Polen alerjisi

Selamlar, kendimi bildim bileli yılın bu aylarında anlamsız burun akıntısı, üst üste 6-7 kere hapşırma, gözlerde yaş vs oluyor ve 1-2 hafta içerisinde yazın başlangıcı ile bitiyor fakat bu sürede gerçekten hayatı zindan ediyor, bunun için hiç doktora gitmedim ama neredeyse tüm belirtilerin uymasıyla polen alerjisi olduğunu düşünüyorum.

Sorum şu: ciddi bir şey mi ? şuan doktora gitmek istemiyorum malum, ama gitmek gerekiyorsa da giderim. buna sahip olup halleden var mı ? geçiyor mu yani tamamen ? teşekkürler. özellikle gündüzleri oluyor bu arada.

annem de vardı, bu zamanlar ağız yüz birbirine girerdi. sonra onda bir daha olmamaya başladı fakat son 10 senedir bende başladı bu sefer. hiç doktora gitmedim alerjimi bu diye. belkide annemde var olduğu için gerek duymadım. ben tam bu zamanlar alerji ilacı almaya başlıyorum, bir ay alıyorum sonra bırakıyorum. sabah aldığın bir ilaç ertesi güne kadar yetiyor. doktor size o ilaçları yazacaktır.

  • uncle fyodor  (13.05.20 13:26:55)
Doktor değil kronik polen alerjisi olan insan olarak söylüyorum:

Nasonex veya muadili bir burun spreyi + aerius kullanmanız gerek günlük olarak. Bu şekilde kontrol altında tutabilir, şiddetini azaltabilirsiniz.
  • duseyazar  (13.05.20 14:04:54)
Benim ilk ve orta okul zamanları gözler kapanıyordu artık. O boyuttaydı. Epey bir doktor gezdik. Ne üniversite hastaneleri kaldı ne özel muayenehaneler. Sonra kendiliğinden geçti. Etkisi var mu bilmiyorum ama çam ağacının çok olduğu bölgeden taşınınca kesildi diyebilirim.

  • mekaniker  (13.05.20 15:18:13)
bende de belli bir yaştan sonra başladı. hatta şu anda da var. sabah genzimdeki yanma nedeniyle uyanmak zorunda kaldım. hapşırık min. 4-5 oluyor. gözlerde feci bir kaşıntı. askerdeyken ot biçiyorduk, gözüm öyle bir kaşındı ki.. kaşıdıkça bu sefer yanmaya, batmaya başlamıştı. revire ambulansla götürmüşlerdi :) ben doktora gitmedim. sabretmeye çalışıyorum

  • silah taciri  (13.05.20 15:44:17)
Alerjik rinit işte. Her ilaç herkese iyi gelmeyebilir. Genelde üniversite araştırma hastanelerinde alerji bölümleri olur. Onlar neye alerjin olduğunu test ederler. İlla polen olacak değil bir sürü şey var. Eğer belli bir şey çıkarsa 1 yıla yakın sanırım iğne tedavisi (immunoterapi) uygulanıyor.

Corona aşısı çıkıp yaygınlaştıktan sonra hastanenin bu bölümüne giderdim.
  • tizi reftar olanin payine dagmen dolasir  (13.05.20 16:00:16)