[]

alan adı satın aldım peki ya devamında

wordpress'ten site kurmam gerekiyor sanırım fakat birçok kaynak okumama rağmen kafama oturtamadım. nic.tr'den alan adını satın aldım, wordpress tabanlı(veya değil) bir internet sitesi kurmak ve yayına almak için sonra yapmam gereken işlemler adım adım nelerdir?
 
Host alacaksınız ve domain dnslerini aldığınız hostinge yönlendireceksiniz.
Host içine istediğiniz sistemi kurabilirsiniz sonra.

  • veritaslibertas  (08.10.19 13:01:51) 
hosting i de aldıktan sonra hosting i aldığınız yerin online desteğine yazın veya arayın.

hem dns yönlendirmeleriniz konusunda yardım etsin, hem de sizin için içine attığınız wordpressinizi kursun. wordpress i kurmak da meşakatli olabilir sizin icin sitenin içine diye tahmin ettim bi an.

sonra da admin paneline nasıl gireceğinizi falan söylerler şifre vs. belirleyip.
devamı size kalmış zaten.

not: hosting i satın almadan önce wordpress uyumlu olmasına dikkat edin. ve firma olarak sağlam bi firma olsun, sıkıntı yaşamayın devamlı site çökmelerinden, vs
  • la traviata  (08.10.19 13:55:57 ~ 13:59:06) 
hostingi de direkt wordpress hosting yazanlardan da alabilirsiniz ama öyle bi detay yoksa linux olandan alın.


  • jugador  (08.10.19 14:06:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.