modeli olabilir. 7bin TL.

Edit: bir Samsung kullanıcısı olarak söylüyorum 20 bin TL verilecekse o telefon kesinlikle iPhone olmalı..

İPhone olacaksa şahsen 12'den aşağısını almazdım. Düz iPhone 12 de 14bin TL.
  • Cesario  (03.03.22 21:40:32 ~ 21:41:43)
iPhone 12 mini alır geçerim.

  • halitkin  (03.03.22 21:49:28)
Benzer düşüncedeyim, bu nedenle androidsever olarak şunları söyleyebilirim.

Samsung'a para vermem, Xiaomi denen garabete asla para vermem. BBK Electronics alt markalarını öneririm. Özellikle Oppo ve OnePlus

Birinci tavsiyem OnePlus olur, yakın zamana kadar Türkiye'de bulmak pek mümkün değildi, fakat şuan Media Markt'ta yeni çıkardığı orta segment telefonlar satılıyor. (5t modelini 4 yıldır kullanıyorum)

İkinci tavsiyem Oppo olur, orta segment telefonları iyidir. (reno 4 modelini 1 yıldır kullanıyorum)
  • uvcray  (03.03.22 22:20:51 ~ 22:29:53)
iphone 11 veya 12
çok uzun süre götürür hocam

  • neoluyokardesimnebutantantana  (04.03.22 00:00:42)
para sıkıntısı yoksa bir telefona binlerce lira vermeyi anlamsız bulmak bana anlamsız geldi. hiç önemsemiyorsan tuşlu telefon kullan, ha yok kullanıyorsan git en iyisini al.

benim telefona ihtiyacım olsa ve para sıkıntım olmasa apple'ın en son modelini alır geçerim.
  • bohr atom modeli  (04.03.22 01:13:53 ~ 01:14:19)
iPhone'un en yenisini veya bir öncekini alıp geç madem.

Telefonun fiyatını , telefonu kullanacağın tahmini yıla bölmeyi de unutma derim.
10 bin liralık bir Android'i 3 yıl, 15 bin liralık iPhone'u 5 yıl kullanacaksan iPhone daha ucuz oluyor.
  • michael_knight  (04.03.22 05:32:33)
%67,2 umursuyorum, var mı ona göre öneriniz? yoksa yanıt yazmak zorunda değilsiniz, akıl vericem diye kasmayın @bohr

  • kimwexler  (04.03.22 08:32:18)
para sıkıntım yoksa hiç uğraşmam iphone'un son modelinin standartını ya da mini'sini alır geçerim ben.

  • teritori  (04.03.22 09:59:38)
S20 fe.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (04.03.22 11:00:36)
Son kullanıcı için telefon sosyal medya, internette dolaşmak ve casual games indirmek dışında bir işe yaramıyor. Belki merakı varsa fotoğraf çekmek. Bunları da her telefonla yapmak mümkün. Fotoğraf için belki biraz daha iyi bir telefon.

Binlerce şükürler olsun ki iphone 13'ü nakit alsam üstüne cebimde geçinebileceğim miktar kalıyor. Ama samsung a51 kullanıyorum. Gayet de memnunum. Gereksiz buluyorum çünkü aynı işlevi görecek bir cihaza fazladan ödemeyi.

Sizin yerinizde olsam özellikleri fena olmayan bir iphone almam. Özellikleri fena olmayan bir samsung alırım. Çin üretimi telefonlar her zaman dert olmaya müsait. Özellikle dünyanın bu kadar gerildiği bir durumda her an google tarafından banlanabilirler. Nokia, Samsung, Motorola gibi şirketlerin ortalama modelleri gayet iş görür. Özellikle yeni nokialar fena durmuyor.

Samsung a52, a72 serilerine bir bakın.
  • anten  (04.03.22 13:19:13)
Burada herkes 50 bin maaş alıyor sanırım. Adam binlerce lira vermek istemiyorum yazmış, millet iphone önermiş, 20 bin liralık Samsung önermiş.

Kardeş senin tarif ettiğin telefon xiaomi.
Ben redmi note 9 kullanıyorum, 128gb, gayet kullanışlı ve güzel, fiyatı da 3700 civarı.
  • el conquerador  (04.03.22 16:45:20)
Hocam senin ilacın iPhoneSE.

Son çıkan iPhone modeliyle aynı işlemci, ya da bir altını bulunduruyor ama yüz tanıma, 3 kamera gibi gibi seksi özelikleri yok. Yıllarca götürür.

Bu ay içinde onun da yeni modeli çıkacak bu arada.
  • kaptankedi  (04.03.22 17:09:42)
Bence de son model iphone ama pro degil. Proya ihtiyacin varsa olur ama yoksa normal son model iphone iyidir. Ben 11 ciktiginda almistim, memnunum. Esim 13 pro aldi, bence gereksiz.

  • lemmiwinks  (05.03.22 12:33:57)