a101 işgüzarlığı

merhabalar,

yazar olsam rezalet başlığı açardım ama değilim, açan bir arkadaşım olursa memnun olurum kopyala yapıştır yapılması yeterli,

soffia bebek bezi almak istedik, fiyat etiketinde açıkça 4 adet alımda 67.90 olduğu yazmasına rağmen kasada (fiştede yazdığı gibi) 71.80 hesap çıkarıldı, kasiyerle beraber etiketin yanına gittik baktı haklıyım, müdürü herhalde sevda aksoy diye bi kadını aradı sistem hatası filan heralde bişey yapamayız, istemiyorsa almasın gibi bir yanıt verildi, derdim tabii ki aradaki 3,9 tl değil, ama ufak ufak kaç kişiye böyle ürün sattılar bilmiyorum bu aldatmaya ve dolandırmaya girer, şube sorumlusu kadının tavrı ise fena halde sinir bozucu, ürünü haksızlığı kanıtlayabilmek için satın aldım ve son oldu zaten a101 defteri kapandı bizim ailede. Okuyan da böyle uyanıklık yaptıklarını bilsin fişte 15-20 kalem ürün varsa dikkat etmeye biliyorsun zaten.

daha dün a101'den bir içecek alayım dedim kasadaki ve etiketteki fiyat kasa lehine daha yüksekti.

aynı şubede daha önce de birkaç kez benzer şey başıma. a101 dışında bir markada bu tarz şeyler istisna gibi daha çok. ama a101'de bu mevzu kasıtlı kesinlikle. birçok defa başıma geldi çünkü.
  • reanarchy  (17.01.20 09:48:18)
Bakın istemiyorsa almasın diye bir şey diyemez. Daha önce çok defa başıma geldi ve benim lehime olan fiyattan satışını yaptılar. Bu bir yasal haktır. Haklarımızı biz korumaya çalışmazsak kimse korumaya çalışmaz.

Etikette yazan fiyattan satmak zorunda.
  • savekonq  (17.01.20 09:54:05)
ben de sözlüğe taşınması taraftarıyım, benim de geçen yaz başıma geldi bir çok sefer söyledim, alma o zaman dendi.

  • hem şişko hem deli  (17.01.20 10:02:08)
Sanırım sorun kasiyerin aptallığı, etikette yazan indirimin geçerli olması için kasaya 4 x ürün okutulması lazım.

Kasiyer ürünleri tek tek okutmuş, doğal olarak kasa da 4 tane ayrı ayrı 2 lira indirim yapmış.
  • John Bloor  (17.01.20 10:05:51)
birkaç gün önce indirimli ürün aliyim dedim kasada geçince birkaç tl fark vardı sebebini sordum etiket değişmemiştir, sisteme yansımadı vs dediler. bunu politika edinmişler demek ki.

  • damla sakızlı dondurma  (17.01.20 10:09:58)
Migros'tan minies marka bez alın.

  • goklerdengelenkarar  (17.01.20 10:14:35)
migros'ta da bu durum çok var. fişte etiketten daha yüksek çıkıyor.

  • xvyz  (17.01.20 10:44:04)
a101 müşteri hizmetlerine iletin durumu, mutlaka ilgilenirler.

www.a101.com.tr
  • aziz dostum jack  (17.01.20 10:49:10)
Denk mi geldi bilmiyorum ama a101'de aynisi basima geldi. Etiketteki fiyati uygulattim.

  • brkylmz  (17.01.20 15:07:35)
istemiyorsa almasın tutumu bence de hoş değil
sözlüğe yazın dursun, gören insanlar daha dikkatli olur belki

  • tamamhosdiyonda  (17.01.20 15:15:31)
Benim de başıma geldi. Calgon alacaktım. Kasada fiyat 4 TL fazla çıktı. Kasiyerle birlikte etiketin yanına gittik. Kasiyer küstahça etiketi söktü ve "eski etiket bu" dedi. Almadım ben de.
Bence de yazar olanlar duyursun.

  • pro9it9is9  (17.01.20 20:56:29)