ev parası olarak duran dövizi korumak

merhaba 40 bin eurom var. ev bakıyorum. ama bulması ayları bulabilir. malum trde döviz bir artıp bir düştüğü için bikaç ay sonra büyük kayıp yaşamaktan korkuyorum. ne tavsiye edersiniz şimdi bozdurayım mı? yoksa risk budur diye bekleyip ev bulunca bozdurmadan direkt ödemeyi euroyla mı yapayım?

Al-tın al.

  • 1bir1bir1  (09.03.21 01:29:34)
"malum trde döviz bir artıp bir düştüğü için" soylemini garipsedim. Turk lirasi islem gordugu zamanlarin yuzde 20sinde yukselisteyse yuzde 80inde dususte. Bu orani attim, daha kotu olabilir.

Yatirim tavsiyesi degildir lol.
  • hot potato  (09.03.21 01:50:54)
duragan durumdaki doviz zaten otomatik olarak korunuyor caldirmadigin ya da birine kaptirmadigin surece :)

  • cooperr  (09.03.21 08:05:50)
bozdurma bankaya yatır. her türlü artar.

  • xrated  (09.03.21 08:31:22)
r evolution ++

  • neoluyokardesimnebutantantana  (09.03.21 08:36:38)
@r evolution +1

bu soruyla işe girince, devamında al-sat yapmak var. döviz çıkınca satıp, düşünce alabilecek misiniz?
  • co2s2  (09.03.21 11:03:13)
Avro cinsinden %1-2 faiz veriyor bankalar, ki bu miktara daha fazla da olabilir, bence faize yatır kafan rahat olur. evi de iki sene sonra alacam dersin o para bankada artar.

  • hosein  (09.03.21 11:42:19)
Türkiye'de maalesef temel düzeyde finansal okuryazarlık epey zayıf.
40.000 euro bankada durduğu sürece öyle kalacaktır. Belki TL bazında değeri değişir.

Ama euro da her para birimi gibi enflasyondan etkileniyor. Ama az ama çok. Bunu da unutmazdım ben olsam.

Bir yatırım danışmanıyla ya da bankayla görüşmek faydalı olabilir
  • anten  (09.03.21 12:20:38)
bir sorun olmaz.

  • silver apple  (09.03.21 12:40:30)