siz olsanız ne yaparsınız sorusudur

çalıştığım otelde 6 aydır bir aile kalıyor. karı koca ve 4-5 yaşlarında bir çocukları var. adam ne kadar hanzo ise karısı ve çocuğu bir o kadar tatlı insanlar. neyse bu hanzo geçen gün vodafone çekmiyor otelde diye vardiya müdürüyle tartışmış. kameradan izledik, kusurun çoğu hanzoda, bizim gerzek vardiya müdürü adamın gazını alacağına cevap vermiş sürekli, durduk yere olay büyümüş. küfürleşme hakaret yok. çık dışarı demiş hanzo buna, kavgaya çağırmış yani. ama kavga falan olmamış. hanzoya da izlettik halen ilk o dışarı gel dedi diyor ama kayıtlarda net ilk hanzonun dediği. adam hatasını da kabul etmedi.

olay bu. müdür var ben de yardımcısıyım. müdür o ailenin otelden çıkmasını söyledi. kadın çok üzüldü konuşmaya çalıştı ama nafile. diğer personeller de konuştu, ben de konuştum, özür dileyin dedim, müdür geri adım atmıyor.

en geç cumartesi günü odayı boşaltmaları gerekiyor. kadına ve çocuğa yazık adama gram acıyorsam namerdim.

ne yapılması gerek bu durumda sizce? akıl akıldan üstündür demişler.

müdür ne diyorsa o dur, gidecekler. herkes hatasının bedelini bi şekilde ödeyecek. coğrafya kader olabilir de insanın kocasının seçememesi kader değil ne yazık ki. gidecekler

  • dertli gönüllere giren işte benim zeki müren  (30.01.19 21:15:38)
müdür haklı.

  • mekaniker  (30.01.19 21:16:58)
Müdür bence de haklı, vardiya müdürünü de koruması güzel bir şey, kalsalar illaki sürtüşmeler de olur.

Neden o kadar sıkıntı oluyor ki başka otel mi yok?
  • atom karincanin torunu  (30.01.19 21:24:00)
Müdür haklı +1
Kadın öyle bir hanzoyla evlenip bir de ondan çocuk yaparken düşünecekti başına gelebilecekleri.

  • i m cool with that  (30.01.19 21:26:36)
@atom karınca, çift kişi 90 liraya kalıyorlar bu fiyata bulamazlar başka otel.

  • prasinos  (30.01.19 21:35:44)
Müdür haklı.

  • dox  (30.01.19 21:44:01)
yapılacak bişey yok, sen kadının kocası değilsin, çocuğu değilsin, evlenirken öküz olduğunu bilmiyormuydu sence?

hem belki de kadının bu durumdan şikayeti yok, madem ekonomik olarak kalıyolardı, ona buna atar yapmayacaktı.

sen de süpermen değilsin. kafaya takman bile acayip
  • killerbee  (30.01.19 21:46:30 ~ 21:46:43)
bu kadar duygusal davrandığın için muhtemelen hayatın boyunca müdür yardımcısı olarak kalacaksın.

müdür haklı +1
  • karayel  (30.01.19 21:47:59)
neden 6 aydır otelde kalıyolarmış

  • aydonno  (30.01.19 21:58:50)
@karayel, güzel laf sokmuşsun :) ama duygusuz olmaktansa house keeper bile olurum bundan gocunmam.

@aydonno, bunlar bingöl'de yaşıyorlar. kadın muhtemelen görücü usülüyle evlendirildi, kendi tercihi değildir. burada da (ankara) bürokratik işleri var. ondan kalıyorlar. o işler bitene kadar da kalacaklar.
  • prasinos  (30.01.19 21:59:38 ~ 22:01:40)
Mudur haklı kovun gitsin

  • all girls dream  (30.01.19 22:03:20)
90 x 30 = 2700 tl

ev de tutarlar eşyalı, günü birlik daire de, pansiyonda da kalırlar.

2700 harici yemek masrafları da var ve çoğu zaman dışarıdan yiyolardır, onu da eklerler evde pişirmeye dönerler bişey olmaz.
  • killerbee  (30.01.19 22:05:23 ~ 22:05:59)
Telefon çekmiyor diye gidip otel çalışanıyla kavga etmek nedir ya, adam sanki otele jammer yerleştirmiş. Üzülmeyin ve şutlayın. Cehennemin dibine kadar yolu var.

  • shangrilla  (30.01.19 22:09:19)
Otelde bedava falan mi kaliyorlar, niye bu kadar tedirginsiniz otelden cikarildiklari icin?
6 aydır otelde kalip parasini odeyebilen bir aile cok rshat basinin caresine bakabilir. Niye kafaya taktınız anlamadim.

Adam hakiki hanzoymus, haketmis zaten. Birakin ne hali varsa gorsun. Kadin ve cocuga da bir sey olmayacak, gidip bir pansiyona otele falan yerlesecekler en nihayetinde.
Gereksiz yere dert cikarmissinkz kendinize.
  • stavro  (30.01.19 23:24:17)
Aylik 3000 lira otele bayilan insan fakir degildir, sikmayin caninizi. O paraya ankarada esyali ev tutulur. Ayrica insanlar evlenirken eslerinin hanzo oldugunu bilemeyebiliyorlar, anladiklarinda ayrilamayabiliyorlar cok bilmis eksi duyuru ahalisi.

  • kassiopeia  (30.01.19 23:38:29)
hanzo beye yol verin. otelden atilmasini ben de uygun goruyor ve onayliyorum.

  • Leonardo~Da~Vinci  (30.01.19 23:43:22)