gunde ne kadar su iciyorsunuz

ben 1 veya 2 bardak. (cay, kola, meyve suyu falan da icmiyorum ama susamiyorum gun icinde ve aklima da gelmiyor.)
yanima surahi de koysam dalip gidiyorum.
miktar yaninda su tuketme sisteminiz nasil?

mimimum 1 litre. maks 2

  • çih  (16.01.22 19:31:36)
Spor yaptığım donemlerde günde en az 3 litre

Diğer zamanlar 1.5-2 lt arasi
  • dafuq  (16.01.22 20:41:03)
Sabah kalkar kalkmaz 1 litre, öğleye kadar 1 litre, akşam yemeğine kadar 1 litre daha. Arada çok açık çay ve kahve

  • gabe h coud  (16.01.22 20:49:23)
Ben genelde her saat bir bardak içerim. Günde 10 15 bardak arası.

Sistem olarak değil ama alışkanlık olarak evdeyken mutfağa her gittiğimde içerim.

Yemekten sonra içerim. Tatlı bir şey yedikten sonra sonra içerim. Canım isteyince içerim.
  • dissendium  (16.01.22 20:53:45)

  • bir soru sorcam  (16.01.22 21:10:37)
4'ün üstüdür, gün boyu çok konuştuğum için ağzım kuruyor susuyorum sık sık. Hatta içsem daha çok içerim, susamış kaldığım anlar da oluyor. ama sürekli çişimin gelmesinden de rahatsızım.

Konuşmadığım günler, yani çalışmadığım günler yarısını içiyorumdur. Susamanı sağlayacak şeyler yaparsan kana kana içersin.
  • Bruce  (16.01.22 23:47:58)
Kışın, görece iyi beslediğim (kızartma gibi aşırı susamaya sebep olan besinler tüketmediysem) ve alkol almadığım bir günde 4 - 5 litre civarı.

Kızartma alkol tüketimi kafadan 2 litre ekliyor.

Yazın 6x1.5 luk su paketini bitiriyorum 1 günde ve gene alkol + kızartma gibi şeyler varsa fazlası da oluyor.

Aşırı anormal geldiği için doktora gittim tetkik falan da yaptırmıştım herhangi bir sorun çıkmadı.

Ayda 300 lira su masrafı mı olur 1 insanın ya.
  • materyalist imam  (17.01.22 00:29:29)
2 litre. Sudan nefret ederim, sagligim icin iciyorum. Yillardir alisamadim, alisilmiyor. 1 hafta su vermesen yasarim ama saglik icin iciyorum iste. Tavsiyelerim; telefonuna/saatine alarm kur, yaninda siseyle gez, tek seferde cok yuklenme. Bir de gece icmeni onermem, cis mubabbeti uykunun icine ediyor amk!

  • halitkin  (17.01.22 02:31:14)
3 - 4 ortalama.
çay/kahve tüketimim minimum miktarda.
yoğun spor yaptığım günlerde 4 litre su + başka sıvılar alıyorum.

ilk günlerde 4 lt su çok fazla demiştim ama bi kaç hafta içinde alıştım.
su çok içince "kahve içmeden kendime gelemiyorum" triplerim de yok oldu.
  • dahinnotha  (17.01.22 12:00:47)
1 bardak, bazen hiç
günde 9 litre içen varmış şaşkınım

  • harmanyeri  (17.01.22 12:47:44)
2 litre civarı, o da sağlık için.

Ötesi imkansız, zırt pırt işemekten nefret ediyorum.
  • jonas  (17.01.22 13:01:39)