[]

Flac müzik nedir?

Ekşi sözlükte uzun uzun okudum, bayağı ilgimi çekti.
Tam olarak nedir bu olay çünkü bazen sözlükte anlatımlar herkes biliyor gibi anlatılıyor.
Bu flac müzik az araştırdım telegram da buldum fakat daha geniş arşivler muhakkak vardır. Ücretli servisleri varsa onlarda olabilir.


 
Kayıpsız sıkıştırılmış müzik dosyası. Kalite, MP3 ve diğer kayıplı sıkıştırma dosya türlerine oldukça fazla oluyor. Tidal destekliyor şu an. Yakında Apple music ve Spotify da sunmaya başlayacak.


 • sumuklurakun  (27.05.21 12:07:33) 
ikiside ses sıkıştırma algoritması, mp3 boyuttan kazanmak için ses kalitesini törpülerken flac ses dosyasını törpülemeden sıkıştırıyor.

yüksek kaliteli mp3 ile flac arasındaki farkı anlamak için yüksek kaliteli kulaklık ve gerekirse kaliteli bir amfi kullanmak gerekiyor.
 • nahtoderfahrung  (27.05.21 12:10:44 ~ 12:11:11) 
flac bir ses dosyası formatı. tıpkı mp3 gibi. mp3 ses dosyası olarak kötü bir format aslında, kalitesiz müzik dinleniyor sıkıştırmadan dolayı. aynı şarkıyı flac olarak dinlediğinde biraz daha iyi müzik dinlersin. lossless diye geçiyor ama flac de çok iyi bir format değil tabii ki. ortalama kullanıcıların ulaşabildiği bir format olmasından kaynaklı bilinir oldu diye düşünüyorum. apple için ikamesi alac. daha iyi formatlar wav, aiff, dsd şeklinde gidiyor.


 • veritaslibertas  (27.05.21 12:11:07 ~ 12:12:12) 
Flac oynatacak düzgün bir cihaz ve onu duyuracak kulaklığın hoparlörün yoksa farkı hissedemeyeceksin.


 • sutlu nescafe  (27.05.21 12:21:02) 
Ve duyacak kulak:)


 • kisa  (27.05.21 12:31:48) 
8k çözünürlüğün resimsizi.

8k tv yoksa elinde veya dinlemekte olduğun içerik zaten en başta o şekilde kaydedilip işlenmediyse bir boka yaramıyor.
 • bana kedicik derdi  (27.05.21 14:09:08) 
deezer da yannılmıyorsam flac hizmeti veriyor.


 • evimin paspasi  (27.05.21 17:24:06) 
Radyoda çalışırken neymiş la bu flac deyip bakmıştım. Sağlam kulaklık ya da iyi bir kulak yoksa wav ile mp3 ten farkı yok.


 • olaylar olaylar  (27.05.21 18:24:44) 
Torrent ile flac album paylasiliyor


 • eja  (27.05.21 20:30:28) 
İnternetten edindiğin her Flac kayıpsız olmuyor. Kayıpsız olması için orijinal kaynaktan flac formatında sıkıştırılmış olmalı. İnternette public olarak bulunabilen flac dosyalarının önemli bir kısmı 320kbps mp3’ten flac’a dönüştürülmüş, basit kulaklıklar veya ses sistemleri ike fark anlaşılır olmadığından çoğu kişi fark etmiyor.


 • phoarbix  (27.05.21 22:38:04) 
çok üst düzey bir kulaklık veya ses sistemi yoksa, mp3 ile olan kalite farkı pek anlaşılmıyor.
tidal var mesela, spotify'ın alternatifi.
orada flack dosya formatında parçalar da var.
onu da deneyebilirsiniz.
 • pangea  (28.05.21 11:19:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.