Basit web sitesi ihtiyaçlar nelerdir?

Merhaba arkadaşlar,

Kahvaltı üzerine bir işletmemiz var. Bunun için site yapmyayı düşünüyorum.

Domain, hosting satın almam gerekiyor sanırsam. Önerebileceğiniz firmalar var mıdır?

Arka tarafta ne kullanmamı önerirsiniz? Hazır şablonlar işimi görür sanırsam.

Sadece bir kaç sayfadan oluşacak. Kahvaltı fotoları vs. Ek olarak da iletişim kısmında google haritadan konumu belirtmem lazım. Bir de bize yazın gibi kısım olursa güzel olur.

Teşekkürler,

hosting ve domain almanız yeterli. wordpress kurabilirsiniz işinizi görür.
guzel hostingden memnunum ben.
domain için de godaddy, isimtescil, natro, ihs gibi firmalardan alabilirsiniz.
  • veritaslibertas  (18.11.19 10:47:30)
Hazır wordpress kurulumu sağlayan hosting şirketleri var, direkt wordpress hosting diye aratırsanız bulursunuz muhtemelen.

Wordpress kurulu geldiği için işiniz çok kolaylaşır. Sonrası tema seçip içerik girmek.
  • faati  (18.11.19 10:51:40)
site.pro'yu öneririm. bir plan al ve başla.

  • malheiros  (18.11.19 10:57:02)
sizin için wordpress kurmak en rahatı olacaktır içerikleri yönetmek için.
Bir hosting şirketinden "wordpress hosting" alın.
Sonra alan adınızı belirleyin.
Sonra güzel bir tema satın alın, onu kendinize göre şekillenidirin. Siteniz hazır.
1-2 gün uğraşıp yayına çıkarsınız.

Ben godaddy'i epey başarılı buluyorum bu konuda. Global bir şirket olması oldukça avantajlı. Bir de güzel reklam ve güvenlik paketleri veriyorlar yanında. SSL sertifikası da alabiliyorsunuz hostinginizle birlikte. SSL önemli çünkü google'da güvenli site olarak algılanmanızı sağlar.

Wordpress hosting ile wordpress.com üzerinden blog açmak oldukça farklı, wordpress hostingi tavsiye ederim.

Bir de güzel bir tema almak isterseniz themeforest'a bakabilirsiniz. Cafe diye aratın bir sürü güzel tema çıkar. Bunların kurulumu da epey kolay.

wordpress hostinginizle birlikte jetpack uygulamasını da kurmanızı öneririm. Hem site güvenliği için, hem de yedekleme için. Bu da wordpress hizmetidir ama ücretli, aylık 19 tl gibi bir fiyatı var.
  • anten  (18.11.19 11:02:04 ~ 11:03:59)
Hocam wix'e de bi bakın.

  • plutongezegendegilmi  (18.11.19 11:02:29)
bu arada ben hostingle, wordpress kurulumuyla vs uğraşamam derseniz yukarda da belirtildiği gibi, wix.com ya da squerspace.com gibi platformlara da bir bakın. Burada direkt alan adınızı seçip şak diye kurulu siteyi açabilirsiniz.

Kullanımı kolay elbette ama arama motoru optimizasyonu gibi konularda biraz zayıf kalıyor. Ama dert etmem diyebilirsiniz.
  • anten  (18.11.19 11:06:36)
godaddy'den domain almayın sakın.

yenileme süresini 1-2 hafta geçirdikten sonra absürd yenileme fiyatları çıkartıyor.

ihs, namecheap iyidir domain için.

wordpress için de astra theme'in ücretsiz tek tıkla kurulan demo siteleri var. onun üzerinden yiyecek - içecek temalı olanlarından kendinize göre düzenleyebilirsiniz. birkaç güne hallederseniz bence.

wpastra.com

mesela şu var ücretsiz italyan restoran.

websitedemos.net

yine şöyle de one-page site varmış

websitedemos.net

şu adamın videolarından 1-2 saatlik olanları da a'dan z'ye wordpress site yapma rehberi

www.youtube.com

çok temiz basit bir anlatımı var. 5-6 video izleyin hoşunuza giden başka temalar da olabilir.

www.youtube.com

gibi.
  • jugador  (18.11.19 11:09:12)