[]

photo-video editing için topladığım sistem nasıl ?

merhaba,

uzun süre hizmet etmesini planladığımız bir sistem kurduk. fazlası veya eksiği hakkında varsa fikriniz almak isteriz.

dibnôt: işler normal giderse birkaç iş sonra makine kendini amorti etmiş olacak.

 
İyi gayet, bende de hemen hemen benzer bir sistem var, gayet memnunum. Ben topluyor olsam değişeceğim şeyler:

B350 yerine biraz daha güncel bir chipsetli anakart almak, x470 veya bütçe izin veriyorsa x570.

Ram'i tek modül yerine 2 modül olacak şekilde alarak dual channel çalıştırmak. Ayrıca ram'in anakartla uyumlu olduğundan mutlaka emin olmak. Intel xmp profilleri sıkıntı çıkartabiliyor amd anakartlarda.

Kurguda rahat çalışmaya yönelik bir tane daha SSD alıp, scratch disk olarak kullanmak.

Monitörde tek 27 inch kurgu için yetersiz bence, ya iki monitör ya da 32 veya 34 ultrawide almak.

Ayrıca 2700x içerisinde gelen wraith soğutucu gayet yeterli, hyper212 çok da iyi bir soğutucu değil, para vermeye gerek yok.
  • diabolus79  (13.11.19 22:47:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.