Tarihi geçmiş gıdalar

Son kullanma tarihi 16 ocak olan yulaf ezmesi ve 29 kasım olan yumurta var. Atayım mı yiyeyim mi?

yeme tabiki. yulaf teoride kuru gıda olduğundan stk'dan sonra daha uzun dayanma ihtimali olabilir ama yumurta sıvı gıda olduğundan çok hızlı bakteri/küf ürer.

  • aslindasorunumpsikolojik  (31.01.21 16:26:31)
Yumurta kesinlikle yenmez.
Yulaf paketi açılmamışsa kısa sürede tüketip bitirebilirsiniz.

  • pro9it9is9  (31.01.21 16:28:41)
skt'ler konusunda aşırı rahat biri olarak ben bile o yumurtayı yemezdim, o kadar da değil. pişir sokak kedilerine ver.
yulaf yenir.

  • pati  (31.01.21 16:40:50)
Yulaf yüzde 90 yenir. Sktyi biraz da tavsiye edilen tüketim tarihi olarak anlamak lazım. Ama yumurta pas.

  • kojonotsuki  (31.01.21 17:17:26)
Skt degil, tavsiye edilen tuketim tarihi.
Yukaf yenir. (Ben 2 sene gecmis yulaflari da yiyorum, bisey olmuyo)

Yumurta yenmez, cok gecmis ustunden.
  • kuehles blondes  (31.01.21 23:24:21)
Yulafı yerdim, (bugün 2 sene önce aldığım kakaodan kek yaptım çok güzel oldu) yumurtalar çöp

  • rapisa  (01.02.21 02:29:34)
Buzlukta kalan tavuklar da var onlar yenir mi? Ben yiyordum hep. 6 ay geçmiştir belki ama derin dondurucudan çıkmadı hiç.

  • nick bulamadim  (01.02.21 02:47:47)