[]

Excel Hücre İçi İmleç Kontrolü

Excel'de çalışırken klavye üzerinden TAB tuşu veya yön tuşları ile hücrelere geçerken imleci yazma moduna getirmek için klavye üzerinde kısayol komutu var mı?

Her seferinde hücre içi düzenleme için mousa tıklamak hiç pratik değil.


 
f2


  • abukkraker  (14.10.21 14:47:24) 
f2


  • veritaslibertas  (14.10.21 14:47:31) 
Benim de benzer bir problemim var, hücre içinde yazı yazarken yön tuşlarına bastığımda bazen etraftaki hücrelerin üzerine gelip hücre içine kısayolunu yazıyor "B2", "B3" vs. diye, bazen ise olmuyor.


  • burfak  (14.10.21 15:23:48) 
@burfak büyük ihtimal yazı yazarken formulü tetikleyecek bir işaret koyuyorsunuz eksi artı gibi işaretler formülü tetikliyor, özellikle yazının başına koyulmaması gerek koyulacaksada '- gibi yazmak gerekiyor


  • eja  (14.10.21 20:14:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.